Саба? : «Мені? ?йренгенім»
Сабақтың тақырыбы «Менің үйренгенім»Тарауды қайталау.
Жалпы мақсаты Өткен тарауды қайталау
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың «Көңілді көктем жырлары» атты бөлімінен алған білімін тұжырымдау, ой қорытындысын жасау арқылы баланың ойын нақтылау, өздігінен ізденіп жұмыс істеуге баулу, жазбаша байланыстырып сөйлеуге, жазбаша тілін қалыптастыру, мәтіннің мазмұнын, негізгі кезеңдерін қалдырмай жазуға үйрету; логикалық ойлау қабілетін, есте сақтау, зейінін жетілдіру.
Оқу нәтижесі Топтық жұмыс арқылы тақырыпты түсіну,ойлану,талқылау.
Мұғалім оқуға бағыттап отыру
Оқушылардың өзін-өзі бағалау мүмкіндіктері
Тапсырмалар Топқа бөліну,сауалнама,сұрақ-жауап,оқулықпен жұмыс,шығармашылық жұмыс,бағалау парағы.
Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары
Уақыты Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-
әрекеті
3мин
Ұйымдастыру бөлімі
а)Психологиялық дайындық
« Менің сүйікті жыл мезгілім «
Әр бала өзінің сүйікті жыл мезгілдерін айтып топқа бөлінеді.
1топ қызғалдақтар
2 топ бәйшешектер
3 топ жауқазындар Оқушылар сабаққа жинақталады
Оқушылар гүлдерге байланысты 3топқа бөлінеді
5 мин Үй тапсырмасын тексеру
Орманның оянуы
1топ сахналайды
2топ сұрақтар қояды
3 топ салыстырады Оқушылар мазмұндайды бір –бірлеріне сұрақтар қояды .
Жаңа сабақ
Тарауды қайталау
«Көңілді көктем жырлары» деп аталады
Шығармашылық жұмыс
1топ
« Көктем » туралы өлеңдерді еске түсіріп ,жатқа айту Оқушылар топпен жұмыс жасайды ,әр топ бірігіп жұмыстарын қорғайды.
10 мин
5мин
10 мин
3 мин
2топ
«Көктем »тақырыбына эссе жазу
3топ
Шатасқан шумақтарды ретке келтіру
Сиқырлы сұрақтар
Берілген үзінді қай шығармадан екенін анықтау
1Еріншектен –салақтық
Салақтықтан – нада ндық
Бірінен –бірі туады
Жоғалар сөйтіп надандық
Кімнің өлеңі?
2.Киелі тасбақа әлі бауыр көтере қоймаған қу жусандардың арасына қарай тырмыса жорғалап барады .
Қай шығармадан алынған?
3.Наурыз өлеңінің авторларын ата ?
4Картоптың ауруы қалай аталады ?
Оны қалай емдейді?
5.Көкшетау кімнің өлеңі ?
Оқжетпес туралы не білесіңдер ?
6.Мен білетін қазақ әйелі –қазақпын дейтін қара көз,өара баласының анасы ,сенің жүрегің нәзік ,сенің махаббатың балаға тіл жеткісіз биік .
Конверт
Өткен тақырыпқа байланысты тапсырмалар беріледі . Таңдап алады өздері.
1 топ Қанат туралы хикая
2.топ Алтын сөз
3.Нан туралы өлең. Сөздер беріледі
Бір шумақ өлең құрастыр .
О, а дамдар !
-----------------,ақтаңдар ,
----------------баспаңдар .
-----------------------------------,
--------------------сақтаңдар .
Қорытындылау
Тестік тапсырмалар таратып беру
Бағалау
оқушылар өздерін бағалайды
Құмырада гүлдің сабағы ғана бар.
Күлтесін оқушылар жауқазын ,бәйшешек ,қызғалдақ гүлдерімен
Рефлексия
Оқушылармен кері байланыс орнату
жұмыс жасайды,әр топ оқушылары бірігіп жұмыстарын қорғайды
Оқушылар сұрақтарға топ болып ойланып жауап береді
Өз-өздерін бағалау
Оқушылар бір шумақ өлең құрастырады .
Сурет салып тілек жазады .Ата-анаға
Бата береді .
Тестік тапсырмаларды рындайды .бір-бірлерін тексереді .
Топ басшылары әр тарау бойынша бағалайды.
Сабақтан алған әсерлерін гүлдерге жазады ,құмырадағы гүлдерді безендіреді .
Үйге тапсырма Тарауды қайталау Мақал –мәтелдер жинастыру ,өткен ақындардан буклет жасау