Механикалы? ж?не жылу процестеріндегi энергияны? са?талу ж?не айналу за?ы. (8 сынып)


Мерзімі 29.09.15
ПӘНІ Физика
КЛАСЫ 8
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ Механикалық және жылу процестеріндегi энергияның сақталу және айналу заңы.
САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ
Механикалық процестердегі энергияның сақталу және айналу заңы туралы түсінік беру.
КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ
Механикалық процестердегі энергияның сақталу және айналу заңы туралы түсінік бере отыра меңгеріп шығару
ТҮЙІНДІ ИДЕЯ
Тақырыпты жан-жақты қарайды, ұсынылған проблема бойынша өз көзқарасын шығармашылық тұрғыдан жеткізе біледі.
Сабақ кезеңдері / уақыты Сабақтағы іс-әрекет Бағалау Ресурстар
Кіріспе (сабақ басталмас бұрын оқушылар алдын-ала нені білетіндігін анықтау жұмыстары)
10 мин І. Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал.
Шаттық шеңберіне шақыру.
Қайырлы күн деп айтамыз,
Бір болып түсте қайтамыз.
Отбасының гүліміз,
Көңілді өтсін күніміз.
Топқа бөлу. (тәждің түстеріне қарай 3 топқа бөлу).
Қызығушылықты ояту Сөзжұмбақ шешу. (Слайдта)
Топтастыру.
-Балалар, энергия туралы не білесіңдер?
БҮҮ әдісі бойынша «Ассоциация»
Энергия


Үш шапалақ
Бармақпен бағалау www.yandex.kzтүрлі-түсті фигуралар, постер
Жаңа материалдың таныстырылымы (оқушылардың жаңа тақырыпты оқып-үйренуі үшін қолданылатын жұмыс түрлері)
15 мин 1-әрекет:
Тренинг «Ең жақсыны сыйлаймын». (Әр оқушы ең жақсы заттарды атайды).
2-әрекет:
АҚТ-ны қолдану
Энергиялардың бір күйден екінші күйге айналуына байланысты видео көру
3-әрекет:
Бір – бірімен пікір алмасу
Сұрақ – жауап арқылы
4-әрекет:
Сыни тұрғыдан ойлауға тапсырма.
Энергиялардың бір күйден екінші күйге айналуына сурет салу. Жетонмен
Қызыл түс-өте жақсы
Жасыл – жақсы
Көк түс -орташа Сын тұрғысынан ойлау білім үрдісінде(оқу әдістемелік құрал, 2012ж), жетондар
Жаңа материалды қолдану (сабақта қолданылатын нақты мысалдар, проблемалар, жобалар және т.б. )
17 мин Сергіту сәті
Диалог. «Энергия» тақырыбында екі оқушы сұрақ-жауап арқылы әңгіме айтады. Пікір талас.
Сыни тұрғыдан ойлауға тапсырма.
Энергиялардың бір күйден екінші күйге айналуына сурет салу.
Қорыту.
1-топ. Тест құрастыру
2-топ. Ребус құрастыру.
3-топ. Эссе жазу Бірін-бірі бағалау
Жетонмен
Қызыл түс-өте жақсы
Жасыл – жақсы
Көк түс -орташа Есептер жинағы
Қорытынды (оқушылардың оқып-үйрену нәтижесін анықтау үшін бағалау тәсілдерін (кері байланыс) қолдану) 3 мин Не білдім? «Ассоциация» «Энергия» толықтыру Үш шапалақ
Өзін –өзі бағалау