1 сынып, орыс сыныбында?ы ?аза? тілі п?нінен саба? жоспары


МЕНІҢ ОТБАСЫМ ЖӘНЕ ДОСТАРЫМ 3 – САБАҚ
Мектеп: Абай атындағы гимназия мектебі
Мұғалімнің аты-жөні: Көкейхан А
Күні: 22. 11. 2016 жыл
Сынып: 1 «И» Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы Менің досым
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына сілтеме) 1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну
1.1.5.1. Қимыл – қозғалыс, сұрақ қою, қысқа жауап арқылы тыңдаған\көрген мәтінді түсінгенін білдіру
1.2.3.1. Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру.
1.3.2.1. Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну
1.5.1.2.Мұғалімнің көмегімен көптік\ тәуелдік\ жіктік\ септік жалғауларын ауызша тілде қолдану
Сабақтың мақсаттары Барлығы: Өзінің досы туралы айта алады (оның атын, неше жаста екенін, нешінші сыныпта оқитынын, оның қандай екенін)
Көбі: Тыңдаған ақпаратты түсінеді, достары туралы сұрақ қоя алады, өзара достары туралы сөйлесе алады.
Кейбірі: Өздерінің достары туралы қосымша ақпарат бере алады.
Жетістік критерийлері Тақырыпқа қатысты сөздердің көпшілігін есте сақтайды және мағынасын түсіндіре алады.
Тілдік мақсаттар Пәнге тән лексика мен терминология:
Менің досым\ ақылды\ жақсы дос\
Дос – друг – friend
Құндылықтарды дарыту Оқушыларды өзара достық қарым – қатынасқа тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс Орыс тілі, ағылшын тілі, өзін – өзі тану
АКТ қолдану дағдылары Аудиодиск 31.1.3.1.4
Бастапқы білім Менің досым
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы
5 минут (МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеремін.
Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл − күй қалыптастырамын
Сабақтың мақсатымен таныстырамын
Одан күтілетін нәтижелерді хабарлаймын
Тақырыпқа байланысты қандай тапсырма орындайтынымызды хабарлаймын
(МК, Ұ) «Сөздік гол» әдісін пайдалана отырып, сабақ тақырыбын ашамын
102044513716000
Атауы Қандай? Сөздік Сөйлем құрау
Дос Жақсы, әдемі Друг
friend Мен досымен ойнаймын
Оқулық
42 -43 бет
Сабақтың ортасы
25 минут
Оқушылардың назарын оқулықтағы 1− тапсырмадағы сөйлеу үлгісіне аударамын.(Бұл -менің досым. Оның аты - Юра. Ол күшті) Мұнда оқушылар үшін жаңа сөз - дос.
Дос сөзінің мағынасын және оның тәуелдік жалғауының І жағында қолданылуын түсіндіремін.
4 –тапсырма. Аудиодискте берілген диалог үлгісін тыңдатамын.

- Бұл кім?
- Бұл – менің досым.
- Оның аты кім?
- Оның аты – Ақылбек.
- Ол неше жаста?
- Ол алты жаста.
- Ол нешінші сыныпта оқиды?
- Ол бірінші сыныпта оқиды
- Ол қандай?
- Ол күшті, ақылды.
Дескриптор: Білім алушы
Мәтінді зейін қойып тыңдай алады
Таныс сөздердің мағынасын түсінеді
(Ж) 2 –тапсырма. Аудиодискте берілген сөйлесу үлгісі бойынша өз достары жайлы диалог құрайды.
Дескриптор: Білім алушы
Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіне алады
Тілдік нормаларды сақтай отырып, жауап бере алады.
Сергіту сәті
Оң қолымда бес саусақ,
Сол қолымда бес саусақ.
Беске бесті қосқанда,
Болып шықты он саусақ.
(МК, Ұ) дәптерде берілген тапсырмаларды орындау арқылы жаңа тақырыпта алған білімдерін бекіте түседі.

Дескриптор: Білім алушы
Берілген суреттерді санай алады
Сандар мен суреттерді сәйкестендіреді.
Тыңдалым дағдысы бойынша сандарды белгілейді. Аудиодиск
№ 1 жұмыс дәптері
Сабақтың соңы
5 минут
Жаңа тақырыпты оқулықтағы 3 –тапсырманы «Бес қадам» әдісі арқылы орындата отырып бекітемін. Үлгі: оқушы сынып ішінде бес қадам жасай отырып, әр қадамына сөз, сөз тіркесі, жай сөйлем қолдана отырып өз досы туралы мәлімет береді.
«Бағдаршам» тәсілін қолдана отырып, оқушылармен кері байланыс орнатамын. Қосымша ақпарат
Қорытындылау Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.
Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? Сыныптағы ахуал жақсы және оқушылармен бірлесе отырып, өз мақсатымызға жеттік. Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды.
Сабақ мақсаттары / оқыту мақсаттары нақты болды
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе не?
1.Бірлескен тыңдалым, айтылым
2. «Сөздік гол» , «Бес қадам» әдіс – тәсілдері