Тригонометриялы? ?рнектерді тепе-те? т?рлендіруге есептер шы?ару
«Бекітемін»
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: ЕгізбаеваЛ.К_________________ «___»_______2017ж
Сабақ:№64 Антон Макаренко атындағы орта мектебі
Күні: 11.02.2017 Мұғалімнің аты-жөні:Кулсаидова М.Т.
Сынып: 9«а,ә» Қатысқандар:
9«а» 9«ә» Қатыспағандар:
9«а» 9«ә»
Сабақтың тақырыбы: Тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіруге есептер шығару
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді өрнектерді түрлендіруде қолдана білу
Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктердің формулаларын есеп шығаруда пайдалана білу.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады: Негізгі тригонометриялық формулаларды біледі
Оқушылардың басым бөлігі орындай алады: Негізгі тригонометриялық формулаларды түрлендіруде қолдана алады
Кейбір оқушылар орындай алады: Негізгі тригонометриялық формулаларды тепе теңдіктерді түрлендіруде пайдаланады
Табыс критерийлері: Негізгі тригонометриялық формулаларды біледі
Қолданады
Күтілетін нәтиже Негізгі тригонометриялық формулаларды орынды пайдаланады
Тілдік мақсат Тригонометрия, синус, косинус, тангенс, котангенс
Алдыңғы оқу Негізгі тригонометриялық формулалар. Тригонометриялық функциялардың қасиеттері
Жоспар
Басы ІІ.Өткенді қайталау. (1 бал)
Үй тапсырмасын қайталау мақсатында оқушыларға формулаларды аяқтауға берілген тапсырмалар бойынша топқа бөлу. Жауабы бойынша синус, косинус, тангенс және котангенс -үш топқа бөлінеді .
Топ ережесін еске түсіру.
Топтың атауы бойынша ереже, формула, және тарихи мәліметтер жазу. (постер)
Ортасы
(жаттығу есептері ) Ауызша тапсырмалар (1 бал)
1. мәні қай өрнекке сәйкес келеді? а)sin30; б) cos; в) tg
2.Ақиқат тепе-теңдікті анықта: а) sin =; б) cos =1; в) sin = -3,7.
3. Бұрыщтардың қайсысы ІІ ширектің бұрышы ? а) ; б) –145 ; в)
4.Синус пен косинус қай ширектерде таңбалары әр түрлі?
а) II и IV; б) I и III; в) I и IV.
5. өрнегін қай өрнекпен алмастыруға болады?
а) cos ; б) sin ; в) - sin.
2.Тепе-тең өрнектердің қайсысы ақиқат:
Оқулықпен жұмыс
№324 Өрнектерді қарапайым түрге келтіріңдер:
А)
Ә)
В)
№325 Өрнекті ықшамда :
А)
Ә)
Тест жұмысы
Өрнектің мәнін тап : 7 cos - 5.
А) 2; Ә) -2; Б) -1; В) 1.
2. Есептеңіз: , егер , ?
A) B) C) D) E)
3. Есептеңіз: , егер , .
A) B) C) D) E)
4.Өрнектің мәнін табыңыз:
A) 0 B) C) D) E) 1
5. Өрнекті ықшамда: .
A) B) C) D) 2 E) 0
Тест кілті: 1.А 2.B 3.A 4.A 5.B
Аяқталуы ІV. Қорытынды. Оқушылардың тақырыпты білу нәтижесін сұрақ-жауап арқылы анықтап, нақтылау
Негізгі тригонометриялық формулаларды атаңдар
V.Үйге тапсырма. №326; №328;
VІ.Бағалау.Оқушылардың білім-біліктілігін анықтап баға қою.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы және менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін нені білдім?