1 сынып, орыс сыныбында?ы ?аза? тілі п?нінен саба? жоспары
3 – БӨЛІМ МЕНІҢ ОТБАСЫМ ЖӘНЕ ДОСТАРЫМ 4 – САБАҚ
Мектеп: Абай атындағы гимназия мектебі
Мұғалімнің аты-жөні: Көкейхан Айкүлсін
Күні: 23. 11. 2016 жыл
Сынып: 1 «И», «З» Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы Сен не істейсің?
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына сілтеме) 1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну
1.2.3.1. Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру.
1.3.2.1.Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну
1.5.1.3. Сөйлеу барысындағы мұғалім көмегімен етістіктің шақтарын бұйрық рай болмысымын етістікті қолдану
Сабақтың мақсаттары Барлығы: Өзінің не істейтінін, істемейтінін доп ойнайтынын және сурет салатынын
Көбі: сен не істейсің? Деген сұрақты қоя алады және осы сұраққа өткен материал деңгейінде жауап бере алады.
Кейбірі: өзінің не істейтіні туралы қосымша ақпарат бере алады.
Жетістік критерийлері Тақырыпқа қатысты сөздердің көпшілігін есте сақтайды және мағынасын түсіндіре алады.
Тілдік мақсаттар Пәнге тән лексика мен терминология:
Сен не істейсің\ Ол не істейді\доп ойнайды\
Пәнаралық байланыс Орыс тілі, ағылшын тілі, өзін – өзі тану
АКТ қолдану дағдылары Аудиодиск 31.1.3.1.4
Бастапқы білім Сен не істейсің?
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы
минут 1. (МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеремін.
2. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл − күй қалыптастырамын
3.Сабақтың мақсатымен таныстырамын
4. Одан күтілетін нәтижелерді хабарлаймын Сабақтың ортасы
25 минут
(МК,Ұ) Оқушылардың назарын оқулықтағы 1 – тапсырмада берілген сөйлеу үлгісіне аудартамын. Оқушылар сөйлеу үлгісі арқылы «сен не істейсің?» деген сұрақ үлгісімен және «мен сурет саламын», «мен доп ойнаймын» деген жауап үлгісімен танысады. Оқушылар бұл сөйлемдері осындай құрылымдылық үлгіде есте сақтайды.
(МК,Ұ) 2 – тапсырмада оқушыларға «сен не істейсің?» деген сұрақ жауап болатын «мен сурет саламын» «мен доп ойнаймын» сөйлемдерін бояу қарындаштарын және доп суретімен байланыстырады. Осы сөйлемдерді қайталатады. Тірек заттар немесе трек сурет бойынша есте сақтауға көңіл бөледі. Оқушыларға осы трек заттарды беріп олардың не істейтінін сұраймын. Содан кейін оқушыларды осы сөйлемдердің болымсыз түрімен таныстырамын. Оқушылар сурет саламын - сурет салмаймын деп, доп ойнаймын - доп ойнамаймын деген құрылымды үйренеді.
(Ж) 3 – тапсырмада оқушылар жұппен жұмыс істейді. Өзара телефонмен сөйлесу үлгісін жүзеге асырады. Берілген үлгі бойынша өздерінің не істейтіндері туралы сөйлейді. Үлгі:
- сәлем, Юра!
- сәлем, Асқар!
- Қалың қалай?
- Жақсы, рахмет! Сенің қалың қалай?
- Жақсы, сен не істейсің?
- Мен доп ойнаймын
- сен не істейсің?
- мен сурет саламын
(МК,О) 4 – тапсырмадағы сұраққа оқушылар өз қалауы бойынша не істейтінін айта алады. Бұл сұрақты оқушыларға немесе оқушылар бір - біріне қоя алады.
(ОТ) Үстелдің үстінен допты және түрлі түсті қарандаштар, сурет дәптерін қояды. Содан кейін бір оқушы шығып, өз қалауы бойынша бір затты таңдап алады. Сол бойынша «сен не істейсің?» деген сұрағыма жауап береді.
(МК,Ұ) дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.
(Ө) қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі. Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады. Сондай ақ АКТ- ны қолдана білу дағдыларын қалыптастырады. Оқулық
Аудидиск 3.4.1 3.4.2/ 3.4.3
Доп, түрлі түсті қарандаштар, сурет дәптері
№ жұмыс дәптері
Қосымша тапсырма: 3.4.
Сабақтың соңы
5 минут
(Қ) Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегенін, не қызық әрі жеңіл болғаны туралы ой пікірлерін білдіре алады. Қосымша ақпаратҚорытындылауТөмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.
Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? Сыныптағы ахуал жақсы және оқушылармен бірлесе отырып, өз мақсатымызға жеттік. Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды.
Сабақ мақсаттары / оқыту мақсаттары нақты болды
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе не?
1.Бірлескен тыңдалым, айтылым
2. «Сөздік гол» , «Бес қадам» әдіс – тәсілдері