Калькулятор. Блокнот (5 класс)


Күні:7.04.2017 жыл
Сынып: 5 «А»
Сабақтың тақырыбы Блокнот және калькулятор
Сілтеме Оқулық. Информатика 5 сынып, Арман -ПВ, 2013 ж,
слайд, компьютер.
Сабақтың мақсаты Блокнот және калькулятор бағдарламасын таныстыру арқылы онымен жұмыс жасай білуді үйрету.
Оқыту мен тәрбиелеудің міндеттері Тақырып бойынша мағлұмат бере отырып, практикалық жұмысқа баулу;
Топтық жұмыс арқылы бірлескен жұмысты ұйымдастыру;
Оқыту нәтижесі «Блокнот» «Калькулятор» программаларымен танысады;
Екі программаның мүмкіндіктерін көреді.
Негізгі идея Блокнот және калькулятор бағдарламаларының мүмкіндіктерімен жұмыс жасауға үйрету.
Сабақтың көрнекілігі Интербелсенді тақта, компьютер, кима қағаздар, плакат, түрлі- түсті қарандаш.
Сабақ кезеңдері: Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті Әдіс-тәсілдер
І. Ұйымдастыру
(4 минут) Амандасу
Сынып оқушыларын «Өрмекші торы» әдісі бойынша жағымды ахуал орнату.
Блокнот және калькулятор тақырыбында топқа бөлінеді. ”Не ортақ?” тренингі -Суреттер арқылы топқа бөлу.
Оқушылар бір- біріне жіпті беру арқылы тілектер айтады.
Берілген қағаздардағы суреттерді алу арқылы топқа бөлінеді.
1-топ – «Блокнот» тобы,
2-топ – «Калькулятор» тобы. Топқа бөлу
ІІ. Үй жұмысын тексеру (7 минут) Оқушылар «Сіз білесіз бе?» әдісі бойынша үй тапсырмасына жауап береді.( жеке жұмыс) «Сіз білесіз бе?» әдісі бойынша слайдта берілген сұрақтарға жауап береді Сұрақ- жауап
ІІІ. Жаңа тақырыпты хабарлап мақсатын түсіндіру(5 минут) Оқушыларға слайд арқылы блокнот пен калькулятор туралы таныстыру, түсінік беру.
 
Тыңдайды, ұғынады, салыстырады, ой түйеді.(слайд арқылы)
Дәптермен жұмыс Көрнекілік-көрсетілім
IV. Тақырыпты ашу
(9 минут)
Блокнот пен калькулятор туралы білетіндерін постер арқылы қорғайды (1-топ «Калькулятор», 2-топ «Блокнот» туралы). Зертеушілік әңгіме
V. Сергіту сәті
(2 минут) Сол қодарымен ауаға өз есімдерін жаздыру Сол қодарымен ауаға өз есімдерін жазады Сергіту
VI. Тақырыпты бекіту
(10 минут) Әр оқушыға қима қағаздары беріледі Әр оқушы берілген қима қағазы арқылы компьютерге тапсырманы орындайды Компьютермен жұмыс
VII. Сабақты қорытындылау
(5 минут) Топтарға тест тапсырмалары ұсынылады.
(1-топқа «Калькулятор» туралы, 2-топқа «Блокнот» туралы). Тест тапсырмаларын ауыстырып бір- бірін тексереді Тест
тапсырмасы
VIII. Үй тапсырмасы
(2 минут) 195-беттегі тапсырмаларды орындап, бақылау сұрақтарына жауап беру;
«Блокнот», «Калькулятор» тақырыбына таныстырылым жасау.
IX. Бағалау (1 минут) Бағалау парағы, жапыстырмалар арқылы (бес жұлдыз- бес деген баға, жүрек- төрт деген баға, домалақ- үш деген баға)