Презентация на тему Адамны? досы.


Жолтай Әлмашев «Адамның досы» )Әдебиеттік оқу2-сынып САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ:Ж. Әлмашевтың «Адамның досы» мәтінің мазмұныңашып идеясын түсінуге жағдай жасау.Оқушыларды білімділікке үйрете отырып, кітап оқуға деген қызығушылығын ояту.Оқушылардың ой-өрісін, ойлау қабілетін,ақыл-ойын,тіл байлығын, сөздік қоры мен сөйлеу тілін дамыту. Шапшаң оқу дағдыларын қалыптастыруКітапты ұқыпты, таза ұстауға баулу. Білімділік:Дамытушылық:Тәрбиелік:

Сабақ түрі: дамытушылық сабақСабақ әдісі: сұрақ-жауап, топпен жұмысКөрнекілігі: интерактивті тақта, қанатты сөздер, кітаптар жинағы Қанатты сөздерКітапты сүйіңдер, ол өмірді нұрландырады (М.А. Горький)Кітап-білім бұлағыБілім-өмір шырағы СәлемдесуТүгелдеуОқушылардың назарын сабаққа аударуСынып ішін топқа бөлуСабақтың барысыҰйымдастыру бөлімі Психологиялық дайындық Үлкенге де сіз, Кішіге де сіз. Құрметпенен сіздерге, Бас иеміз біз. Бәйге ойыны Үй тапсырмасын сұрау105060704030


Жаңа сабаққа дайындықКөп әңгіме өлеңім,Күнде ақыл беремін.Жақсы көрсе мені кім,Соған тиер көмегім.Сиқырлы кітаптың тапсырмасыЖұмбақ шешуІ-топқа

fill.onrrrrr
2-тапсырмаКітап неден жасалады? (өз ойларын айту)ІІ-топқаfill.onrrrrr
С Е Р Г І Т У СӘТІТербелейді ағаштар,Алдымнан жел еседі.Кіп-кішкентай ағаштар,Үп-үлкен боп өседі.
Кітап қалай пайда болды?Ең бірінші кітап 669-633 жылдары шыққан. Әр ел өз ойларын кез келген материалға жазған. Индия пальма ағашының жапырағына жазып, жапырақты біріктіріп жинаған. Қытайлықтар бамбук ағашына жазған. Басқа елдер де тасқа жазған, тасқа сурет салған. Кейін адамдардың ойлап шығаруы бойынша кітап пайда болған. Қазіргі кезде кітапты компьютермен теріп жазып, арнайлы жерде тігіп бізге дайын түрінде беріп отыр. Кітаптың түрлері өте көп. Ең кішкентай кітап, ең үлкен кітап, қызыл кітап, Гинес кітабы болып бөліне береді. Мәтінмен жұмыс“Адамның досы”Жолтай Әлмашев
Балаларға арналған шығармалары“Жетім жұлдыздар”“Күн тәртібі”Жолтай Әлмашұлы 1957 жылы 14 ақпанда қазіргі Қызылорда облысы Жаңақорған ауданындағы Қыраш ауылында дүниеге келген. 1974-1979 жылдар аралығында Әл – Фараби атындағы қазақ мемлекеттік университетінің журналистика факультетінде оқыған.
Мәтін бойынша жүргізілетін жұмыстар1.Мәтінді мұғалімнің оқуы, сұрақ-жауап арқылы талдау2. Сөздік жұмыс жүргізуСөре- кітап қоятын арнайы орынУағына шейін- уақытқа шейін, кезге шейінЖан серігіміз-досымыз Орнымызда тұрайықАлақанды ұрайық,Бір отырып, бір тұрып,Біз демалып алайықС Е Р Г І Т У СӘТІ Мәтінмен жұмыс3. Мәнерлеп бір оқушыға оқыту.4. Эстафета арқылы оқыту Дәптермен жұмыс І-топ. Кітап туралы мақал жазуІІ-топ. “Кітапхана” сөзінен сөздер жазу Сабақты қорытындылау. “Егер мен кітап болсам” атты тақырыпта эссе жазғызу.Сұрақ-жауап:- Кітаптан не үйренуге болады?Сен өзің қалай ойлайсың? Кітап оқуды ұнатасыңдар ма, қандай кітаптарды? Үйге тапсырма:“Кітап-менің досым” деген тақырыпта әңгіме жазу, мәтінді оқу, мазмұнын айтуСабақ үстінде белсенділік танытқан, жақсы қатысқан оқушыларды бағалау Назарларыңызға рахмет!
r