Сынып: 3 «Б» сынып П?ні: ?дебиеттік о?у Ба?дарлама: ?Р Білім ж?не ?ылым министрлі Ы.Алтынсарин атында?ы ?лтты? білім беру академиясы.Астана, 2012 О?улы?: «?дебиеттік о?у» 3-сынып, Авторлары: Б.А. Т?р?ынбаева, З.Муфтибекова Алматы кітап баспа
Сынып: 3 «Б» сынып
Пәні: Әдебиеттік оқу
Бағдарлама: ҚР Білім және ғылым министрлі Ы.Алтынсарин атындағы ұлттық білім беру академиясы.Астана, 2012
Оқулық: «Әдебиеттік оқу» 3-сынып, Авторлары: Б.А. Тұрғынбаева, З.Муфтибекова; Алматы кітап баспасы 2014
Сабақтың тақырыбы: М.Төрежанов. Алғыс (мәтін)
Мақсаты: Мәтін мазмұнын түсініп оқиды; өз пікірлерін ашық айтады; сыни тұрғысынан ойлау арқылы алған білімдерін өмірде қолдануға жетелейді. «Алғыс» ұғымының адамгершілік құндылығы ретіндегі маңыздылығын ашады. Алғыс айту туралы түсініктері кеңейеді.
Әңгіменің мазмұнын аша отырып, диалог сөздерді мәніне келтіре айта біледі. Мәтін мазмұнын өмірмен байланыстыра алады.
Міндеттері: -«Алғыс» сөзінің мән-мағынасын айыра білуге үйренеді.
Жыл мезгілдерінің ішінде күз айларының өмірде орны ерекше екенін ұғады.
Сабақ түрі: Жаңа сабақты меңгеру.
Құрал жабдықтар: Түсіндірмелі сөздік, интербелсенді тақта, постер, маркер, стикер, бағалау парақтары
Әдіс-тәсілдері: «Кубизм» әдісі, «Ыстық орындық» әдісі, «аквариум» әдісі, «Ішіне- сыртына» әдісі
Күтілетін нәтиже: Мәтіннің идеясын болжайды.Өмірден мысал келтіреді. Өз ойларын дәлелдей алады.
Сабақ кезеңдері Уақыт Мұғалім іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті Ұйымдастыру түрі Бағалау Қолданылатын модуль
Кіріспе
2 мин. Амандасу, психологиялық жағдай туғызу .
Ұйымдастыру. «Кубизм» әдісі арқылы топқа бөлемін Балалар хормен айтады
Арайлап таң атты
Алтын сәуле таратты
Жарқырасын даламыз,
Жақсы оқитын баламыз
Қайырлы күн достарым!
Балалар топтарға бөлінеді Ұжым
мен 5 мин Үй тапсырмасын тексеру.
1. Күзде жапырақтар неге түседі?
2. Жыл құстары неге қайтады?
3.Құстардың ұшуынан сені не қызықтырады, не таңғалдырады? Неге? «Ыстық орындық» әдісін қолдана отырып, сұрақтарға жауап береді. Жеке Үш шапалақ СТО
ОмОЖТ
ОүБОБ
Тақырыпқа шығу.
Білу 8 мин.
«Алғыс» тақырыбына қатысты бейнежазба көрестемін. Сендер жаңа не көрдіңдер? Ендеше алғыс айтудың қандай түрлері бар?
Алғыс айтудың маңызы туралы постерге түсіреді. Тақырыпты ашады
Осы бейнежазба арқылы тақырыпқа шығады.
Алғыс деген сөз шығады. «Алғыс» сөзін постерге түсіру. Топпен 2 жұлдыз,
1 ұсыныс. АКТ
СТО
ОЖЕСОжО
ОүБОБ
3мин. Сергіту сәті Музыканың әуенін есту арқылы жаттығулар жасайды Жеке АКТ қолдану.
Түсіну 10 мин. Оқулық бойынша мәтіннің мазмұнымен танысуды беремін. «Аквариум» әдісін қолдану
Мәтінмен жұмыс оқу талдау, пікір алмасу Топпен Бас бармақ СТО
ОмОЖТ
ОүБОБ
Қолдану 5 мин. Т- кестесін толтыруға беремін Ішіне- сыртына стратегиясын қолдану.
Жұп болып белгілі бір сөздер қатарынан сөздерді екі түрлі бағанға бөлу, топ болып кестеге орналастыру. Жеке, жұппен,
топпен Бағдаршам СТО, Басқару және көшбасшылық ОмОЖТ
ОүБОБ
Сәйкестігін тап кестесін беремін Жазба жұмысын орындайды жеке Өзін-өзі АКТ, ОүБОБ
Талдау 5мин. АКТ-дан сурет көрсетемін. Суретті пайдаланып, диалог құрастырады жұппен Бағдашам бойынша Диалогті оқыту және АКТ. ОүБОБ
Жинақтау 5 мин. Жоғары деңгейлі сұрақтар қоюды ұсыну Тақырып бойынша сұрақтар дайндайды.
Оқушы-оқушымен.
Сұраққа жауап береді Жұппен
Топпен Үш шапалақ Диалогті оқыту
ТжДБЖ
ОүБОБ
Бағалау
2 мин Тыңдап, қолдау көрсетеді Оқушылар өз ойларын жалпылайды. Жиынтық бағалау