Конспект уроку з навчання грамоти на тему: Закріплення знань про звук х (1 клас)


Тема: Закріплення звукового значення букви «ха», звука х. Бесіда на тему «Міста України». Робота з дитячою книжкою. Казка «Рукавичка» Мета: повинні знати учнів про букви Х, х, звук х; повинні вміти читати склади і слова з буквою «ха»; вчити читати речення, тексти з вивченими буквами; збагачувати словниковий запас; розвивати мовлення, творче мислення, вміння правильно інтонувати речення, розвивати фонематичний слух, зв'язне мовлення, вміння доводити свою думку. Виховувати ціннісне ставлення особистості  до природи, до казки і патріотичні почуття.
Обладнання: предметні малюнки, мікрофон, комп’ютер.
ХІД УРОКУ
І. Організація навчальної діяльності
Любі діти у наш клас
Завітали гості щирі.
Привітайте в добри час
Гостей посмішкою й миром.
Ми вам раді люди добрі
Ми вітаєм щиро вас!
І запрошуємо ласкаво
На урок у 1 клас!
ІІ. Актуалізація опорних знань
Ми сьогодні проведемо урок у формі літературного казкового кафе.
Як називається наше кафе? (Ви__ор)
Коли приходите в кафе, що перш за все вам подають? (меню)
Меню
Закуска із запитань і відповідей
Сендвич із скоромовкою
Борщ Буквоїд
Ролли розсипанкаФото канапки
Казковий міксТістечко для героїв
Морозиво «З любов’ю до казки»
Отож, розпочнемо із закуски запитань і відповідей. Вправа «Куб», щоб пригадати, чого ми навчилися на наших попередніх уроках.
За допомогою чого спілкується людина?
За допомогою чого ми виражаємо свої думки?
З чого складається речення?
Які розділові знаки ставимо в кінці речення?
Як поділяються звуки в нашій мові?
Речення: я люблю свою матую! Стоїть знак оклику, як ми його прочитаємо?
Для того, щоб нам гарно говорити постійно потрібно розминати наш артикуляційний апарат. А що входить до артикуляційного апарату? (губи, зуби, язик, піднебіння)
Вивчення скоромовки:
Хрумкає Настя сухарі хрумчасті.
Ось такі вправи нам допомагають розробляти наше горло. І тоді наша мова буде красивою і ви будете гарно говорити, кожен з вас буде хорошим оратором.
Хоче дівчинка Харитя
Хмарку в гості запросити.
Хай подивиться хмаринка
На хатинку Харитинки.
Який звук найчастіше зустрічається?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Сьогодні на уроці ми закріпимо знання про букву «ха» і звук х. Будемо подорожувати по містах України в яких є звук х. Також ми з вами потрапимо в казку.
Що ми знаємо про звук х?
Які слова зі звуком х знаєте?
ІV. Закріплення ЗУН
Борщ Букваїд з’їв букви, потрібно відновити слова.
(слова на дошці, діти дописують букви)
Ролли розсипанка. Скласти нові слова
ву ха хма чик хло ри пта хиМальованкові канапки
Робота за фото с.130
Діти, наша держава велика, в ній є багато міст і сіл. Які міста та села ви знаєте? Згадайте, де живуть ваші родичі, знайомі.
Ось тут на фотографіях зображені краєвиди кількох міст.
Читання речень під фотографіями
Читання уривка оповідання за В.Чухлібом(учитель читає текст у помірному темпі, не роблячи при цьому жодних пояснень)
Словникова робота
Галасував – кричав, горлав
Зойкнув – скрикнув протяжно, жалібно
Читання – аналіз тексту
Де гуляв вихор?
Хто його боявся?
Які слова лунали над полем?
Хто не боявся вітру?
V. Узагальнення і систематизація знань
Робота з дитячою книжкою
6. Казковий мікс- Що таке казка?
- А які події описуються в казці? Справжні?
- Що в казці є дивного?
- Як поділяються казки?
- Хто створив народну казку?
- Хто створив літературну казку?
- Про що бувають казки? (про тварин, фантастичні і побутові)
Гра «Мікрофон»
Яка ваша улюблена казка?
Чого навчають нас ці казки?
Про принцес – бачити красу
Про драконів – бути мужніми
Про тварин – любити все живе
Про людей – бути мудрими
А тепер давайте попробуємо підібрати казкового героя.
К Котигорошко, колобок
А Айболить
З зайчик
К кіт у чоботях
А Аліса
Виставка української народної казки (книжки)
На стільці в кожного з вас є позначка з якою казкою ми сьогодні ознайомимося. (Рукавичка)
А) Читання казки вчителем.
Б) Перевірка сприймання учнями казки. Тістечко для героїв
1. Побудова «Асоціативного куща»
На дошці прикріпляється малюнок рукавички.
Діти, які звірі жили в рукавичці?
Діти називають тварин, а вчитель прикріпляє їх малюнки.
2. Опитування.
- Хто із звірів першим знайшов рукавичку?
- Хто останній прийшов до рукавичка? Чому його не хотіли пускати?
- Чи всіх тварин впустили в рукавичку?
- Якими були лісові звірі?
- Що б ви хотіли змінити в цій казці?
В) Інсценізація казки Морозиво «З любов’ю до казки»
- В літературному кафе «Вихор», буде вистава учнів 1 класу. Зараз ви спробуєте себе в ролі акторів.
ІХ. Підсумок уроку
Чи сподобалося вам бути акторами?
Що найбільше сподобалося на уроці?
Чого навчилися на сьогоднішньому уроці?