Д?ниетану п?нінен ?ыс?а мерзімді саба? жоспары ?сімдік топтары. ?сімдік м?шелері (1 сынып)


Сабақтың тақырыбы Өсімдік топтары. Өсімдік мүшелері.
Сабақтың мақсаты СТО технологиялары бойынша жаңа сабақты меңгерту.
Сөздік қорларын молайту.
Оқытудың нәтижелері Сыни ойланады. Жаңа сабақты меңгереді. Сөздік қорлары молаяды.
Негізгі дерек-көздер Плакат, маркер, бағалау парақшасы, смайликтер, күлтежапырақшалар
Модульдің кіріктірілуі Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқудағы үшін бағалау, Ақпараттық-коммуникативтік технологияларды оқыту, Дарынды және талантты балаларды оқыту, Оқушыларды жас ерешеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, Оқытудағы басару және көшбасшылық.

Сабақтың барысы
Сабақ бөлімінің кезеңдері Уақыт Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресурстар, көрнекіліктер
Кіріспе 2 минут
2 минут
5 минут Топқа бөлу
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Үй тапсырмасын сұрау.
«Миға шабуыл» әдісі бойынша өткен сабақта өтілген тақырыптан сұрақ қою арқылы үй тапсырмасын бекітемін.
Түрлі-түсті стикерлерме 5 оқушыдан 3 топқа бөлінеді.
Бір-бірлеріне тілек айтып, ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады.
Берілген сұрақтарға жауап беру арқылы өткен тақырыпты естеріне түсіреді. Интербелсенді тақтадан үйге берілген жаттығудың дұрыс нұсқасын топ басшысы топ мүшелерінің үй тапсырмасын тексеріп, бағалап шығады. Смайликтермен формативті бағалау Түрлі-түсті стикерлер
Смайликтер
Жаңа сабақтың таныстырылымы 14
минут
«Ой қозғау» әдісі бойынша жаңа сабақтың тақырыбын ашамын.
Интербелсенді тақтадан суреттер көрестіп, сұрақтар қоямын.
1. Мына суретте нелер бейнеленген?
2. Бұлар өсімдіктерге жатама әлде жемістерге ме?
3. Өсімдік туралы не білесіңдер?
Өтілген тақырыпты естеріне түсіріп, берілген суретті талдап, дәлелдемелерін келтіреді. Қорғайды. Смайликтермен формативті бағалау смайликтер, плакат, маркер, оқулық, интербелсенді тақта
Жаңа сабақты қолдану 10 минут
«Күлте жапырақшалар» әдісі бойынша оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс жасатамын.
Өсімдік топтары мен өсімдік мүшелеріне сурет салдырамын.
Күлте жапырақшаларда берілген тапсырма жұмыстарын топтасып орындап, күлтежапырақшаны құрайды. Дәлелдейді. Қорғайды.
Смайликтермен формативті бағалау Смайликтер, плакат, күлтежапырақшалар, оқулық
Жаңа сабақты қорытындылау
5 минут «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі бойынша жаңа сабақты қорытындылаймын.
Жаңа тақырып туралы жеке ойланып, жұптасып, бөлісіп табады. Қорғайды. Смайликтермен формативті бағалау Смайликтер, интербелсенді тақта
3минут Смайликтермен формативті бағалаймын. Сабақтан алған көңіл-күйлерін смайликтерді көрсетіп, ынталанады Смайликтермен формативті бағалау Смайликтер, интербелсенді тақта
3 минут Рефлексия. Не білдім? Не білгім келеді? Не білемін? Деген сұрақтарға жауап бергізу. Не білдім? Не білгім келеді? Не білемін? деген сұрақтарға жауаптарын айтады 1 минут Үйге тапсырма беру. Қосымша мәліметтер іздену