Андронов м?дениеті ?аза?стан тарихы п?нінен ?ыс?амерзімді саба? жоспары (6 сынып)
Қысқамерзімді сабақ жоспары
БЕКІТЕМІН
Шақат ЖОМ директоры:
___________Искакова А.К
«____» _________________ 2013ж.
Курс өткен орны: Павлодар қаласы, ПҚБАИ
Тренер: О.Эртисхан, қазақ тілінде, №2 топ.
Тыңдаушы: Аралов Самат Бейсембаевич
Сынып: 6 «а»
Пәні: Қазақстан тарихы
Бағдарлама: ҚР Білім және ғылым министірлігінің 2013 жылғы 3 сәуірде № 115 бұйрығымен бекітілген. Жалпы білім беретін мектептің 5-9 сыныптарына арналған «Адам және қоғам» білім саласы пәндерінің бағдарламалары – Астана, 2013. – 79 б. Ы.Алтынсарин атындағы Ұлттық білім академиясы, 2013
Оқулық: Ежелгі Қазақстан тарихы. Оқулық. Оқыту әдістемесі. Жұмыс дәптері. Т.Садықов, Ә.Төлеубаев, Ғ.Халидуллин, Б.Сарсекеев. – Алматы: Атамұра, 2011.
Тақырыбы: Қола дәуіріндегі Қазақстан
Мақсаты: Қола дәуіріне қысқаша сипаттама беру, өндіріске металл құрал-саймандардың туралы білім алу.
Міндеттері:
А - оқушылар оқу материалының мазмұнын өз сөзімен әңгімелейді
В - оқушылар оқулықтағы мәтіннен негізгісін таба біледі.
С - оқушылар тақырыпты меңгеруі барысында тарихи картаны пайдаланады
Сабақ түрі: Жаңа сабақ.
Құрал жабдықтар: Интербелсенді тақта, оқулық, үлестірме материал.
Әдіс-тәсілдері: сөзжұмбақ шешу, диалогтік оқыту, класстер жасау, «арасындағы айырмашылығы» әдісі.
Күтілетін нәтиже: оқушылар диалогтік әңгіме жүргізеді, класстер жасайды және қорғайды, сыни тұрғыдан ойлауға үйренеді.
Зерттеу тақырыбы: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер оқушылардың ынтасына қалай әсер етеді?
Сабақ кезеңдері Уақыты Мұғалім іс әрекеті Оқушы іс әрекеті Ұйымдас
тыру
түрі Бағалау Қолданылатын модуль
1. Ұйымдастыру кезеңі 3 минут Амандасу
Көршіңмен мақтан Ұжымдық
ОЖЕСО
ООЖТ
2. Тақырыпқа шығу. Сабақ мақсатын айқындау 4 минут Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды Жеке
Фронталді Бір-бірін бағалау
Сабақтың мақсаты ОЖЕСО
АКТ
ОүБ және ОБ
3. Негізгі бөлім
Мәтінді оқып-танысу
Мәтінді талқылау 8 мин Оқушыларға мәтінді оқыту.
Оқушылар өз мәтінін оқиды
Жұптасымен сұхбастасады
Топта талқылайды. Жеке
Жұптық
Топтық Бас бармақ ООЖТ
ОүБ және ОБ
10 мин Қола дәуірі тақырыбына класстер жасау Тапсырманы орындайды: класстер жасайды.
кластерді қорғайды. Топтық 2 жұлдыз, 1 тілек ООЖТ
СТОү
Т және Д
ОүБ және ОБ
2 мин Сергіту сәті Оқушылар сергіту сәтін орындайды Ұжымдық ОЖЕСО
АКТ
5 минут Мәтінмен жұмыс Мәтіннен бос сөздерді толтыру Жұптық Өзара бағалау ООЖТ
ОүБ және ОБ
3 минут Картамен жұмыс Қола дәуірі қоныстарын картадан көрсету Топтық 4. Қорытынды
Сабақтың басты сәтін еске түсіру 6 мин «Арасындағы айырмашылығы» стратегиясы Неге?
Мына сөйлемді жауап үшін пайдаланыңыз:
... ... болып табылады, ал .... - .....сұрақтарына жауап береді Жеке, топтық Өзін-өзі бағалау ООЖТ
СТОү
ОүБ және ОБ
Үйге тапсырма 1 мин Үй тапсырмасын түсіндіреді Қола дәуірінің ескерткіштеріне сипаттама беріңдер. Жеке ООЖТ
ОүБ және ОБ
Бағалау. 3 мин Сұрақтар қою.
Критерийлері:
1. Маған ұнады ...
2. Сабақтың ең қызық жері...
3. Мен үшін ең қиын болғаны ...
4. Бүгін мен ойланып қалдым .. Сабақ туралы ойларымен бөліседі Жеке ОүБ және ОБ