?МЖ 4 сынып. Та?ырыбы: Сандар оларды о?у, жазу, салыстыру ж?не разрядты? ?осыл?ыштар?а жіктеу.


Пәні: математика
Сабақтың тақырыбы: Сандар. Оларды оқу, жазу, салыстыру және разрядтық қосылғыштарға жіктеу.
Сабақтың мақсаты: Көп таңбалы сандарды оқу,жазу,салыстыру, оларды разрядтық қосылғыштарға жіктеу жөнінде білімдерін тиянақтау.
Оқыту нәтижесі:
Сілтеме: математика 2015 жылы «Атамұра» баспасы, оқыту әдістемесі.
Пайдаланатын көрнекіліктер: бор, оқулық, кеспе қағаздар, сызбалар.
Сабақтың барысы:
Кезеңі Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті Тапсырмалар О/б
О/ү/б
Мотивациялық
бағдарлау
8-10 минут.
Операциялық-
орындаушылық
30 минут.
Рефлексиялық
бағалау
5 минут Ұйымдастыру сәті.
Үй жұмысын тексеру.
«Иә» немесе «Жоқ».
Көшбасшы оқушының әрекеті.
Натурал сандар жөнінде түсіндіріп айтады.
Ауызша жұмыс ұйымдастыру.
Топтық жұмыс
«Ойлан да, тап!»
Бұл жердегі басты, оқушылардың танымдарын байқау.
Үйге тапсырма.
Кері байланыс.
Бағалау Сабаққа назарларын аудару.
Топ бойынша берілген тапсырманы айтып шығады.
Сабақтың тақырыбын, мақсатын таныстыру.
Оқушылар тапсырманы орындайды.
1 топқа
а)Сандардың атауларын салыстыру.
2 топқа
ә)Топтардағы нысандарды санау үшін қандай сандар пайдалану керек?
3 топқа
Өзара айырмашылығын табу топтап саналатын мен жеке саналатын заттар.
7 к, 5ік, 40 буын.
Маған қызықты болды***
Мен түсіндім***
Психологиялық сәт.
Ауызша есептеу.
Санау
Бірліктермен, ондықтармен, жүздіктермен;
Бірлік мыңдармен, ондық мыңдармен, жүздік мыңдармен;
Бірлік млн, ондық млн, жүзд.млн.
Сандармен байланыстырған
Ребустің шешуін табу.
Топқа байланысты тапсырмалар беріледі.
Ұпай бойынша
бағалау.
Ұпаймен
бағалау.
Топ басшылары-
ның топ мүшелерін
бағалауы.
Мұғалімнің
бағалауы.