?а?аз ж?не ?атырма ?а?азбен ж?мыс


Технология Мектеп
Тақырыбы: Қағаз және қатырма қағазбен жұмыс
Дата:
Мұғалімнің аты-жөні
Сынып: 2 Қатысқан оқушылар
саны: Қатыспаған оқушы саны:
Сабақтың мақсаттары 1.Қағаз және қатырма қағазымен жұмыс істеуге үйрету; қағаз және қатырма қағазды бүктеу, желіммен жұмыс істеу тәсілдерін үйрете отырып бүктеу дағдысын қалыптастыру. 
2.Есте сақтау, ойлау қабілеттерін дамыту. 
3.Оқушылардың эстетикалық талғамын қалыптастыру және қағазды ұқыпты ұстауға тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі:  қағаз түрлері, ашық хат түрлері, интерактивті тақта, электронды оқулық. 
Жұмысқа қажетті материалдар:  түрлі түсті қағаз, ақ қағаз, қатырма қағаз, қайшы, қарындаш, сызғыш, желім, қол сүртетін сүлгі. 
Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, көрсету. 
Ынтымақтастық атмосферасын орнату Оқушылар үлкен шеңбер жасап тұрады. Мұғалім қасындағы оқушыға үлкен жүректі ұсынып, бүгінгі күніне сәттілік тілейді. Оқушылар бір-біріне жақсы тілек жылы лебіздерін білдіреді. Сыныпта жақсы көңіл-күйді қалыптастырады
Күтілетін нәтиже: Бәрі: топтық жұмыс жасауда өз үлесін қосып отырды
Көбі: желіммен жұмыс істеу тәсілдерін үйрете отырып бүктеу дағдылары қалыптасады
Өткенді қайталау: Симметрия, асимметрия туралы білімдерін тексеру
Сабақ барысы:
Уақыт Сабақтағы іс-әрекет Көрнекіліктер, ресурстар
1 мин
2 мин
1 мин
5 мин 1.Ұйымдастыру кезеңі:
-Сәлемдесу
-Сыныпты жыл мезгілдеріне қарай төрт топқа бөлу. 1 – топ «Күз», 2 – топ «Қыс», 3 – топ «Көктем», 4 - топ «Жаз» болып бөлінеді
-Сабақтың мақсаттарымен таныстыру
-Интерактивты тақтадан «Қатырма және қатырма қағаздан жасалған бұйымдар» слайдттар көрсетіледі.
Көк жапырақ, алма, сары жапырақтар, қар,стикерлері
Bilimdiler.kz
Koloner.wordpress.com

Өткен сабақты пысықтау:
2 мин Симметрия дегеніміз не?
Асимметрия дегеніміз не ?
Слайдттарда симметрия және асимметрия байқалды ма? оқулық
Жаңа сабақты түсіндіру:
5 мин.
1.Жалпы түсінік беру:
Қатырма қағаз –қағаздың қалың әрі тығыз, жұқа түрі. Оны өндіру жолы қағаз жасаумен бірдей, тек қатырма қағаз үшін ірілеу және қаттылау ағаш талшықтары қолданылады
2.Техника қауіпсіздік ережелерін қайталау
1.Қайшыны бір-бірлеріңе тек қана доғал жағымен ұсыныңдар.2.Қайшымен қиған кезде сол қолдың саусақтарының қайшыдан алысырақ    болуын қадағалаңдар.3. Қайшыны дұрыс ұстаңдар.
3.Желіммен жұмыс істеу тәртібі:
Желіммен заттың бір бөлігін екінші бөлігімен біріктіруге болады.Желімді қағазға қыл қаламмен жағады.Заттың бөліктерін желімдеуге желімдегіш қарындаш, ПВА желімін пайдалануға болады.1Егер желімдеуге кеңсе желімін пайдалансаңдар, онда желім жағуды бұйымның ортасынан жағу керек.2Желімдеген парақтардың үстіне таза парақ салып, екі қолмен тегістеңдер.3Жұмыс істеуге үлкен және кішкентай қылқаламдар қажет
4.Сергіту сәті:
Оң қолымда бес саусақ
Сол қолымда бес саусақ
Бесті беске қосайық
Қатты-қатты соғайық Қатырма қағаз, қауіпсіздік ережелері, желім

Практикалық жұмыс
25 мин Қатырма қағаздан бұйым жасау/әр топ өздері бір бұйымды таңдап бірлесіп жұмыс істейді/ Қатырма қағаздар, желім
Бағалау
3мин Оқушылардың еңбегін салыстыра отырып, өзін-өзі бағалау/әр топ өз жұмысын ұсынады/
Әр топтың мүшелері стикерлер арқылы жұмыстарды бағалайды. Стикерлер, топтық жұмыстың жасаған жұмысы
Ұй тапсырмасы
1 мин Қатырма қағаздан бұйым жасау Кері байланыс Бүгінгі сабақ кімге ұнаса сол оқушылар мұғалімнің үстелінде тұрған бетке