Урок біології у 6 класі Біологія наука про життя 
Урок № 1
Тема : Біологія – наука про живу природу .Мета :Навчальна : ознайомити учнів з біологією – як системою наук про живу природу ; історією розвитку біології ,  ознайомити учнів з правилами користування підручником і додатковою літературою , з правилами  техніки безпеки під час уроків у кабінеті біології ; пояснити важливість вивчення науки біологія у школі .
Розвиваюча : розвивати уміння аналізувати і синтезувати даний матеріал , усну мову учнів , розвивати навички критичного мислення , екологічне мислення .
Виховна : виховувати любов до живої природи , виховувати у учнів увагу , дисциплінованість , самостійність у роботі , створити дружню атмосферу .
Обладнання : підручник , презентація , гербарії рослин ; таблиці із зображенням рослин , тварин , грибів , бактерій , портрети давньогрецьких вчених . 
Основні поняття і терміни : біологія , ботаніка , зоологія , мікологія , мікробіологія , екологія .
                                          Хід уроку
І. Організаційний етап.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності .Наука цікава – вивчає життя,
Від неї залежить людей майбуття.
Біос – життя, а логос – наука.
Ця біологія цікава штука.
                                   ІІІ. Вивчення нового матеріалу 
Біологія (від грец. біос – життя, логос – наука, вчення)   –   це наука про життяТака назва науки була запропонована в 1802 р. німецьким ботаніком Л. Х. Тревіранусом і  видатним французьким вченим Ж. Б. Ламарком.
Перші відомості про біологіюБіологія бере свій початок ще з глибокої давності 
Перші відомості про живі організми почала нагромаджувати ще первісна людина. Живі організми давали їй їжу, матеріал для одягу і житла. Вже в той час людина не могла обійтися без знань про властивості рослин, місця їх зростання, строки дозрівання насіння і плодів, місця мешкання і звички тварин, на яких вони полювали, хижих і отруйних тварин, які могли загрожувати їх життю.
Так поступово збиралися відомості про живих істот. Значний фактичний матеріал про живі організми було зібрано відомим лікарем Давньої Греції Гіппократом (близько 460 – 322 р. до н. е.). він описав понад 500 видів тварин.                                                                                                                                    Аристотель цікавився будовою і способом життя тварин, він заклав основи зоології. Першу спробу систематизації знань про рослини зробив давньогрецький природодослідник Теофраст (372 – 287 р. до н. е.).  
  Різноманітність біологічних наук
Робота зі схемою яку склали учні  коли називали живі організми нашої планети . Учні записують у зошит .
 IV. Узагальнення знань учнів 
1.     Що вивчає біологія ?2.     Які біологічні науки ви знаєте ?3.     Що спільного між цими науками ?4.     Коли виникла наука біологія ? 
5.     На схему біологічні науки , наклеїти зображення відповідних організмів.
V. Підведення підсумків уроку
VI. Повідомлення домашнього завдання