Бірнеше обьектілер анимациясы,дыбысты? ?серлер,дыбысты? файлдарды ??ру.
Сабақтың тақырыбы: Бірнеше обьектілер анимациясы,дыбыстық әсерлер,дыбыстық файлдарды құру.
Сабақтың мақсаты:а) білімділігі: Оқушыларға модельдер туралы түсінік қалыптастыруә) дамытушылығы: Оқушылардың ақыл - ой өрісін, танымдық қабілетін дамытуб) тәрбиелілігі: Оқушыларды ұқыптылыққа, әсемдікке баулу, шығармашылық қабілетін арттыру.Сабақтың көрнекілігі: информатика электронды оқулығын қолдану.
Сабақтың түрі: дәстүрлі
Сабақтың әдісі: түсіндіру, жаттығу жұмысыСабақтың барысы:1. Сәлемдесу.2. Ұйымдастыру кезеңі.Оқушылардың сабаққа қатысуын түгелдеп, оқу - құралдарының дайындығын қадағалау.3. Негізгі бөлім.а) Жаңа материалды меңгертуә) Жаңа материалды пысықтауб) Оқушыларды бағалау3. Қорытынды бөлім.Жаңа сабақ.
Дыбыс-звучать-zvuchat' Модель- бұл глобус және әлем картасы, жердің тартылыс күшінің формуласы, әйгілі суреттердің көшірмесі. Оларды нелер байланыстырады. Нақты нысандарды зерттеу сақсатында адамның қолымен жасалған нысандымодель деп атаймыз. Модель – нақты нысанды, құбылысты немесе үдерісті қарапайым етіп түсіндіреді. Модель - кез - келген нысанның қарапайым кейіпі. Нақты обьектіні, процесті немесе құбылысты ықшам әрі шағын түрде бейнелеп көрсету. Модельдер материалдық түрде, яғни бар болуы мүмкін. Кей жағдайларда модельдер құрамы бойынша нағыз нұсқаны ауыстыруы мүмкін.
Модельдеу келесі шешімдерді қабылдауға дәлелді мүмкіндік береді: яғни қалай үйреншікті нысандарды жетілдіру керек, әлде жаңасын құру керек пе,үдерістерді басқаруды өзгерту керек, сонымен қатар бізді қоршаған ортаны қалай жақсы жағына қарай өзгерту керек. Модельдеу кезкнде алдымен нысандар
Мысалы, қуыршақ қыздың моделі. Бір нысанда бірнеше модель болуы мүмкін. Мысалы: балықтікі жылтырауық немесе қағаздан жасалған модель. Модельдердің ақпараттық түрі болады. Бұл информатика үшін маңыздырақ. Ақпараттық модель: ауызша, математикалық және графикалық. Автомобиль сызбасы графиктік модель. Қарапайым ақпараттық модель - адамның есімі. Тақпақтар да ауызша модель бола алады.Аласа талда алуан алмаАлқызыл болмай аузыңа салмаНемесеКүндіз бәрі қашады,Түнде аспанды басады.Математикалық модельдерді математика сабағында сандарды және символдарды пайдаланып құрамыз.2*1=2 --------2*6=122*2=4 --------2*7=142*3=6 --------2*8=162*4=6 --------2*9=182*5=10 -------2*10=20Оқушыларға модельдер туралы түсінік берілгеннен кейін, жаңа сабақты бекіту мақсатында сұрақтар қойылады.Сабақты бекіту:1. Модель дегеніміз не?2. Қандай мысалдар келтіруге болады?Жаңа сабақты қорытындылау.
Үй жұмысы: §13. Модель , нақты обьектінің қасиеттерін бейне ретінде көрсетеді.