Презентация по английскому языку на тему Мен Вашингтон?а бар?ым келеді
Ағылшын тілі пәнінен 6- сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспар
Мерзімі 03.03.2016ж.
Сынып 6 «Г»
Тақырыбы Мен Вашингтонға барғым келеді
Мақсаты «Мен Вашингтонға барғым келеді» тақырыбына қатысты жаңа сөздерді енгізу және «Мен Вашингтонға барғым келеді» тақырыбында өз ой –пікірлерімен бөлісе отырып, мағлұмат алу , шет тілінде сауатты сөйлеуге дағдыландыру;
Міндеті мәтінмен жұмыс жасайды;
сөздікпен жұмыс жасайды;
грамматикалық жаттығулар ауызша және жазба түрде орындайды;
сұраққа жауап береді;
суретті қолданып, сөйлемдерді сауатты түрде құрастырады
Күтілетін нәтиже 1. сөйлемдерді сауатты түрде құрастыра алады
2. грамматикалық жаттығулар орындай отырып, шет тілінде сауатты жазуға және
сөйлеуге үйренеді;
3. оқушылардың сөздік қоры молаяды;
4. «Вашингтонға барғым келеді» тақырыбында өз ой –пікірлерімен бөлісе отырып, мағлұмат алады;
5. оқушылар іс-әрекеттер барысында өз-өздерін және бір-бірін бағалай алады, сын тұрғыда ойлауға дағдыланады, топтық ережені ұстанады;
Көрнекіліктер Түрлі –түсті пламастер, қима қағаздар, А3 форматты қағаз, суреттер, интерактивті тақта, стикерлер, бағалау парақшалары ...
Әдістер «Ойлан-жұптас-талқыла», «ЖИГСО», «Миға шабуыл», «Кіріспе сұрақтар», «Мозайка», тәсілі
Сабақ кезеңдері Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Кіріспе
Homework
5 minute I Organization moment
Cыныпта жағымды ахуал қалыптастыру;(Бір-біріне жақсы тілектер айтады)
The homerwork: To write an Essay about “My plan of the Future” using the structure “to be going to”. Топтастыру үшін тақырыпқа байланысты суреттер беріледі. Екі топқа бөлінеді
«Миға шабуыл»
тәсілі арқылы сұрақтарға жауап береді;
Мағынаны ашу барысында «Мен Вашингтонға барғым келеді» тақырыбы бойынша 2 топ жұмыс жасайды, Вашингтон туралы видеоролик көреді,сөздіктер-мен жұмыс жасайды , мәтінмен танысады, жұпта талқылайды, бір- біріне түсіндіреді, постеге өз білгендерін жазып, қорғайды;
Оқылған мәтін бойынша сұрақтар жазады сұрақтарға топ болып жауап береді
«Present per-fect tense» –ң жаслу жолын түсінеді
мәтіннің ішінен табады және дәптерге орындайды
кестені толтырады;
Етістіктің 3 формасын жазады
Етістіктерді дұрыс жазады және оқиды
Мәтіннен қаланың аттарын тауып жазады
The main part
30 minutes Brainstorming «Миға шабуыл»
*Where is Washington D.C.?
*Where is Kazakhstan?
*Have you ever been to France, Italy, New York, Scotland, Disneyland?
2) Мағынаны ашу
A) presentation of the theme Washington D.C.?
B) Read the text by the method “Jigsaw” and underline the important information that you have read for the first time “I want to visit Washington D.C.”
(To the first group)
Dmitry:I have never been to any Disneyland. I want to go to Washington D.C. and Los- Angeles. I have never been to the USA. I want to see Hollywood. I have visited Mexico , Canada.
Colin: I want to stay with my friend in Almaty and Astana. They say that Astana is a modern city. I have never been to Kazakhstan. I have been France, Italy, Japan. I like to travel by air. I have stayed in hotels there.
(To the second group)
Omar:I want to visit the USA. I have never visited Washington D.C. I have been to Scotland, Ireland. I lived in a hotel in Wales.
Asel: I want to visit New York. I think New York is the most beautiful and biggest city in the world. I have never been to the USA, I have been to Scotland, Ireland, Germany. I want to stay in a big hotel in New York
a)To translate new words
b) To watch a video about Washington D.C
3. «Ой -толғаныс»
a)The method “Thick and thin questions”
Thinquestions Thick questions
What… ?
When … ?
Where … ?
Explain why …?
Why do you think that … ?
Warm-up –Сергіту сәті
Preparing poster- постер қорғау
Doing grammar exercises
a)Explaining the grammar
I’ve(=I have) been to FranceShe/he’s (= She/He has) beento EnglandThe Present perfect tense is “have/ has + past participle”
The past participle often ends in –ed (finished, decided etc.), but many important verbs are irregular (lost/ done/ been/ written etc.).
When we use the Present Perfect there is always a connection with “now”The action in the Past has a result now: Where is your key?I don’t know. I have lostit.(I haven’t got it now)
He told me his name but I’ve forgettenit(I can’t remember it now)
I can’t find my bag. Have youseen it? (Do you know where it is now?)
We often use the present perfect to give new information or to announce a recent happening.
Ow! I have cutmy finger. The road is closed. There has beenan accident.
I/ we/ they/ you have (= I’ve etc.) finished/
lost/ done/ been
He/ she/ it has (= he’s etc.) b)Read the Grammar Reference Write out the sentences in the Present Perfect Tense from the texts
in the affirmative
in the negative
Read the text again and fill in the chart about the four people.
Name Visited/ been Never/been Want to go /to visit
Omar Colin Asel Dmitry Ex.4 Talk to your partner
Omar has visited … /Omar has never been …
Ex. 5a. Write the Past Simple and Past participle forms of the verbs
Base Past Simple Past Participle
come came come
arrive arrived arrived
leave stay live meet 5b. Write the verbs in the box under the right column:
Come, arrive, leave, stay, live
[a] [ei] [i] [i:] [ai]
- - - - -
c. Write out the names of the countries from the text(exercise 1). (2 min) Concluding stage
(Бекіту)(6 min) d. Answer the questions with your partner
Where is Washington D.C.?
Where is Kazakhstan?
Is Washington in the District of Columbia? (3 min.)
Ex.7 Write My plan
Example: I want to visit __________
I have never been _____________
I have once been ____________ Сұрақтарға жауап береді
және өздері қай қалаға барғы-лары келетіні туралы «Present perfect tense» -ті қолданып, жоспарлайды және пікірін жазады
Үй тапсырма-сы (1 min) Мәтінді жылдамдыққа оқу, “My plan” тақырыбында эссе жазу Бағалау (1 min) Оқушылар бағаланады Рефлексия(2 min)