Типовая архитектура персонального компьютера.
Урок 1
Правила техніки безпеки під час роботи на комп’ютері. Типова архітектура персонального комп’ютера. Класифікація та призначення апаратних засобів: пристроїв введення, виведення, зберігання та обробки інформації.
Мета: - ознайомити учнів з правилами техніки безпеки при роботі на комп’ютері; - ознайомити учнів з функціональною схемою та внутрішньою архітектурою комп’ютера;
- ознайомити учнів з класифікацією та призначення апаратних засобів комп’ютера;
- розвивати логічне мислення, працездатність, вміння висловлювати свою думку;
- розвивати професійну компетентність, орієнтувати у виборі професії.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Засоби досягнення мети: інструкція з техніки безпеки при роботі на комп’ютері, функціональна схема комп’ютера, структурна схема внутрішньої архітектури комп’ютера, пристрої введення та виведення, системний блок зі знятою боковою кришкою(не підключений до електромережі), плакати з малюнками пристроїв ПК, таблиці для заповнення учнями.
ХІД УРОКУ
І. Вступне слово вчителя, організаційний момент, постановка мети уроку та налаштування учнів на плодотворну роботу.
ІІ. Ознайомлення учнів з інструкцією з техніки безпеки при роботі на комп’ютері(див. додаток 1 до уроку). Кожен учень отримує екземпляр інструкції та розписується в журналі проведення інструктажів при роботі в комп’ютерному класі.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу здійснюється з використанням функціональної схеми комп’ютера(див. додаток 2 до уроку) та структурної схеми внутрішньої архітектури комп’ютера(див. додаток 3 до уроку), які розміщуються на дошці. Вчитель пояснює елементи схем, учні занотовують необхідне в своїх зошитах.
Для вивчення класифікації та призначення апаратних засобів учням роздається таблиця(див. додаток 4 до уроку). Учні під керівництвом учителя заповнюють таблицю.
Уявлення про зовнішній вигляд пристроїв учні отримують при розгляді наявних зразків пристроїв та їх малюнків на плакатах(див. додаток 5 до уроку 1).
IV. Закріплення нового матеріалу.
Які основні правила при роботі в комп’ютерному класі?
Перелічіть апаратні компоненти інформаційної системи.
На які класи розподіляються пристрої ПК за призначенням?
Які типи пристроїв ви знаєте?
Назвіть пристрої обробки інформації.
Підсумок уроку.
Учні по черзі висловлюють свою думку про вивчене на уроці, зупиняються на моментах, які вони не зрозуміли. Вчитель роз’яснює не зрозуміле, корегує отримані знання. Робить підсумок. Оцінює відповіді.
VІ. Домашнє завдання.
Опрацювати матеріал підручника, зошита та таблиці.
Підготувати повідомлення:
« Історія розвитку обчислювальної техніки»
« Покоління ЕОМ»