?аза? тілінен орта мерзімді жоспар
Орта мерзімді жоспар
Павлодар қ. №42 ЖОМ Абенова Гүлзия Қайырбекқыз
Пәні: қазақ тілі
Сынып: 9 «А» сынып
Мақсаты: Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыру үшін бағдарламадағы модульдерді сабақ барысында қолдану.
№ Сабақ тақырыбыСабақтың мақсатыСабақтың міндетіМодуль Стратегиялық
іс-әрекетРесурстарКүтілетін нәтиже1/1
Жеті ата Тақырып бойынша ең негізгі мағлұматтарды
меңгеру . Тақырып бойынша ең негізгі терминдерді іріктеу;
«Шежіре» сөзінің мағынасын ашу;
-жеті атасын білу, -дәстүр туралы маліметті қолдана білу;
-функционалды сауаттылығын жетілдіру.
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, оқытуда АКТ-ны пайдалану, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқытудағы басқару және көшбасшылық «Шатты
шеңбер» , «Топ ұстанымы»,
«Миға шабуыл»,
«Карусель» Жоғарғы төмен деңгейдегі сұрақтар»,
«Өзін-өзі бағалау»,
«INSERT» ,
«Екі жұлдыз бір
тілек», «Шатасқан логикалық тізбектер» Оқулықтар, АКТ
Power Point
флипчарттар, Түсіндірме сөздіктер,
жұмыс дәптері,
рефлексия парағы Тақырып бойынша ең негізгі терминдерді іріктей алады;
шежіре сөзінің мағынасын ашады;
-жеті атасын білу дәстүр туралы маліметті қолдана біледі;
-функционалды сауаттылығын жетілдіреді;
-жұмыс тың ең қызықты кезеңі тақырыбын меңгереді;
-сыни тұрғыдан ойлау арқылы жаңа білімді ұштай біледі;
-топта жұмыс жасауға қалыптасады.
2/2 Өз ұрпағына жеті атасын үйрету Оқушылардың
Қазақ дәстүрі туралы білімдерін кеңейтіп және тәрбиелік мәселелелерге назар аудару. -Қазақ салт-дәстүрлері жайлы ақпаратты меңгеру .
-өз ойын дұрыс айтуға және дәлелдеуге дағдылану.
-топтағы қарым-қатынас мәдениетін дамыту.
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау,
АКТ пайдалану,
Талантты және дарынды балаларды оқыту , Оқытудағы басқару және көшбасшылық жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, О..жас ерекшеліктеріне сай оқыту. «Миға шабуыл», «Сұрақ-жауап», «Сәйкестендір», «Топтастыру», «ДЖИГСО», «Білдім, үйрендім, білгім келеді», «Үш бұрышты сұхбат» .
Оқулықтар, интерактивті тақта, сөздіктер, Power Point.
жұмыс дәптері,
рефлексия парағы
таратпа материалдар -Қазақ салт-дәстүрлері жайлы ақпаратты меңгеру .
-өз ойын дұрыс айтуға және дәлелдеуге дағдылану.
(түрлерін,айырмашылықтарын) меңгереді;
-өз ойын дұрыс айтуға және дәлелдеуге дағдыланады;
-топтағы қарым-қатынас мәдениеті дамиды.
3/3 Енші үлесу Қазақтың дәстүрлерінің ерекшеліктері мен пайдасы туралы мағлұматты меңгерту.
Тақырып бойынша қажетті терминдерді іріктеп,мағынасын ашу;
-ерекшеліктерін,
ұқсастығын
көрсете білу;
-сөйлеу дағдыларын дамыту.
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,
АКТ пайдалану,
Талантты және дарынды балаларды оқыту. .оқыту үшін бағалау, оқуды бағалау. Оқытудағы басқару және көшбасшылық.
О. жас ерекшеліктеріне сай оқыту. «Ішкі және сыртқы шеңбер» , «Джигсо», «Миға шабуыл», «Көршіңмен сөйлес», «Детальды толықтыру», «Бес себеп», «Өзін-өзі бағалау», «Екі жұлдыз бір тілек»
Компьютер, интерактивті тақта, Power Point.
оқулық,
жұмыс дәптері, таратпа материалдар Тақырып бойынша қажетті терминдерді іріктеп,мағынасын ашу;
-ерекшеліктерін,
ұқсастығын
көрсете білу;
-сөйлеу дағдыларын дамыту
-орманның денсаулыққа пайдасын айта алады;
-қорытынды жасауға машықтанады;
-топ алдына шығуға дағдыланады
-тақырып бойынша тілдесе алады.
4/4 Киелі сандар Киелі сандар құпиясы туралы мағлұмат алады.
- тақырып бойынша білімдерін кеңейтіп сөйлеу
дағдыларын
жетілдіреді
салыстыру;
-Кез келген салт-дәстүр бойынша өз ойларын дұрыс жеткізе біледі,сұхбаттаса
алады. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,
АКТ пайдалану,
Оқушылардың жас ерекшелі Талантты және дарынды балаларды оқыту.Оқыту үшін бағалау, оқуды бағалау. Оқытудағы басқару және көшбасшылық «Шаттық шеңбер» , «ДЖИГСО», «Миға шабуыл», «Телешоу бағдарламасы», «Өзін-өзі бағалау», «INSERT» , «Екі жұлдыз бір тілек»
компьютер, интерактивті тақта,
оқулық,
жұмыс дәптері,
таратпа материалдар
- тақырып бойынша білімдерін кеңейтіп сөйлеу
дағдыларын
жетілдіреді
салыстыру;
-Кез келген салт-дәстүр бойынша өз ойларын дұрыс жеткізе біледі,сұхбаттаса
алады.
-өз ойын айтуға үйренеді;
-өз елінің салт-дәстүрін басқа ел дәстүрімен салыстыра алады;
-басқаның ойын тыңдай білуге үйренеді.