Урок Однорідні члени речення (із (без)сполучниковим звязком
План-конспект №2
Урок №
Дата:
Клас: 8
Тема: Однорідні члени речення (із (без)сполучниковим зв'язком.
Кома між однорідними членами реченя
Мета: навчальна – повторити й поглибити знання про однорідні
члени речення
розвивальна – розвивати вміння знаходити однорідні члени
речення, розставляти розділові знаки та правильно
інтонувати речення з однорідними членами
виховна – виховувати культуру мовлення школярів
Методи і прийоми: розповідь вчителя, виконання вправ, робота з таблицею
Обладнання: таблиця „Однорідні члени речення”
Література: Біляєв О.М. Підручник для 8 класу загальноосвітніх
закладів з російською мовою навчання, К.:Афон,2004
С. 54-58
Хід уроку
І. Організація класу
1. Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку
2. Перевірка присутніх
ІІ. Актуалізація опорних знань
Повторення вивченого про однорідні члени речення в 5 класі та на уроках російської мови:
Які члени речення називаються однорідними?
Які члени речення можуть бути однорідними?
Чим може бути виражені однорідні члени речення
2. Зробити синтаксичний розбір поданих речень
Запашні й яскраві квіти росли біля будинку.
Люблю читати газети, журнали, професійну літературу.
Людям становиться моторошно та сумно, коли вони згадують дідів, батьків, знайомих, загиблих під час війни
3. Слово вчителя: робить висновок про засоби з'єднання при однорідних членах речення (сполучникові, безсполучникові та мішані)
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
Конкретизація мети і завдань уроку
ІV. Сприйняття і засвоєння учнями нового матеріалу
Слово вчителя
Робота з таблицею „Однорідні члени речення” Ст.54 (Дод.1)
V. Систематизайія і узагальнення вивченого
1. Виконання тренувальних вправ
Вправа 128
Визначте ряди однорідних членів речення
Вночі пішов дощ. Після денної спеки враз війнуло вітром, зашумів ліс, зблиснуло небо, розламуючись у бомбових ударах грому, розгулялась справжня горобина ніч. Усе небо, здавалось, здригається, тримтить спалахами світла голубого, нетутешнього, спалахне й вихопить з темряви контури хмар водянистих, розбухлих дощем, з розвіяними по небу пасмами. Ще видно стає ліс, розшарпані вітром дерева...
Складання лінгвістичної розповіді про однорідні члени речення
Використовуючи таблицю підручника та схему, записану на дошці, скласти розповідь про однорідні члени речення.
Однорідні члени речення
Що це таке?
Зв'язок між однорідними членами;
Поширені одн.чл.реч. (мають при собі залежні слова)
Виконання письмової вправи
Скласти речення з кількома рядамиоднорідних членів
1й ряд: , , ... і , ,і ,і ,і (означення)
, , , , , (додатки)
, , , , (обставини)
V. Підсумок уроку
1. Підсумок-узагальнення роботи на уроці
2. Виставлення оцінок з коментарем
3. Рефлексивна діяльність (Чого я навчився на уроці?)
VІ. Домашнє завдання, інструктаж до виконання
Вивчити § 7, письмово виконати праву 129. Вам треба списати, ставлячи розділові знаки. Назвати однорідні члени речення. Виявити який між ними існує зв'язок: сполучиковий чи безсполучниковий