Д?ниетанудан саба? жоспары Мен кіммін? (1 сынып)
Қысқа мерзімді жоспар
.
Пән: математика
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1A бөлім: Мен кіммін?
Мектеп: Рудный қаласы әкімдігінің «№13 орта мектебі»
Күні:02.09.16
Мұғалімнің аты-жөні: Алиева Б.К
Сынып: 1А
Қатысқандар саны: 21
Қатыспағандар саны: Сабақ тақырыбы Мен кіммін? Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 1.1.1.1 Дереккөздермен жұмысты мұғалімнің көмегімен орындайды
Сабақ мақсаттары Өзін мектеп оқушысы және ұжымның мшесі ретнде сиппату.
Жетістік критерийлері Барлық оқушылар: Өздері туралы шағын ақпарат бере алады
Оқушылардың көпшілігі: Өздернің жақсы жақтарын сипаттап береді.
Кейбір оқушылар: Сыныптастарының сыртқы келбетін сипаттайды.
Тілдік мақсаттар
Тірек сөздерді үш тілде айту. Адам человек people
- басқаларды тыңдап, диалогқа қатыса отыра үйдегі және мектептегі өмір туралы айта алады;
- тақырыптар бойынша сөздік қорын дамытады.
Пәнаралық байланыстар Ағылшын тілі орыс тілі пәнінімен тірек сөздерді қодану арқылы байланыс орнату
Бастапқы білім Оқушылар ата- аналар, балабақша, ақпарат құралдарынан алған білімдері арқылы пәннің мақсаты мен ерекшеліктерін ашудағы алғашқы сатысымен таныс. Баланың отбасы мүшелері туралы, достары, туыстары, өзі жақсы көретін ойыншығы, өзіне ұнайтын іс-әрекет түрлері туралы білімі болады.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
(Ұ)Шаттық шеңбері
Атамнан басталар, Әжеммен қосталар. Отбасым мыналар; Ең жақын адамдар Әкем мен анам бар, Бір туған ағам бар, Бір туған апам бар... Бәрін жақсы көремін Еркелеймін, еремін! Ән салуға барамыз, (шеңбер бойымен жүреді) Досымызды табамыз. ( тоқтайды) Сәлемет пе! Міне, мен! ( қолдарын екі жаққа сермейді) Доспын енді сенімен. (көршілерімен қол алысадыОйын. «Мен».Бота өзінің шарын жоғалтып алыпты. Оған табуға көмектесу керекпіз. Шарда қандай сөз жазылғаның табу.
Мен өзін оқу. Балалар, мен деген сөз қайда қоланады?
-Мен деген кім? (егер адам өзі туралы айтса, мен дейді)
Бүгінгі сабақтың тақырыбы «Мен» деп аталады.
Мен сөзін хормен айту http://asyl-bilim.kz/load/balaba_sha/balaba_sha/shatty_she_ber/40-1-0-893шар, ботаның суреті
Сабақтың ортасы
(Ұ) Балалар, барлығымыз оқулықтағы 8-бетті ашамыз. Ондағы адамдар бір-біріне ұқсай ма?
-Олардың қандай айырмашылықтары бар?
-Қандай ұқсастықтары бар?
Көзі қара/қоңыр
Шашы ұзын/қысқа
Аяқ киімі
Есімдері
(Ұ) Біз қандаймыз?
Оқушылар бір-бірен қарап қандай екенін айту. Зерттеушіні таңдап оған ботаның әкелген хатын беру. Онда оқушылардың аты-жөндері жазылған оқушы оны оқып әр бір оқушыға келіп атын беруі керек.
Оқушылар барлығы шеңберге тұрады. Өздерінің аттарына қосымша салыстыратын сөз қосып жазу керек.
Сергіту сәті (Қимылмен көрсету)
Аяғымды басамын топ – топ
Шапалақты соғамын соқ-соқ
Оңға, солға қараймын.
Достарымды көремін.
Орындап көр
Сыныптағы оқушыларды жұпқа бөлу. Олар бір-бірінің қасиеттерін қимыл арқылы көрсетеді. Қалған оқушылар оның не айтып жатқанын айту керек.
Дәптермен жұмыс (3-бет)
Мен қандаймын? Суретін салу.
Өрмек жаттығу
Орам жіпті оқушыларға беру. Орам жіпті алған оқушы есінде қалған оқушының есімін айтып, оған тілек тілейді. Жіптің ұшын өзі ұстап тұрып, орам жіпті басқа оқушыға береді. Аттары жазылған хат
Сабақтың соңы Тура санау дегеніміз не?
Кері санау дегеніміз не ?
Ұстай алмайтын заттарды санай аламыз ба? Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Денсаулық және қауіп сіздік техникасының сақталуы
Оқушыларға сыныптастарының ерекше қабілеттерін анықтау. Оқушылар сыныптағы оқушылар арасындағы ұқсастықты айтады.
Өз есімінің, сыныптастырының есімдерін мағынасы туралы,
Өзі туралы әңгімелеуге, оқушылардың есімдерін атауға,
Сыныптастарының айырмашылықтары мен ұқсастықтарын табуға
Қарым-қатынас жасап, ережелерді сақтауға үйренеді. Сергіту сәтін ұйымдастыру арқылы қарастырылады