Берілген массалы? ?лес бойынша рітінді дайындау Сараманды? ж?мыс №4 (8 сынып)
Тақырыбы № 4 практикалық жұмыс «Берілген массалық үлесі бойынша ерітінді дайындау».
МақсатыТақырыпты зертеулер арқылы меңгереді,тәжірибелер арқылы жұппен, топпен тапсырмалар орындау арқылы түсінеді, өзара пікір алысуда қатесіз орындауға дағдыланадыЖалпы мақсатОқушылыр ерітінді туралы мәліметтер алады, топ арқылы түсінік қалыптасады, тапсырмаларды орындауға дағдаланадыКүтілетін нәтижеОқушылар тақырып туралы ойларын жетілдіреді,дамытады,ойлау қабілеті және сөйлеу тілі дамиды, тақырыпты талдай білуге үйренеді7 модульдің қолданылуыАКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.Қолданылатын әдіс-тәсілдер«Мозайка», «Миға шабуыл» Кім жылдам, «полиглот», жұптық жұмыс, топтық жұмыс, жарнама
Қолданылатын ресурстарФлипчарт, маркерлер, суреттер, интербелсенді тақта, стикерлер,
Ұйымдастыру кезеңітренингТопқа бөлу: «Мозайка» әдісімен. 1 топ: Таразы, 2 топ: өлшеуіш цилиндр, стакан, 3топ: колба. Ол құралдардың не үшін қажет, қайда қолданылатыны туралы түсінік береді.
Оқушының мұндағы мақсаты топтасу арқылы өз жұптарын тауып бір топ болып құралу, ол заттың қолданылуы туралы білімдерін еске түсіреді
Сабақ кезеңдеріТапсырмаМұғалімнің іс-әрекетіОқушылардың іс-әрекетіБілім
Қызығушылықтарын ояту «Миға шабуыл» әдісі«полиглот»
Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру
Слайдта берілген негізгі ұғымдарды үш тілде еске түсіру, топпен тапсырманы орындау Әр топ сұраққа жауап береді. Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, үш тілде негізгі ұғымдарды игеру
Түсіну«Кім жылдам» әдісіарқылы топпен жұмыс жасау Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында тұрмыста қолданылатын ерітінділердің жапсырмаларымен жұмыс жасату. сол арқылы топпен жарыс ұйымдастыруОқушылар жапсырмаларда көрсетілген жазулар бойынша ерітінді құрамын анықтап талдау жасайды
ҚолдануЖұптық жұмыс орындау.Берілген нұсқаулыққа назар аударып, ондағы есптерді шешу, жұппен талқылау. техника қауіпсіздігі ережесін еске түсіру. Зерттеу жұмысының жүру реті құратыру. Нұсқаулықпен таныстыру. қысқаша қайталау мақсатында осы көрсетілген әдіс бойынша жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз бетерінше дайындық жасату Оқушылар жұптасып есептің шығарылуын талдайды. тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады.
Сергіту сәті«Қос Қарлығаш» әні жаттығу жасауОқушылармен бірге сергіту сәтін жасауИнтербелсеңді тақтадағы бейнероликтегідей жаттығулар жасайды.
ТалдауЗерттеу жасау
1 топ
2 топ
3 топ Топтарға тақырып бойынша сабақты толық меңгерту мақсатында өз пікрлерін тәжірибе арқылы қорғайды,. Тақырыптар туралы өз ойларын суретке саладыБерілген тапсырманы уақытылы орындау, өңдеу, қорытындылау,
ЖинақтауТоптық жұмыс
«жарнама» Дайындаған ерітінділері бойынша маңызына тоқталып, жарнамалау Оқушылардың мақсаты берілген сұраққа өз ойларын жарнама арқылы жеткізу
БағалауӨзін-өзі бағалау (2 мин) Бағдарша, бағалау парақшаларыБағалау парақшалары мен критеримен бағалау шкаласын беру Топпен және жеке өзін өзі бағалайдыРефлексия Зертханалық ыдыстар түріндегі стикерлерді толтыру Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойын жазып, тақтаға іледі (2 мин) Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну, «білім зертханасы» сөрелеріне орналастыру Ұсынылған стикерді толтыру, сөрелерге орналастыру
lefttop
«№36 жалпы орта білім беретін мектеп» КММ
Сарамандық жұмыс
Берілген массалық үлес бойынша ерітінді дайындау
Химия 8 «А» сынып
Пән мұғалімі: А.Е.Шәріпхан
Семей қаласы
Шығыс Қазақстан облысы
«Семей қаласының білім бөлімі» ММ
«№36 жалпы орта білім беретін мектеп» КММ
Желілік қоғадастық мүшелеріне арналған қалалық семинар
«Диалогтық оқыту – оқу мен тәрбие ісін белсендіру әдісі»
Қонақтармен треннинг өткізу сәті
Семинардың ашылу салтанаты
Сабақтар бойынша кері байланыс
Семинар жұмысына рефлексия
Қонақтарға сертификат тапсыру
Семинарды қорытындылау
lefttop Шығыс Қазақстан облысы
«Семей қаласының білім бөлімі» ММ
«№36 жалпы орта білім беретін мектеп» КММ
Желілік қоғадастық мүшелеріне арналған қалалық семинар
«Диалогтық оқыту – оқу мен тәрбие ісін белсендіру әдісі»
«Берілген массалық үлес бойынша ерітінді дайындау»
Химия 8 «А» сынып. Пән мұғалімі А.Е.Шәріпхан
Топтың жұмысты аяқтау сәті
«Мозайка» әдісімен бөліну
Топпен жұмыс
Ерітіндіні «жарнамалау» әдісі
Жұптық жұмыс. Ерітінді дайындау сәтінен көрініс