Магнит ?рісі. Ампер за?ы. 10 — сынып


Пән Физика
Сынып 10 А жаратылыстану бағыты
Сабақтың тақырыбы Магниттік өзара әрекеттесу. Эрстед, Ампер тәжірибелері. Магнит өрісінің күш сызықтары.
Мақсаты Пән бойынша оқушылардың білім-білік дағдысын қалыптастыру,
Оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беру арқылы білімін бағалау,
сын тұрғысынан ойлауға үйрету
Жұмыс нәтижесі Оқушылардың білім деңгейін және білім мазмұнының тұрақтылығын игереді
Сілтеме Мұғалімге арналған нұсқаулық
Блум таксономиясы
Марта Бронсон(2002ж) өзін-өзі реттеу
Негізгі идеясы Оқушы білімін, іскерлігін, дағды деңгейін бақылау, магниттік өзара әрекеттесу, Эрстед және Ампер тәжірибелерімен танысады, магнит өрісі күш сызықтары туралы түсінік алады.
Қолданылған әдістері мен тәсілдері Диалогты оқыту: сұрақ қою, әңгімелесу;
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету: ЖИГСО
Оқуды және оқыту үшін бағалау: екі жұлдыз, бір тілек;
Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс;
Ресурстар Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар, желім, қайшы
Сабақтың өтілетін уақыты 45 минут
Сабақ жоспары Ұйымдастыру: топқа бөлу(түрлі –түсті суреттер арқылы топқа бөлу), мақсат қою
Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша
Рефлексия
Үйге тапсырма
Ойлау
ды
Блум
Бойын
ша жіктеу Мақсат Тапсырма түрі.
Түрткілер. Нәтиже Бағалау
Критерий
лер Дескрип-тор Ұпай Жиын-тық баға
Білу Қызығушылы-
ғын ояту.
І-топқа Кирхгофтың бірінші ережесін тұжырымдаңдар?
ІІ-топқа Кирхгофтың екіншіі ережесін тұжырымдаңдар
ІІІ-топқа Толық қуат нені айтады?
ІV-топқа Джоуль-Ленң заңын тұрыжымдаңдар ? Сұрақтар арқылы қызығушы
лығы оянады, білімін көрсетеді. Білім көлемін зерделеу Сұраққа толық жауап берді 3 Сұраққа жартылай жауап берді 2 Сұраққа нашар жауап берді 1 Түсіну Оқулық мәтінін игерту
Оқулық бойынша топтық жұмыс Джигсо
Тақырыптың басты идеясын табу Тақырыптың басты идеясын табу Тапсырманы толық орындады 3 Қателіктері болды 2 Мүлдем орындай алмады 1 Қолда
ну Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру. І топқа Магнит өрісі
ІІ топқа Ампер заңы
ІІІ топқа Магнит өрісінің күш сызықтары
ІV топқа Эрстед тәжирісі
Сергіту сәті Алған білімін тәжірибеде қолдана
алады. Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптасты
ру Қалыптасқан 3 Толық емес 2 Қиын 1 Талдау Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау,
ой шешімін табу. І топқа Актив бөлігінің ұзындығы 5 см болатын өткзгішке 50 мН күшпен әсер ететін магнит өрісінің индукциясы қандай? Өткізгіштегі ток күші 25 А. Өткізгіш магнит өрісінің индукциясына перпендикуляр орналасқан.
ІІ топқа Біртекті магнит өрісінде индукция сызықтарына 300 бұрыш жасай орналасқан ұзындығы 0,5 м бойымен 3 А ток өтіп жатқан өткізгішке 9 Н күш әсер еткендегі магнит өрісі индукциясы
ІІІ топқа Индукциясы 0,4 Тл біртекті магнит өрісіне перпендикуляр орналасқан актив ұзындығы 0,5м өткізгішке 2Н күш әсер еткенде, ондағы ток күші?
ІV топқа Индукциясы 7,5 Тл біртекті магнит өрісіндегі түзу өткізгіш арқылы 4 А ток өткен кезде 20 см ұзындығына 3 Н күш әсер ететін болса, оның магнит күш сызықтарымен жасайтын бұрышы ? Салыстыру арқылы пікірталасқа түседі. Есептер шығарады диалог құрып, есептерді шығарады және тақтаға жазады 3 Есептерді толық шығара аламауы 2 Тек қана берілгенін жазса 1 Жинақ
тау Оқушылардың шапшандылығын тексеру мақсатында әр топқа бірдей ұлестірме карточка таратылады
Қажеттілігін салыстыра нақтылайды Жылдамдық және топтық жұмыстағы бірлігі Толық шықты 3 Қиналды 2 Шаға алмады 1 Бағалау Дүниетанымын кеңейту. Формуларға класстэр құрастыру Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді. Логикалық ойы Креативті 3 Ойы жүйелі, тың ойы емес 2 Жалпыға ортақ ой 1 Оқушыларды бағалау Жалпы жинаған балдарын есептеп бағасын айту, жақсы белсенді қатысқан оқушыларды мадақтау.
Рефлексия Балалар, бүгінгі сабақ туралы не айтасындар? Қиын ба екен? Сабақ түсінікті болды ма? Өз ойларын айтады
Үйге тапсырма Үй жұмысын белгілеп алады