10 сынып?а арнал?ан саба? жоспары Суретші мені? данаг?й замандастарым модулі бойынша
Қысқа мерзімді жоспар
10 сынып қазақ тілі сабағы
Тақырыбы: Суретші
Мақсаты:
Ұлы суретшілердің шығармашылығымен, еңбегімен таныстыру, қазіргі тәуелсіз еліміздің жас дарынды суретшілері туралы мағлұмат іздеп, қазақ тілінде айта білуге, әңгімелеу, салыстыру, жалпылау әдіс-тәсілдер арқылы оқушылардың ойлау қабілетін, тілін дамыту.
Ә.Қастеев дара тұлға бейнесінде білу, құрметтеу, мақтан ету.
Оқу нәтижесі:
Бейнелеу өнері туралы айта біледі, Ә.Қастеевтің суреттерін біледі. Тақырыпты өмірмен байланыстыра алады.
Әдіс –тәсілдер,
модульдер Сыни тұрғысынан ойлау, жас ерекшеліктері, дарынды балалар, көшбасшылық
Оқыту түрлері Жұптық, жеке жұмыс
Сабақ кезеңі Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс –әрекеті
Кіріспе
Жоғары дәрежелі сұрақ қою Амандасу
Кім кезекші? Амандасады
Кезекшінің сөзі
І.Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Үй жұмысы Сергіту сәті «Сұрақты ұстап ал»
Эссе жұмысына қорытынды жасау доп
ІІІ. Жаңа сабақ
Ромашка Блума
ІҮ. Бекіту
Ү. Қорытынды
Рефлексия:
Үй жұмысы:
1.Салыстыр
Аялдама гүл
Тамақ кітапхана
Оқушы автобус
Оқулық асхана
Бейнелеу мектеп
Сахна шебері
2. Ой қозғау: Қандай сөздер сынарсыз қалды?
Гүл дегеніміз не?
Тақтада нелер ілініп тұр?
Осы суреттер туралы не білесіңдер, қандай айырмашылығы бар?
Суретшілер туралы не білесіңдер?
Сонымен, бүгінгі сабақтың тақырыбы «Суретші»
3. Ғаламтормен жұмыс
1жұп-Қазақстанның белгілі суретшілері туралы мәлімет
2жұп- Айнур Матина- СҚО жас суретшісі
3 жұп- ҚР жас дарынды суретшілері
4 Бейнекөрініс «Дарынды балалар»
Диалог-қоштау
Сіз үшін не қиын және түсініксіз болды?
«Алтын балалар» тақырыбы бойынша мәліметтер жинастыру Оқушылар аударады, салыстырады
бейнелеу,гүл, көрме
3 жұпқа бөліну
Ғаламтордан мәлімет іздеп, мәтін құрастырып, жұптарды өз жұмыс нәтижесімен таныстырады.