Урок-змаганн присвячене відомому англійському письменнику, поету, драматургу Вільяму Шекспіру
Theme
в. 1, с. 196
в. 3, с. 197
в. 2, с. 196
в. 4, с. 197
Aim
мета: ознайомити учнів з життям і творчістю У. Шекспіра, долучити до зарубіжної літератури; розвивати творчі здібності учнів, уяву, пам'ять, естетичний смак, створити умови кожному учневі для особистісної самореалізації; розвивати вміння виступати публічно, без утисків давати пояснення, коментувати, відповідати на питання; Формувати мотивацію учнів до більш докладного вивчення творчості У. Шекспіра і вивченню творчості інших зарубіжних письменників; Розширювати знання учнів про зарубіжній літературі; Удосконалювати навички ораторського мистецтва. Формувати інтерес до біографії Шекспіра, його творам; Розвивати здатність до колективної роботи, виховувати почуття відповідальності за спільну роботу. Розвивати творчі здібності, акторська майстерність, вміння проектувати; Розвивати пізнавальну активність учнів, навички самостійної та колективної роботи; Розвивати логіку висловлювання, вміння систематизувати свої знання, висловлювати свою думку і вміння обґрунтувати свою точку зору.
Equipment
: плакат Шекспіра, плакати з цитатами про Шекспіра, презентації в PowerPointУстройство мультимедіа, аудіо та музичний супровід, костюми, реквізит.
”He was the man who of all modern
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·Хід уроку
І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
Етап 1. Greetings.
1В заході беруть участь три збірні команди старших класів, кожна з яких представляє один із творів Шекспіра. Ведучий - Король Лір.Король Лір: Ласкаво просимо, друзі! Добрий вечір пані, високоповажні панове. Прийшли ви на літературний КВН, який присвячений творцеві моєму, великому Вільяму Шекспіру (фанфари. На мультимедіа з'являється портрет Шекспіра (слайд 1),
король Лір повертається і схиляє голову), 400 років з дня смерті знаменитого генія. Провідним же сьогодні буду я, відомий несчастлівец з трагічність долі - Король Лір.
Давайте ж я про драматурга розповімІ на екрані все наочно покажу
(на екрані йде відео презентація)
Король Лір: Тут зара 2команди зібрались,З 2 трагедій вони обрали назви ,З шекспірівських сонетів взяли вони натхненняІ отже зустрічайте бо герої прийшли на це змагання.(Звучать фанфари, команди виходять)
Вітаємо збірну 9-х класів під назвою «Ромео і Джульєтта»! (Слайд 11)
Вітаємо збірну 10-х класів під назвою «Гамлет і Офелія»!
(Команди займають свої місця)
Вчитель : А хто ж буде першим розпочне змагання ми визначимо першим конкурсом
Activity”True or False”.
T: Listen to the text again and say if the sentences are true or false.
1. Wil
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·Король Лір: Що я хотів ще додати?Ах, повинен я журі уявити!(Представляє членів журі)Тепер до гри ми отримали допуск.Я оголошую перший конкурс! (Слайд 15)
IІ. Основна частина уроку
Привітання «Шекспір, трагедія і ми»
(Команди презентують свої твори та вказують їх значення в творчості письменника, розповідають про історію створення твору, цікаві факти, показують слайди. На виступ кожної команди відводиться по 5 хв.)
Король Лір: Для участі в конкурсі запрошую першу команду - «Ромео і Джульєтта»! (Команда виступає) Оплески!
Король Лір: Запрошую команду «Гамлет і Офелія»! (Команда виступає) Оплески
Вчитель : І правда, конкурс дуже цікавий, але цікавіше мені інше: оцінить як журі наше святе? (Журі виставляє оцінки, макс. 5 балів).
Оцінки є! До чого ж тут слова?Я оголошую конкурс номер два!
Розминка «Ми знаємо про Шекспіра найбільше»
Вчитель (Слайд 16), (питання розминки - слайд 17)(Командам по черзі ставлять запитання з біографії і творчості Шекспіра)
1. Ким за професією був батько Шекспіра? (Перчаточник)2. Як можна перев
ести на російську мову прізвище Шекспіра (Потрясатель списи або приголомшливий списом).3. Як називався театр, з яким працював Шекспір? ( «Глобус»)4. В який день помер Шекспір? (23 апр. 1616г. У день свого народження)5. Від кого Гамлет дізнався правду про смерть батька? (Від примари батька)6. Який предмет послужив приводом для розбрату між Отелло і Дездемоною? (Хустку)7. Коли в Вероні святкується День Народження Джульєтти? (У вересні, 16)8. На які три етапи зазвичай поділяють творчість Шекспіра? (Оптимістичний, трагічний, романтичний)9. З якої шекспірівської трагедії висловлювання «Природа завжди візьме своє»? (Трагедія «Гамлет»)
. By the profession was the father of Shakespeare? 2. How can TransEstonians into Russian name Shakespeare3. As called theater which Shakespeare worked? 4. day Shakespeare died? 5. From whom Hamlet learned the truth about his father's death?6. What gave rise to the subject of contention between Othello and Desdemona? 7. When in Verona celebrated birthday of Juliet? 8. What are the three stages usually share the work of Shakespeare?9. Which of Shakespeare's tragedy statements "Nature always takes her"?
Glove sewer
Potryasatel stunning spears or spear
"Globe"
23 Apr. 1616h. On the day of his birth
From the ghost of his father Scarf
September 16 Optimistic, tragic, romantic
Tragedy "Hamlet"
Вчитель:
Хто більше відповідав, а хтось менше ...Послухати треба і журі, звичайно.(Журі ставить оцінки. За кожну правильну відповідь - 1 бал.)Король Лір:Монтеккі, мавр і принц Датський,Вперед! На конкурс капітанський!
Конкурс капітанів «Я все розставлю по місцях» (слайд 20)
Вчитель : (Завдання капітанів: зробити припущення про те, що могло б у творі піти не так або що можна було б змінити. Далі потрібно розповісти як би після цього відбувалася дія твору. На виступ капітанів виділяється 2-3 хв.)
Король Лір:Першим виступає капітан команди «Гамлет і Офелія»!(Капітан виступає) Оплески!Король Лір:Виступає капітан команди «Ромео і Джульєтта»!(Капітан виступає) Оплески!
Вчитель :Давайте запитаємо, капітани,Які вам поставлять бали(Журі виставляє оцінки, макс. 4 бали)
Король Лір:Хочу я нових враженьІ оголошую конкурс читань!
Конкурс виразного читання «Я відчуваю кожен рядок» (слайд 19)
Вчитель: (По одному представнику від команди.Потрібно прочитати уривок з акредитуючої твори.Оцінюється виразність читання і образ. Макс. бал - 4)Король Лір:Запрошується представник команди «Гамлет і Офелія»!(Представник виступає) Оплески!
To be, or not to be, that is the question: -
Whether 'tis nobler in the mind to suffer
The slings and arrows of outrageous fortune:
Or to take arms against a sea of troubles,
And by opposing, end them? - To die -; to sleep,
No more; - and, by a sleep, to say we end
The heart ache, and the thousand natural shocks
That flesh in heir to, - 'tis a consummation
Devoutly to be wish 'd. To die; - to sleep; -
To sleep!
(«Hamlet»)
Король Лір:Запрошується представник команди «Ромео і Джульєтта»!(Представник виступає) Оплески!
2) It was the lark, the herald of the morn,
No nightingale: look, love, what envious streaks.
Do lace the severing clouds in yonder east:
Night's candles are burnt out, and jocund day
Stands tiptoe on the misty mountain tops:
I must be gone and live, or stay and die.
(«Romeo and Juliet»)
Король Лір:Таким пристрастям я дуже радий!Давайте запитаємо результат!
(Журі оголошує бали за конкурс і загальний рахунок)
Пора останній конкурс проводити,Трагедії свої в реальність втілити.Нам тут потрібна акторська гра,Побачити ваш спектакль нам пора!
Puzzle.
Teacher:Find the words.Знайдите слова, пов язані сУ.Шекспиром
R
O
M
E
O
S
O
N
N
E
T
V
H
A
M
L
E
T
K
E
R
R
E
E
N
A
Q
L
H
B
D
S
A
L
N
D
C
O
M
E
D
Y
T
G
E
L
W
B
F
B
L
G
W
R
E
A
E
B
E
S
Q
L
J
I
A
D
P
Y
Q
T
I
T
O
O
L
T
Y
L
C
W
H
M
F
C
A
L
F
W
H
M
G
U
N
J
T
D
I
O
U
S
H
A
K
E
S
P
E
A
R
E
J
U
L
I
E
T
E
H
M
D
X
Key: tragedy, Macbeth, Othello, William, sonnet, comedy, Stratford, Hamlet, Shakespeare, Henley, Romeo, Juliet.
IІ. Заключна частина уроку
Summarizing
Teacher:Dear friends. You have learnt a lot of things about Shakespeare’s family, about his native town, about his place and his sonnets. You have seen the playing «Romeo and Juliet», «Othello». I think it was very interesting you will remember our party for a long time. Shakespeare was a great poet. He was “for all time”.
Великий гений Шекспира сообщил бессмертие всему, что им создано. Его пьесы не сходят с театральных подмостков на протяжении нескольких столетий, каждое новое поколение считает его своим современником: огромный поэтический дар Шекспира, бескомпромиссность в постановке и решении им острейших моральных проблем и нравственных конфликтов не могут устареть.
Teacher: Dear friends! Our game is over. We hope you liked it. Good-bye.
SHAKESPEARE`s contest
·