Саба? жоспары ?рнектерді тепе-те? т?рлендіру
Қысқа мерзімді жоспар.
Пән мұғалімі: Бакирова А.Т.
Пәні : математика Сыныбы: 6 ә Күні: 12.01.2015
Тақырыбы: Өрнектерді тепе-тең түрлендіру
Мақсаты
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер модулін басшылыққа алып, осы тақырып бойынша оқушылардың білім дәрежесін анықтау, алған білімдерін тиянақтау;
Күтілетін нәтиже Рационал өрнектерді тепе-тең түрлендіре алады. Ұқсас мүшелерді біріктіруді біледі. Өрнектерді ықшамдау жолдарын біледі.
Түйінді идеялар (кілтті сөздер) Кернеу - тізбектің берілген бөлігінде заряд орын ауыстырғанда, электр өрісінің атқарған жұмысының осы зарядқа қатынасына тең.
Сабақ кезеңдері: Сабақ барысы Бағалау ресурстар
Кіріспе
Ұйымдастыру.
Амандасу «Сәлемдесу» тренингі. ( бір-бірімен «Сәлеметсің бе, менің досым!» деп амандасу)
Топқа бөлу (рационал,бүтін, натурал ) «рационал, бүтін, натурал» сөздері бар кеспе қағаздар
Тұсаукесер Миға шабуыл
Қандай өрнектер теңбе-тең өрнек деп аталады?
Қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін пайдаланып, алгебралық өрнектерді қалай ықшамдайды?
Көбейтудің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін пайдаланып, алгебралық өрнектерді қалай ықшамдайды?
Қысқартылмаған бөлшекпен берілген алгебралық өрнек қалай ықшамдалады?
мадақтау
Негізгі бөлім Математикалық диктант:
Кез келген ... 0-ден және кез келген теріс саннан үлкен.
Оң санның модулі ...
Екі оң санның қосындысы ..., екі теріс санның қосындысы ...
... сандардың қосындысы нөлге тең.
Қарама-қарсы сандардың ... өзара тең.
Бүтін сандар, оң және теріс бөлшектер ... жиынын құрайды.
Қосуды орында:
а) -11,6+(-4,3) ә) -14,3+25,2
Азайтуды орында:
а) -4,7 – (- 3,1) ә) 7,4 – 9,8
Теңдеуді шеш: -0,5х+3,5х-45=9
Есептеңдер: -6,4х + 2,7 - 3,6х - 5,4
Өзара бағалау; критериалды бағалау
1. оң сан
2. сол санның өзіне тең
3. оң сан; теріс сан
4. қарама-қарсы
5. модульдері
6. рационал сандар
7. а) -115,9; ә) 10,9
8. а) -1,6; ә) -2,4
9. х=27
10. -10х – 2,7
Дәптер, кеспе қағаз
10 дұрыс – «5»
8-9 дұрыс – «4»
5-7 дұрыс – «3»
Есептер шығару
Оқулықтан жұмыс:
І топ: №
ІІ топ: №
ІІІ топ: № басбармақ оқулық
Қорытынды Атыспақ.
Оқушылар сабақ бойынша бір-біріне сұрақтар қояды.
Мадақтау
«Екі жұлдыз, бір тілек» Стикерлер
Қосымша оқу
Үйге тапсырма Оқулықтан тақырыпты оқу №
Рефлексия «Ыстық орындық» стратегиясы