Урок украинского языка. Закони дружби.
Середня загальноосвітня школа № 15 І -ІІІ ступенів
Тема уроку: Закони дружби
Розробив :
учитель початкових класів
середньої загальноосвітньої
школи № 15 І – ІІІ степенів
м.Сєвєродонецька
Луганської обл.
вчитель ІІ категорії
Реуцька О.М.
2014 р.
Тема уроку. Закони дружби.
Мета уроку: формувати комунікативну компетентність учнів шляхом засвоєння доступного і необхідного обсягу знань; опанувати мовленнєву діяльність та набуття певного соціального досвіду; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати уявлення про закони дружби; розвивати у дітей почуття взаємодопомоги, підтримки, вірності; сприяти моральному розвитку; спонукати доброму відношенню один до одного; виховувати інтерес до вивчення української мови.
Обладнання: м’яч, прислів’я, м’яка іграшка, таблиця-закони дружби, картки з казковими героями.
Хід уроку
І. Організаційний момент
1. Привітання
2. Емоційне налаштування на урок
Ось дзвінок сигнал нам дав.
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Урок скоріше починаймо!
ІІ. Повторення вивченого
1. Бесіда
- Яку тему вчили на тому уроці?
- Кого ми можемо назвати справжнім другом?
- Як треба ставитись до друга?
2. Прислів’я
Друга шукай, а знайдеш – тримай.
Дерево міцне корінням – а людина дружбою.
3. Гра: М’яч – перекладач
Друг, товариш, подруга, друзі, приятель, дружити, приятелювати.
ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку
1. Прблемна ситуація
(На дошці таблиця) прочитайте зашифроване слово по перших літерах малюнків.
.
Яке слово вийшло? ( Дружба )
Якою буде тема уроку?
Сьогодні ми продовжимо вивчати тему – Дружба. Вивчимо закони дружби, пограємо у ігри,складемо діалог.
2. Фізкультхвилинка-Танець дружби
Ми хотіли танцювать,Танцювать, танцювать.Та не знали, як почать,Як почать, як почать.
Друг від друга відійшли,Потім знову підійшли,Ти дивись, не сварись,Ось і до побачення.
ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
1.Чистомовка
Діти, давайте за допомогою чистомовки покличемо Дружбу до нашого класу і оселимо її серед нас.
Жбу – жбу – жбу - я ціную дружбу
Риш – риш – риш- в мене є товариш
Ити- ити- ити- вмію я дружити
Узі – узі- узі – ми найкращі друзі
2. Вступне слово вчителя
Дружба – це допомога, довіра, чесність, доброта, любов до іншої людини. Щоб жити у мирі і злагоді, люди придумали правила, які потрібно виконувати:
Правила дорожнього руху
Правила поведінки у магазині, театрі, транспорті
Правила поведінки у школі
Але, щоб нам з вами хотілося приходити до школи, сидіти з сусідом по парті, щоб було цікаво – треба вміти дружити, мати друзів. Отже існують і:
Правила дружби
3. Правила дружби
Допомагай другові у біді
Не обманюй друга
Не смійся з друга
Якщо ти винен, попроси вибачення
4. Побудова асоціативного куща - Яким має бути справжній друг.
ДРУГ
добрим чуйним справедливим
вірним поступливим
чесним подільчивим
5. Вправа: Продовж речення
Мого друга звуть.
Мій друг(діти підбирають слово з асоціативного куща)
6. Гра: Коло дружби
Я дуже хочу, щоб наш клас був дружнім. (Діти стають у коло, передають один одному м’яку іграшку, і говорять приємне слово)
7. Бесіда
- Чи потрібно в чомусь поступатись другові?
- Чи можна розповідати чужі секрети?
- Чи тільки з тобою мусить гратись твій друг?
- Чи можна образити словом друга?
- Якщо образив,що потрібно зробити?
8. Фізкультхвилинка- Гопачок
Два прихлопи, три притопи. На носок, на каблучок. Руку вліво, руку вправо Ми танцюєм гопачок! Раз присіли, два присіли, Настрій гарний. Покрутились, повертілись І тихесенько ми всілись.
9. Складання діалогу
Уявіть, що ви образили друга. Друг засмучений пішов додому, а ви зрозуміли, що були дуже неправі. Виправте ситуацію.
10. Гра: З’єднай друзів
Як у людей, так і у казкових героїв є друзі. Але трапилась біда у казковому світі. Злий чаклун всіх посварив, переплутав. Давайте, діти, допоможемо. (На дошці 8 карток з казковими героями. Треба з’єднати пари.)
13 SHAPE \* MERGEFORMAT 141513 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415
V. Підсумок уроку
1. Бесіда
- Яку тему вчили?
- Які правила дружби запам’ятали?
- Яким повинен бути справжній друг?
- Кому допомогли?
2. Гра: Тупай – плескай
- Друг – це той, хто допоможе у біді?(діти плескають)
- Друг – це той, хто обманює і сміється над тобою?(діти тупають)
- Друг – чесний і справедливий? (діти плескають)
- Якщо образив друга, треба вибачатись? (діти плескають)
- Людині без дружби гарно? (діти тупають)
- Друга треба берегти? (діти плескають)
Я бажаю вам, діти, бути справжніми друзями. І мати вірних і гарних друзів.
Рисунок 5Рисунок 15Рисунок 2Рисунок 515