Математика п?нінен ?ыс?а мерзімді жоспар ?лгілері. 2 сынып


Қысқа мерзімді жоспар. Математика
Мерзімі:
Сыныбы: 2«ә»,
108493454950Тақырыбы: 12- түріндегі азайту №25 сабақ
Мақсаты: 12- түріндегі азайтуды үйрете отырып, екі таңбалы сандарды қосып, азайтуға үйрету. Есептерді өз бетінше шығарта отырып, өз бетінше мәселені шеше білуғе дағдыландыру. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Қолданылған модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Оқыту мен оқуда ақпараттық коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану»
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Ыстық алақан», Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы, «Ой қозғау », «Ментальді карта», «Блум» таксономиясы, «Кубизм» стратегиясы, «Өрмекші торы»
Сабақ кезеңі Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті бағалау ресурстар
І. Кіріспе
3 мин
ІІ. Тұсау кесер.
5 мин
ІІІ.
Негізгі бөлім
30 мин
Қорытынды
7мин Ынтымақтастық құру
Оқушылар шеңберге тұрып,өлеңді айтады.
Мейірімділік-асыл қасиетіміз,
Жүректегі таза ақ ниетіміз.
Жан дүние кілті,
Шаттық пенен күлкі.
Биік ұстап соны,
Қадірлейік біз!
"Ыстық алақан" тренингін жүргізу.
Мақсаты: тұлғааралық байланыс.
Бір-біріне тілек айтады
Үй тапсырмасын тексеру
Сыныптың білім деңгейін анықтау.
Білу, түсіну
Сабақтың мақсатын ашу
Тақырып бойынша толық мағлұмат алу.
1-тапсырма. Оқулықпен жұмыс
63 бет №1 есеп
11-2 12-4
13-3 9+3
16-10 50+3
2+тапсырма. Қолдану
Санның құрамына байланысты есеп шығару
Карточкамен жұмыс
Талдау
Тақтамен жұмыс
3-тапсырма
Оқулықтағы №4, №5 есептерді шығару
Дәптерге жазу
Сергіту сәті
Қане, сапты түзейік,
Тіземізді бүгейік.
Ыршып алға түсейік,
Ыршып артқа түсейік.
Көбелекше ұшамыз,
Отырамыз, тұрамыз.
Сергітуге мың алғыс
Жинақтау
4- тапсырма Дәптермен жұмыс
№6, №7 есептер
«Кубизм»
12 саныны ондығы мен бірлігін ата
9 санының құрамы
7 санының құрамы
5-ке нешені қосқанда 11 шығады?
Үйге тапсырма беру
Бағалау Оқушылармен шаттық шеңбер құрып, психологиялық дайындық жасайды.
Шеңберде тұрып, тілек айту
Шығарған есептерін оқыту
Сөздерге мысалдар келтіру
Есепті шығарту
11 7 9 6
8 10 12 7 10 9
6 8 10 7 5 9
6 8 Есептерді шығару, салыстыру
Оқушылардың іс-әрекеттерін бақылайды.Барлық оқушының жұмысқа қатысуын қадағалайды
Оқушыларды қадағалау.
Сұрақтар қою
6+6-5=7 12-8=4 11-6=5
7+5-6=6 12-3=9 11-4=7
8+4-9=3 12-5=7 11-5=6
14см-8см=6см
14см-4см=10см
14см-6см=8см
14см-9см=5см
Үй тапсырмасын беру.
№9, №11есептер
Сабаққа дайындалу.Шеңбер құрып, өлеңді бірге айтады.
.
Мысалдар келтіру
Есептерді шығару
Санның құрамын табу
Сұрақтарға жауап беру
Абдан-8
Бөлдірік- ? 8-і артық
Ш:8+8
Ж:
Бәліш-11
Тоқаш-?5-еуі кем
Ш:11-5
Ж:
«Жарайсыңдар!»
Жарайсыңдар!
Жақсы!
Өте жақсы!
476259969500
Бағалау кестесіне өзін-өзі бағалайды
Қадағалау арқылы бағалау
Топтық бағалау
«Бас бармақ»
Бағалау кестесі
«+», «-», қызықты
Жіп
Смайликтер
Математика тоқулығы «Атамұра» баспасы
Математика тоқулығы «Атамұра» баспасы
Стикер
Кубик
Қысқа мерзімді жоспар. Математика
Мерзімі:
Сыныбы: 2«ә»,
108493454950Тақырыбы: 13- түріндегі азайту №26 сабақ
Мақсаты: 13- түріндегі азайтуды үйрете отырып, екі таңбалы сандарды қосып, азайтуға үйрету. Есептерді өз бетінше шығарта отырып, өз бетінше мәселені шеше білуғе дағдыландыру. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Қолданылған модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Оқыту мен оқуда ақпараттық коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану»
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Ыстық алақан», Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы, «Ой қозғау », «Блум» таксономиясы, «Ыстық орындық» стратегиясы,
Сабақ кезеңі Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті бағалау ресурстар
І. Кіріспе
3 мин
ІІ. Тұсау кесер.
5 мин
ІІІ.
Негізгі бөлім
30 мин
Қорытынды
7мин Ынтымақтастық құру
Оқушылар шеңберге тұрып,өлеңді айтады.
Мейірімділік-асыл қасиетіміз,
Жүректегі таза ақ ниетіміз.
Жан дүние кілті,
Шаттық пенен күлкі.
Биік ұстап соны,
Қадірлейік біз!
"Ыстық алақан" тренингін жүргізу.
Мақсаты: тұлғааралық байланыс.
Бір-біріне тілек айтады
Үй тапсырмасын тексеру
Сыныптың білім деңгейін анықтау.
Білу, түсіну
Сабақтың мақсатын ашу
Тақырып бойынша толық мағлұмат алу.
1-тапсырма. Оқулықпен жұмыс
65бет №1 есеп
11 12
4+7 8+4
6+5 6+6
2+9 10+2
8+3 5+7
2+тапсырма. Қолдану
№3, №4 есептерді шығару
Сергіту сәті
Қане, сапты түзейік,
Тіземізді бүгейік.
Ыршып алға түсейік,
Ыршып артқа түсейік.
Көбелекше ұшамыз,
Отырамыз, тұрамыз.
Сергітуге мың алғыс
Талдау
Тақтамен жұмыс
Оқулықтағы №5, №6, №7 есептерді шығару
Дәптерге жазу
Жинақтау
«Ыстық орындық»
13 санының ондығы мен бірлігін ата
8 санының құрамы
7 санының құрамы
5-ке нешені қосқанда 14 шығады?
Үйге тапсырма беру
Бағалау Оқушылармен шаттық шеңбер құрып, психологиялық дайындық жасайды.
Шеңберде тұрып, тілек айту
Шығарған есептерін оқыту
Сөздерге мысалдар келтіру
Есепті шығарту
Оқушылардың іс-әрекеттерін бақылайды.Барлық оқушының жұмысқа қатысуын қадағалайды
Оқушыларды қадағалау.
Сөзді есептерді талдату. Ойдан есеп құру, кері есеп құрату
Үй тапсырмасын беру.
№8, №9есептер 67бет
Сабаққа дайындалу.Шеңбер құрып, өлеңді бірге айтады.
.
Мысалдар келтіру
Есептерді шығару
Санның құрамын табу
13-5 14-7
13-3-2 14-4-3
12-5 15-7
12-2-3 15-5-2
9+4 8+5
13-4 13-5
13-9 13-8
10477501301750084772513017524765013017500 13 14
571507620
10 3 10 4
Сергіту сәтін жасау
Сұрақтарға жауап беру
А-8
Қ- 4
Барлығы-?
Ш:8+4
Ж:
Бәліш-11
Тоқаш-?5-еуі кем
Ш:11-5
Ж:
«Жарайсыңдар!»
Жарайсыңдар!
Жақсы!
Өте жақсы!
476259969500
Бағалау кестесіне өзін-өзі бағалайды
Қадағалау арқылы бағалау
Топтық бағалау
«Бас бармақ»
Бағалау кестесі
Смайликтер
Математика оқулығы
Стикер
Кубик
Қысқа мерзімді жоспар. Математика
Мерзімі:
Сыныбы: 2«ә»,
108493454950Тақырыбы: 14- түріндегі азайту №27 сабақ
Мақсаты: 14- түріндегі азайтуды үйрете отырып, екі таңбалы сандарды қосып, азайтуға үйрету. Есептерді өз бетінше шығарта отырып, өз бетінше мәселені шеше білуге, топтық жұмысқа, ынтымақтастыққа дағдыландыру. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Қолданылған модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Оқыту мен оқуда ақпараттық коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану»
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Ыстық алақан», Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы, «Ой қозғау », «Блум» таксономиясы, Кім жылдам?
Сабақ кезеңі Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті бағалау ресурстар
І. Кіріспе
3 мин
ІІ. Тұсау кесер.
5 мин
ІІІ.
Негізгі бөлім
30 мин
Қорытынды
7мин Ынтымақтастық құру
Оқушылар шеңберге тұрады
"Ыстық алақан" тренингін жүргізу.
Мақсаты: тұлғааралық байланыс.
Бір-біріне тілек айтады
Топқа бөліну.
Оқушылар бірлесе жұмыс істеу үшін топқа бөлінеді.(Түрлі геометриялық фигуралар ішінен біреуін таңдап, сол бойынша топтасады)
Әр топқа тапсырмалар беріп жарыстыру.
Үй тапсырмасын тексеру
Сыныптың білім деңгейін анықтау.
Топта жұппен отырып, есептерін тексерту, талдау
Білу, түсіну
№1 есепті түсіндіре отырып шығару
1-тапсырма.
Топтық жұмыс
2-тапсырма. Қолдану
№4 есеп
Дәптерге жазу
Сергіту сәті
Қане, сапты түзейік,
Тіземізді бүгейік.
Ыршып алға түсейік,
Ыршып артқа түсейік.
Көбелекше ұшамыз,
Отырамыз, тұрамыз.
Талдау
3- тапсырма
«Ойлан, жұптас, талқыла»
Дәптермен жұмыс
№6, №8 есептер
Жинақтау
4-тапсырма
«Кім жылдам?»
Үйге тапсырма беру
Бағалау Оқушылармен шаттық шеңбер құрып, психологиялық дайындық жасайды.
Топқа бөліп отырғызады.
Шығарған есептерін оқыту
Есепті шығарту
13 7 9 6
8 10 14 7 10 9
6 8 15 7 5 9
6 8 Есептерді шығару, салыстыру
Оқушылардың іс-әрекеттерін бақылайды.Барлық оқушының жұмысқа қатысуын қадағалайды
Оқушыларды қадағалау.
Жеке жұптарға тапсырмалар беру
Теңдеу құру
13-тен белгісіз санды азайтқанда 5шықты.
14-ті бірнеше бірлікке кемітіп, 9алынды.
Белгісіз санға 10-ды қосып, 19 шықты.
25-тен белгісіз санды азайтқанда 5шықты.
Тура теңдікті тап және оларды жаз
12-6=6 14-6=7 11-3=8
15-9=7 11-7=4 12-5=7
13-5=9 14-8=5 17-8=9
Үй тапсырмасын беру.
№10, №11есептер 69беру Сабаққа дайындалу.Шеңбер құрып, өлеңді бірге айтады.
Шеңберде тұрып, тілек айту
Фигураларға байланысты топқа бөлініп отырады.
.
Топпен санның құрамын табу
Берілген есептерді шығару
59055053975Жүн-14 ? артық
Жібек- 9
Ш:14-9=5
76200029591000Ж:5 жүннен иірілген жіп артық.
Шұлық -13
Қолғап-8 ? кем
Ш:13-8=5
Ж:5қолғап кем тоқыды.
Би қимылдарын жасайды
Сұрақтарға жауап беру
79057512763512-8+7
13-5+7
0012-8+7
13-5+7
8572511811014-6+6
13-7+5
0014-6+6
13-7+5

77152515176514-5+3
13-8+9
0014-5+3
13-8+9
8572515176514-8+7
12-6+9
0014-8+7
12-6+9

7810502476512-4+6
15-7+5
0012-4+6
15-7+5
857252476514-7+6
13-6+5
0014-7+6
13-6+5

Тура теңдікті теріп жазады
Жарайсыңдар!
Жарайсыңдар!
Жақсы!
Өте жақсы!
476259969500
Бағалау кестесіне өзін-өзі бағалайды
Қадағалау арқылы бағалау
Топтық бағалау
«Бас бармақ»
Бағалау кестесі
Бірін-бірі бағалайды. Геометриялық фигуралар
Смайликтер
Флипчарт, маркер, стикер
Математика оқулығы
Стикер
карточкалар
Кубик
Қысқа мерзімді жоспар. Математика
Мерзімі:
Сыныбы: 2«ә»,
108493454950Тақырыбы: 15- түріндегі азайту №28 сабақ
Мақсаты: 15- түріндегі азайтуды үйрете отырып, екі таңбалы сандарды қосып, азайтуға үйрету. Есептерді өз бетінше шығарта отырып, өз бетінше мәселені шеше білуғе дағдыландыру. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Қолданылған модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Оқыту мен оқуда ақпараттық коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану»
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Жүректен жүрекке», Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы, «Ой қозғау », «Блум» таксономиясы, «Ыстық орындық» стратегиясы,
Сабақ кезеңі Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті бағалау ресурстар
І. Кіріспе
3 мин
ІІ. Тұсау кесер.
5 мин
ІІІ.
Негізгі бөлім
30 мин
Қорытынды
7мин Ынтымақтастық құру
Оқушылар шеңберге тұрып,өлеңді айтады.
Мейірімділік-асыл қасиетіміз,
Жүректегі таза ақ ниетіміз.
Жан дүние кілті,
Шаттық пенен күлкі.
Биік ұстап соны,
Қадірлейік біз!
"Жүректен жүрекке"
Мақсаты: тұлғааралық байланыс.
Бір-біріне тілек айтады
Үй тапсырмасын тексеру
Сыныптың білім деңгейін анықтау.
Білу, түсіну
Сабақтың мақсатын ашу
Тақырып бойынша толық мағлұмат алу.
1-тапсырма. Оқулықпен жұмыс
70бет №2 есеп
Түсіндіре отырып шығару
2+тапсырма. Қолдану
Тура теңдіктер құру
№3, №4 есептерді шешу
Сергіту сәті
Музыкамен жаттығулар жасау
Талдау
Тақтамен жұмыс
Оқулықтағы №5, №6, №7 есептерді шығару
Дәптерге жазу
Жинақтау
«Кубизм»
15 санының ондығы мен бірлігін ата
15 санының құрамы
16 санының құрамы
5-ке нешені қосқанда 15 шығады?
Үйге тапсырма беру
Бағалау Оқушылармен шаттық шеңбер құрып, психологиялық дайындық жасайды.
Шеңберде тұрып, тілек айту
Шығарған есептерін оқыту
Есепті шығарту
2609851473200080010965200015-7=8 15-5-2=8

5 2
2609851473200080010965200016-9=7 16-6-3=7

6 3
Оқушылардың іс-әрекеттерін бақылайды.Барлық оқушының жұмысқа қатысуын қадағалайды
Магнитафонмен музыка қойып, жаттығу қимылдарын көрсету
Оқушыларды қадағалау.
Сөзді есептерді талдату.Шығарту
Үй тапсырмасын беру.
№8, №9есептер 72 бет
Сабаққа дайындалу.Шеңбер құрып, өлеңді бірге айтады.
.
Мысалдар келтіру
Есептерді шығару
Теңдіктердің мәнін табады
6+6 13-8
7+8 14-5
11-3 6+9
8+4 12-7
Сергіту сәтін жасау
Сұрақтарға жауап беру
№5есеп
Өсу, кему ретімен жазу
№6
9080501435100074295013779500762001416050032766013779500 15 16 762001416050032766013779500

10 5 10 6

№7есеп
ұ-?
Қ- 8
Барлығы-14
Ш:14-8=6
Ж:6 ұл бала
К-7
Ж-6
Барлығы-?
Ш:7+6=13
Ж:13бала
«Жарайсыңдар!»
Жарайсыңдар!
Жақсы!
Өте жақсы!
476259969500
Бағалау кестесіне өзін-өзі бағалайды
Қадағалау арқылы бағалау
Топтық бағалау
«Бас бармақ»
Бағалау кестесі
Смайликтер
Математика оқулығы
Стикер
Кубик
Қысқа мерзімді жоспар. Математика
Мерзімі:
Сыныбы: 2«ә»,
108493454950Тақырыбы: 16- түріндегі азайту №29 сабақ
Мақсаты: 16- түріндегі азайтуды үйрете отырып, екі таңбалы сандарды қосып, азайтуға үйрету. Есептерді өз бетінше шығарта отырып, өз бетінше мәселені шеше білуге, топтық жұмысқа, ынтымақтастыққа дағдыландыру. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Қолданылған модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Оқыту мен оқуда ақпараттық коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану»
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Ыстық алақан», Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы, «Блум» таксономиясы, Кім жылдам?
Сабақ кезеңі Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті бағалау ресурстар
І. Кіріспе
3 мин
ІІ. Тұсау кесер.
5 мин
ІІІ.
Негізгі бөлім
30 мин
Қорытынды
7мин Ынтымақтастық құру
Оқушылар шеңберге тұрады
"Ыстық алақан" тренингін жүргізу.
Мақсаты: тұлғааралық байланыс.
Бір-біріне тілек айтады
Топқа бөліну.
Оқушылар бірлесе жұмыс істеу үшін топқа бөлінеді.(Түрлі геометриялық фигуралар ішінен біреуін таңдап, сол бойынша топтасады)
Әр топқа тапсырмалар беріп жарыстыру.
Үй тапсырмасын тексеру
Сыныптың білім деңгейін анықтау.
Топта жұппен отырып, есептерін тексерту, талдау
Білу, түсіну
№1
Есепті шығара отырып, автомобиль сөзін шығару
1-тапсырма.
Топтық жұмыс
Санның құрамын табу
2-тапсырма. Қолдану
№4, №5 есеп
Дәптерге жазу
Сергіту сәті
Қане, сапты түзейік,
Тіземізді бүгейік.
Ыршып алға түсейік,
Ыршып артқа түсейік.
Көбелекше ұшамыз,
Отырамыз, тұрамыз.
Талдау
3- тапсырма
Жек тапсырма беру, карусель арқылы тексерту
№6, №8 есептер
Жинақтау
4-тапсырма
«Кім жылдам?»
Үйге тапсырма беру
Бағалау Оқушылармен шаттық шеңбер құрып, психологиялық дайындық жасайды.
Топқа бөліп отырғызады.
Шығарған есептерін оқыту
Оқушылардың іс-әрекеттерін бақылайды.Барлық оқушының жұмысқа қатысуын қадағалайды
Оқушыларды қадағалау.
Әр топқа жеке-жеке сөзді есеп беру
Жаттығу жасату
Жеке тапсырмалар беру
Теңдеу шешкізу
Үй тапсырмасын беру.
№9, №11есептер 74 бет Сабаққа дайындалу.Шеңбер құрып, өлеңді бірге айтады.
Шеңберде тұрып, тілек айту
Фигураларға байланысты топқа бөлініп
отырады.
Есептерін тексеру, оқу
Есептерді шығару
Топпен санның құрамын табу
15 7 9 6
8 10 16 7 10 9
6 8 14 7 5 9
6 8 Берілген есептерді шығару
1412240-1968500Ауди-8
Тайота- ?7-еуі артық
Ш:8+7=15
Ж:15тайота
Барлығы -15
Қалды-9
Жүрді-?
Ш:15-9=6
Ж: 6 машина аттанды
Шықты-6
Қалды-5
Болды-?
Ш:6+5=11
Б:11машина болды
Жаттығу жасау
79057512763516-8+7
12-6+5
0016-8+7
12-6+5
857251181105+7-8
8+3-4
005+7-8
8+3-4

77152515176513-7+9
10-8+9
0013-7+9
10-8+9
857251517656+8-6
5+9-5
006+8-6
5+9-5

7810502476510-4+5
17-7+5
0010-4+5
17-7+5
857252476515-8+2
7+7-6
0015-8+2
7+7-6

Мәнін тап
15-б б=6см, 8см, 9см
16дм-а а = 7дм, 8дм, 9дм
14см+с с = 5см, 3см, 2см
8+х =15
11-у = 4
а-6 = 5 Жарайсыңдар!
Жарайсыңдар!
Жақсы!
Өте жақсы!
476259969500
Бағалау кестесіне өзін-өзі бағалайды
Жұлдызшалар
арқылы бағалау
Топтық бағалау
«Бас бармақ»
Бағалау кестесі
Бірін-бірі бағалайды.
+, -, қызықты Геометриялық фигуралар
Смайликтер
Математика оқулығы
Жұлдызшалар
карточкалар
Қызықты математика
Мерзімі:
Сыныбы: 2«ә»,
Тақырыбы: Заттардың ұзындығын өлшеу №7 сабақ
Мақсаты: Оқушыларғы ұзындық өлшемдері туралы мағлұмат беру. Есептерді өз бетінше шығарта отырып, өз бетінше мәселені шеше білуге дағдыландыру. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Қолданылған модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Оқыту мен оқуда ақпараттық коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану»
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Жүректен жүрекке», Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы, «Ой қозғау », «Блум» таксономиясы, «кубизм» стратегиясы,
Сабақ кезеңі Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті бағалау ресурстар
І. Кіріспе
3 мин
ІІ. Тұсау кесер.
5 мин
ІІІ.
Негізгі бөлім
30 мин
Қорытынды
7мин Ынтымақтастық құру
"Жүректен жүрекке"
Мақсаты: тұлғааралық байланыс.
Бір-біріне тілек айтады
Сыныптың білім деңгейін анықтау.
Білу, түсіну
Сабақтың мақсатын ашу
Тақырып бойынша толық мағлұмат алу.
Заттардың ұзындықтарын өлшету.
1-тапсырма.
Түсіндіре отырып шығару
2-тапсырма. Қолдану
Есептердің шешуін табу
Сергіту сәті
Музыкамен жаттығулар жасау
Талдау
Тақтамен жұмыс
есептерді шығару
Дәптерге жазу
Жинақтау
«Кубизм»
1дм неше см болады?
2дм енше см болады?
12см неше дм және см болады?
Бағалау Оқушылармен шаттық шеңбер құрып, психологиялық дайындық жасайды.
Шеңберде тұрып, тілек айту
Ұзындықты немен өлшейтіні туралы сұрақтар қою
Оқушылардың іс-әрекеттерін бақылайды.Барлық оқушының жұмысқа қатысуын қадағалайды
Магнитафонмен музыка қойып, жаттығу қимылдарын көрсету
Оқушыларды қадағалау.
Сөзді есептерді талдату.Шығарту
Сұрақтар қою
Сабаққа дайындалу.Шеңбер құрып, өлеңді бірге айтады.
1.
5см кесінді өлшеп сыз, одан 3 см кем кесінді сыз. Екеуінің қосындысы қанша, сонша см кесінді сыз
2.
Торда 12 құс отыр. Оның 11-нен басқасы ұшып кетті? Торда қанша құс қалды?
Ж:
Атасы немерелеріне сақтап қойған асығын бергісі келді.Оларға жетеуден берсе, асықтың екеуі артық қалады. Ал сегізден берсе, асықтың біреуі жетпей қалады. Атаның неше немересі бар? Асығы нешеу?
Ж:
3.Есеп құру, шешуін табу
Алма-12кг
Алша-? 2кг артық
Ш:
Ж:
Мысалдар келтіру
Сұрақтарға жауап беру
«Жарайсыңдар!»
Жарайсыңдар!
Жақсы!
Өте жақсы!
476259969500
Бағалау кестесіне өзін-өзі бағалайды
Қадағалау арқылы бағалау
Топтық бағалау
«Бас бармақ»
Бағалау кестесі
Екі жұлдыз, бір тілек!
Сызғыш, кітап, дәптер
Смайликтер
Математика оқулығы
Кубик
Стикер
Қысқа мерзімді жоспар. Математика
Мерзімі:
Сыныбы: 2«ә»,
108493454950Тақырыбы: 17- түріндегі азайту. №30сабақ
Мақсаты: 17- түріндегі азайтуды үйрете отырып, екі таңбалы сандарды қосып, азайтуға үйрету. Есептерді өз бетінше шығарта отырып, өз бетінше мәселені шеше білуғе дағдыландыру. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Қолданылған модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Оқыту мен оқуда ақпараттық коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану»
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Жүректен жүрекке», Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы, «Ой қозғау », «Блум» таксономиясы, «Ыстық орындық» стратегиясы,
Сабақ кезеңі Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті бағалау ресурстар
І. Кіріспе
3 мин
ІІ. Тұсау кесер.
5 мин
ІІІ.
Негізгі бөлім
30 мин
Қорытынды
7мин Ынтымақтастық құру
Оқушылар шеңберге тұрып,өлеңді айтады.
Мейірімділік-асыл қасиетіміз,
Жүректегі таза ақ ниетіміз.
Жан дүние кілті,
Шаттық пенен күлкі.
Биік ұстап соны,
Қадірлейік біз!
"Жүректен жүрекке"
Мақсаты: тұлғааралық байланыс.
Бір-біріне тілек айтады
Үй тапсырмасын тексеру
Сыныптың білім деңгейін анықтау.
74бет №1 есеп
Балықтарды қай себетке салу керек?
Білу, түсіну
Сабақтың мақсатын ашу
Тақырып бойынша толық мағлұмат алу.
1-тапсырма. Оқулықпен жұмыс
№2 түсіндіре отырып шығару
2+тапсырма. Қолдану
Тура теңдіктер құру
№3, №4 есептерді шешу
Сергіту сәті
Музыкамен жаттығулар жасау
Талдау
Жұптық жұмыс
№5 есеп
Тақтамен жұмыс
Оқулықтағы №5, №6, №7 есептерді шығару
Дәптерге жазу
Жинақтау
Тез есепте!
№8
«Ыстық орындық»
16 санының ондығы мен бірлігін ата
17 санының құрамы
15 санының құрамы
5-ке нешені қосқанда 17 шығады?
Үйге тапсырма беру
Бағалау Оқушылармен шаттық шеңбер құрып, психологиялық дайындық жасайды.
Шеңберде тұрып, тілек айту
Шығарған есептерін оқыту
Есепті шығарту
15 16
7+8 8+8
9+6 9+7
8+7 6+10
10+6
2609851473200080010965200017-9=8 17-7-2=8

7 2
2609851473200080010965200018-9=9 18-8-1=9

8 1
Оқушылардың іс-әрекеттерін бақылайды.Барлық оқушының жұмысқа қатысуын қадағалайды
Магнитафонмен музыка қойып, жаттығу қимылдарын көрсету
Оқушыларды қадағалау.
Сөзді есептерді талдату.Шығарту
Үй тапсырмасын беру.
№10, №11есептер 76 бет
Сабаққа дайындалу.Шеңбер құрып, өлеңді бірге айтады.
.
Мысалдар келтіру
Есептерді шығару
Теңдіктердің мәнін табады
8+9 8+8 9+9
17-8 16-8 18-9
17-9 16-8 18-9
9239261435100065976514414500257175143510006985014414500 17 257175143510006985014414500 18

10 7 10 8
Сергіту сәтін жасау

№6есеп
т-9
с- ?
Барлығы-16
Ш:16-9=7
Ж:сазан 7
Алтын б -7
Жай б -? 8-і артық
Ш:7+8=15
Ж:15жай балық
№8есепті дәптерге тез есептеп шығару
«Жарайсыңдар!»
Жарайсыңдар!
Жақсы!
Өте жақсы!
476259969500
Бағалау кестесіне өзін-өзі бағалайды
Қадағалау арқылы бағалау
Топтық бағалау
«Бас бармақ»
Бағалау кестесі
Смайликтер
Математика оқулығы
Стикер
орындық
Қысқа мерзімді жоспар. Математика
Мерзімі:
Сыныбы: 2«ә»,
108493454950Тақырыбы: 18- түріндегі азайту №31сабақ
Мақсаты: 18- түріндегі азайтуды үйрете отырып, екі таңбалы сандарды қосып, азайтуға үйрету. Есептерді өз бетінше шығарта отырып, өз бетінше мәселені шеше білуге, топтық жұмысқа, ынтымақтастыққа дағдыландыру. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Қолданылған модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Оқыту мен оқуда ақпараттық коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану»
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Күн жылуы», Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы, «Блум» таксономиясы, Кім жылдам?
Сабақ кезеңі Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті бағалау ресурстар
І. Кіріспе
3 мин
ІІ. Тұсау кесер.
5 мин
ІІІ.
Негізгі бөлім
30 мин
Қорытынды
7мин Ынтымақтастық құру
Оқушылар шеңберге тұрады
"Күн жылуы" тренингін жүргізу.
Мақсаты: тұлғааралық байланыс.
Бір-біріне тілек айтады
Топқа бөліну.
Оқушылар бірлесе жұмыс істеу үшін топқа бөлінеді.(Түрлі геометриялық фигуралар ішінен біреуін таңдап, сол бойынша топтасады)
Әр топқа тапсырмалар беріп жарыстыру.
Үй тапсырмасын тексеру
Сыныптың білім деңгейін анықтау.
Топта жұппен отырып, есептерін тексерту, талдау
Білу, түсіну
№1
Жұлдызшаларды сану, есептеу
1-тапсырма.
Топтық жұмыс
Санның құрамын табу
2-тапсырма. Қолдану
Кестені толтыру
Сергіту сәті
Қане, сапты түзейік,
Тіземізді бүгейік.
Ыршып алға түсейік,
Ыршып артқа түсейік.
Көбелекше ұшамыз,
Отырамыз, тұрамыз.
Талдау
3- тапсырма
Жек тапсырма беру, карусель арқылы тексерту
№4есеп
Жұптық жұмыс
№5есеп
Жинақтау
4-тапсырма
Сөзжұмбақ шешу
«Кім жылдам?»
№7 есеп
Үйге тапсырма беру
Бағалау Оқушылармен шаттық шеңбер құрып, психологиялық дайындық жасайды.
Топқа бөліп отырғызады.
Шығарған есептерін оқыту
Оқушылардың іс-әрекеттерін бақылайды.Барлық оқушының жұмысқа қатысуын қадағалайды
Оқушыларды қадағалау.
Барлық оқушының жұмысқа қатысуын қадағалайды
Жаттығу жасату
Жеке тапсырмалар беру
Тақтаға сөзжұмбақ беру
Үй тапсырмасын беру.
№8, 78 бет, №11. 79бет Сабаққа дайындалу.Шеңбер құрып, өлеңді бірге айтады.
Шеңберде тұрып, тілек айту
Фигураларға байланысты топқа бөлініп
отырады.
Есептерін тексеру, оқу
Есептерді шығару
Топпен санның құрамын табу
15 7 9 6
8 10 17 7 10 9
6 8 14 7 5 9
6 8 а 2см 4см 6см 8см 10см 1дм
1дм+а 20см-а Өрнектерді салыстыру
Берілген есептерді шығару
13817602794000Орал-12 ?-еуі артық
Жанат- 9
Ш:12-9=3
Ж:3-еуі артық
І-15
ІІ-? 6-ауы кем
Ш:15-6=9
Ж: Екінші шоқжұлдызда 9 жұлдыз
Сөзжұмбақтың шешуін табу
Жарайсыңдар!
Жарайсыңдар!
Жақсы!
Өте жақсы!
476259969500
Бағалау кестесіне өзін-өзі бағалайды
Жұлдызшалар
арқылы бағалау
Топтық бағалау
«Бас бармақ»
Бағалау кестесі
Бірін-бірі бағалайды.
Геометриялық фигуралар
Смайликтер
Математика оқулығы
Жұлдызшалар
карточкалар
Қысқа мерзімді жоспар. Математика
Мерзімі:
Сыныбы: 2«ә»,
Тақырыбы:Бақылау жұмысы №2. №32сабақ
Мақсаты: Өткен тақырыптар бойынша білім деңгейлерін тексеру. Есептерді өз бетінше шығарта отырып, өз бетінше мәселені шеше білуге, дағдыландыру. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Жылы лебіз», Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы, «Блум» таксономиясы
Сабақ кезеңі Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті бағалау ресурстар
І. Кіріспе
3 мин
ІІ. Тұсау кесер.
5 мин
ІІІ.
Негізгі бөлім
30 мин
Қорытынды
7мин Ынтымақтастық құру
Оқушылар шеңберге тұрады
"Күн жылуы" тренингін жүргізу.
Мақсаты: тұлғааралық байланыс.
Бір-біріне тілек айтады
Үй тапсырмасын тексеру
Сыныптың білім деңгейін анықтау.
Білу, түсіну
Бақылау жұмысымен таныстыру
І нұсқа ІІ нұсқа
Өрнектерді салыстыру
19-9*25-5 14-4*10+2
4+10*6+4 10+2 * 6+6
15-5*12+5 4+6*11-1
10+6*8+8 19-2*8+9
Мәнін тап
6+5-2 9+1-4
18-8+6 3+5+8
14-4+4 47-7+2
84-4+3 65-60+2

Айгүлде 7 қарындаш Қоян таңертең 8 сәбіз
жәнеодан 5-еуі артық жегеннен кейін 7сәбіз қалды.
дәптер бар. Айгүлде Барлығы неше сәбіз болды?
неше қарындаш бар?
Теңдеулерді шеш
5+х=25 15-х=5
а-10=20 47-а=40
Жинақтау
Үйге тапсырма беру
Оқушылармен шаттық шеңбер құрып, психологиялық дайындық жасайды.
Оқушылардың іс-әрекеттерін бақылайды.Барлық оқушының жұмысқа қатысуын қадағалайды
Үй тапсырмасын беру.
Ойдан теңдеу құру, шешу Сабаққа дайындалу.Шеңбер құрып, өлеңді бірге айтады.
Шеңберде тұрып, тілек айту
Есептерін тексеру, оқу
Берілген есептерді шығару
Жарайсыңдар!
Жарайсыңдар!
Жақсы!
Өте жақсы!
476259969500
Топтық бағалау
«Бас бармақ»
Смайликтер
Қысқа мерзімді жоспар. Математика
Мерзімі:
Сыныбы: 2«ә»,
Тақырыбы: Қ.ж. 20 көлеміндегі сандарды қосу және азайту. №33сабақ
Мақсаты: Екі таңбалы сандарды қосып, азайтуға үйрету. Есептерді өз бетінше шығарта отырып, өз бетінше мәселені шеше білуғе дағдыландыру. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Қолданылған модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Оқыту мен оқуда ақпараттық коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану»
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Жүректен жүрекке», Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы, «Ой қозғау », «Блум» таксономиясы, «Ыстық орындық» стратегиясы,
Сабақ кезеңі Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті бағалау ресурстар
І. Кіріспе
3 мин
ІІ. Тұсау кесер.
5 мин
ІІІ.
Негізгі бөлім
30 мин
Қорытынды
7мин Ынтымақтастық құру
Оқушылар шеңберге тұрып,өлеңді айтады.
Мейірімділік-асыл қасиетіміз,
Жүректегі таза ақ ниетіміз.
Жан дүние кілті,
Шаттық пенен күлкі.
Биік ұстап соны,
Қадірлейік біз!
"Жүректен жүрекке"
Мақсаты: тұлғааралық байланыс.
Бір-біріне тілек айтады
Топқа бөліну.
Оқушылар бірлесе жұмыс істеу үшін топқа бөлінеді.(Түрлі сандар ішінен біреуін таңдап, сол бойынша топтасады)
Сыныптың білім деңгейін анықтау.
Қатемен жұмыс
Білу, түсіну
Сабақтың мақсатын ашу
Тақырып бойынша толық мағлұмат алу.
Пифагор кестесімен таныстыру
1-тапсырма. Оқулықпен жұмыс
№1 түсіндіре отырып шығару
2+тапсырма. Қолдану
«Ойлан, жұптас, талқыла»
№3, №4 есептер
Дәптерге жазу
Сергіту сәті
Музыкамен жаттығулар жасау
Талдау
Тақтамен жұмыс
Оқулықтағы №5, №6, №7 есептерді шығару
Дәптерге жазу
Жинақтау
Үйге тапсырма беру
№8, №11.91 бет
Бағалау Оқушылармен шаттық шеңбер құрып, психологиялық дайындық жасайды.
Шеңберде тұрып, тілек айту
Топқа бөлінуін қадағалау
Қате шығарған есептерін оқыту, талдату
Есепті шығарту
Гимнастика сөзін есеп шығара
отырып, жазу.
Оқушылардың іс-әрекеттерін бақылайды.Барлық оқушының жұмысқа қатысуын қадағалайды
Оқушылардың барлығының сабаққа қатысуын бақылау
Магнитафонмен музыка қойып, жаттығу қимылдарын көрсету
Оқушыларды қадағалау.
Сөзді есептерді талдату.Шығарту
Сабаққа дайындалу.Шеңбер құрып, өлеңді бірге айтады.
Санға байланысты топқа бөлінеді
.
Мысалдар келтіру
Әр топ басқа топқа ауызша мысал айту, қарсы топ шешу, тексеру
Есептерді шығару
Теңдіктердің мәнін табады. Әр жұпқа жеке
8+3 8+7 9+4
7+4 6+5 8+9
9+6 9+5 8+5
5+4 7+6 9+3
№4
Сызбасын сызу, шығару
ұ-6
қ- ?
Барлығы-15
Ш:15-6=9
Ж: 9қыз
№9есепті дәптерге тез есептеп шығару
«Жарайсыңдар!»
!
Жақсы!
Өте жақсы!
Бағалау кестесіне өзін-өзі бағалайды
Қадағалау арқылы бағалау
Топтық бағалау
«Бас бармақ»
Бағалау кестесі
Смайликтер
сандар
Математика оқулығы
Стикер
орындық
Қысқа мерзімді жоспар. Математика
Мерзімі:29.10.14ж
Сыныбы: 2«ә»,
Тақырыбы: Санды өрнек және оның мәні. №34сабақ
Мақсаты:Санды өрнек туралы білімдерін бекіту, есептер шығарта отырып, өздігінен мәселені шеше білуге үйрету. Топтық жұмысқа, ынтымақтастыққа дағдыландыру. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Қолданылған модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Оқыту мен оқуда ақпараттық коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану»
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Ыстық алақан», Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы, «Блум» таксономиясы, Кім жылдам?
Сабақ кезеңі Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті бағалау ресурстар
І. Кіріспе
3 мин
ІІ. Тұсау кесер.
5 мин
ІІІ.
Негізгі бөлім
30 мин
Қорытынды
7мин Ынтымақтастық құру
Оқушылар шеңберге тұрады
"Ыстық алақан" тренингін жүргізу.
Мақсаты: тұлғааралық байланыс.
Бір-біріне тілек айтады
Топқа бөліну.
Оқушылар бірлесе жұмыс істеу үшін топқа бөлінеді.(Түрлі геометриялық фигуралар ішінен біреуін таңдап, сол бойынша топтасады)
Әр топқа тапсырмалар беріп жарыстыру.
Үй тапсырмасын тексеру
Сыныптың білім деңгейін анықтау.
Топта жұппен отырып, есептерін тексерту, талдау
Білу, түсіну
№1
Есепті шығара отырып, құмырсқа сөзін шығару
1-тапсырма.
Жұптық жұмыс
2-тапсырма. Қолдану
№6 есеп
Дәптерге жазу
Сергіту сәті
Қане, сапты түзейік,
Тіземізді бүгейік.
Ыршып алға түсейік,
Ыршып артқа түсейік.
Көбелекше ұшамыз,
Отырамыз, тұрамыз.
Талдау
3- тапсырма
Жек тапсырма беру, карусель арқылы тексерту
№7,
Жинақтау
4-тапсырма
«Кім жылдам?»
№9есеп теңдеу шешу
Үйге тапсырма беру
№8, №11. 91бет
Бағалау Оқушылармен шаттық шеңбер құрып, психологиялық дайындық жасайды.
Топқа бөліп отырғызады.
Шығарған есептерін оқыту
Оқушылардың іс-әрекеттерін бақылайды.Барлық оқушының жұмысқа қатысуын қадағалайды
Оқушыларды қадағалау.
Әр топқа сөзді есеп беру
Жаттығу жасату
Жеке тапсырмалар беру
Теңдеу шешкізу
Үй тапсырмасын беру.
Сабаққа дайындалу.Шеңбер құрып, өлеңді бірге айтады.
Шеңберде тұрып, тілек айту
Фигураларға байланысты топқа бөлініп
отырады.
Есептерін тексеру, оқу
Есептерді шығару
Есепті шығару
№2,3 есептерді шеш
Х=13см-7см-2см-1см
Х=16см-6см-4см-5см
№5
50дм+30дм+20дм
№6
Берілген есептерді шығару
535940158750Ш-30
5359402667000Қ- ? 70
Ш:70-30=20
Ж:20 қарағай инесі
Берілген есептерді шығару
535940158750Қ-10
5359402667000Ұ- ? 30
Ш:30-10=20
Ж:20 ұзын ине
Жаттығу жасау
8826512001510+(12-4)
(50-30)+5
0010+(12-4)
(50-30)+5

882654127560-(10+20)
(6+6)-3
0060-(10+20)
(6+6)-3

882651035054+(47-40)
8+9-10
004+(47-40)
8+9-10

Дәптерге теңдеудің шешімін табады
Жарайсыңдар!
Басбармақ
Жұлдызшалар
арқылы бағалау
Топтық бағалау
«Бас бармақ»
Бағалау кестесі
Бірін-бірі бағалайды.
+, -, қызықты Геометриялық фигуралар
Смайликтер
Математика оқулығы
Жұлдызшалар
Қысқа мерзімді жоспар. Математика
Мерзімі:30.10.14ж
Сыныбы: 2«ә»,
Тақырыбы: Мәндері бойынша санды өрнектерді салыстыру. №35 сабақ
Мақсаты: Санды өрнектерді, салыстыру, қосып, азайтуға үйрету. Есептерді өз бетінше шығарта отырып, өз бетінше мәселені шеше білуге дағдыландыру. Алған білімін өмірде пайдалану дағдыларын қалыптастыру.Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Қолданылған модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Оқыту мен оқуда ақпараттық коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану», Жас ерекшелігіне сай оқыту
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Жүректен жүрекке», Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы, «Ой қозғау », «Блум» таксономиясы, «Ыстық орындық» стратегиясы,
Сабақ кезеңі Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті бағалау ресурстар
І. Кіріспе
3 мин
ІІ. Тұсау кесер.
5 мин
ІІІ.
Негізгі бөлім
30 мин
Қорытынды
7мин Ынтымақтастық құру
Оқушылар шеңберге тұрып,өлеңді айтады.
Мейірімділік-асыл қасиетіміз,
Жүректегі таза ақ ниетіміз.
Жан дүние кілті,
Шаттық пенен күлкі.
Биік ұстап соны,
Қадірлейік біз!
"Жүректен жүрекке"
Мақсаты: тұлғааралық байланыс.
Бір-біріне тілек айтады
Үй тапсырмасын тексеру
Сыныптың білім деңгейін анықтау.
Білу, түсіну. Ой қозғау
Сабақтың мақсатын ашу
Қосудың компоненттерін қайталау.
Азайтудың комп қайталау
1-тапсырма. Оқулықпен жұмыс
34бет №1есеп
Түсіндіре отырып шығару
2+тапсырма. Қолдану
№2
№4есептерді шешу, салыстыру
Сергіту сәті
Музыкамен жаттығулар жасау
Талдау
Тақтамен жұмыс
Оқулықтағы №5 есепті шығару
Дәптерге жазу
Есеп құрастыру
Жинақтау
№6 есепті шешу
Ш\т
Үйге тапсырма беру
№4, №7
Бағалау Оқушылармен шаттық шеңбер құрып, психологиялық дайындық жасайды.
Шеңберде тұрып, тілек айту
Шығарған есептерін оқыту
Оқушылардың іс-әрекеттерін бақылайды.Барлық оқушының жұмысқа қатысуын қадағалайды
Барлық оқушының жұмысқа қатысуын қадағалайды
Компьютерде музыка қойып, жаттығу қимылдарын көрсету
Оқушыларды қадағалау.
Сөзді есептерді талдату.Шығарту ,
Үй тапсырмасын беру.
Сабаққа дайындалу.Шеңбер құрып, өлеңді бірге айтады.
Мысалдар келтіру
Қосылғыш- 5
Қосылғыш- 6
Қосындының мәні- 11
5+6=11
Азайғыш-12
Азайтқыш-2
Айырманың мәні-10
12-2=10
Кестені толтыру
Теңдіктердің мәнін табады
28-8 24-4
35-5 35-30
46-6 46-40
Санды өрнектерді салыстыру
Сергіту сәтін жасау
Сұрақтарға жауап беру
№5есеп
1к-40
2к- 50
Барлығы-?
Ш:40+50 =90
Ж:90 сыпайы сөз үйренді
№6 есеп
72+20=92 92-20=72 92-20=72
16+3=19 19-3=16
19-16=3
ш\т
Ж:шиені осылай бөліп беруге болады
6+1=7
5+2=7
4+3=7
Үй тапсырмасын күнделікке жазу
«Жарайсыңдар!»
Жарайсыңдар!
Жақсы!
Өте жақсы!
«Бас бармақ»
Қадағалау арқылы бағалау
27622512128500
Топтық бағалау
Бағалау кестесі
Смайликтер
Математика оқулығы
Стикер
Кубик
Қысқа мерзімді жоспар. Математика
Мерзімі:31.10.14ж
Сыныбы: 2«ә»,
Тақырыбы: Жақша. №36сабақ
Мақсаты: Жақша арқылы берілген есептерді шығару жолын үйрету. Есептерді өз бетінше шығарта отырып, өз бетінше мәселені шеше білуге, топтық жұмысқа, ынтымақтастыққа дағдыландыру. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Қолданылған модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Оқыту мен оқуда ақпараттық коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану», «Талантты және дарынды балаларды оқыту», «Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу», «Оқытуды басқару және көшбасшылық».
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Күн шұғыласы», Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы, «Ой қозғау », «Блум» таксономиясы,
Сабақ кезеңі Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті бағалау ресурстар
І. Кіріспе
3 мин
ІІ. Тұсау кесер.
5 мин
ІІІ.
Негізгі бөлім
30 мин
Қорытынды
7мин Ынтымақтастық құру
Оқушылар шеңберге тұрады
"Күн шұғыласы" тренингін жүргізу.
Мақсаты: тұлғааралық байланыс.
Бір-біріне тілек айтады
Топқа бөліну.
Оқушылар бірлесе жұмыс істеу үшін топқа бөлінеді.(Түрлі магниттар ішінен біреуін таңдап, сол бойынша топтасады)
Әр топқа тапсырмалар беріп жарыстыру.
Үй тапсырмасын тексеру
Сыныптың білім деңгейін анықтау.
Топта жұппен отырып, есептерін тексерту, талдау
Білу, түсіну
Жақшамен берілген есептің шығару жолы
1-тапсырма.
№1 есеп
Топтық жұмыс
Үшінші қосылғышты табу
№2 есеп түсіндіре отырып шығарту
2-тапсырма
Математикалық диктант ретінде №3 есепті оқып, жазғызу
7мен 3 сандарының қосындысынан 4-ті азайт.
5 пен 8 сандарының қосындысынан 3 санын азайт
Ережені шығарып, өздері айту
3-тапсырма. Қолдану
№4 есеп Топпен есепті шешу
№5 есепті шешу
Дәптерге жазу
Сергіту сәті
Қане, сапты түзейік,
Тіземізді бүгейік.
Ыршып алға түсейік,
Ыршып артқа түсейік.
Көбелекше ұшамыз,
Отырамыз, тұрамыз.
Талдау
4- тапсырма
«Ойлан, жұптас, талқыла»
Дәптермен жұмыс
№8 есептер
Жинақтау
5-тапсырма
«Кім жылдам?»
№10
Үйге тапсырма беру
№7, №11.86-87бет
Бағалау Оқушылармен шаттық шеңбер құрып, психологиялық дайындық жасайды.
Топқа бөліп отырғызады.
Шығарған есептерін оқыту
Жақшамен берілген есептің шығару жолын түсіндіру, есеп шығарту, мысал келтірту
Есепті шығарту
Оқушылардың іс-әрекеттерін бақылайды.Барлық оқушының жұмысқа қатысуын қадағалайды
Оқушыларды қадағалау.
Ережені қайталатып айтқызу
тапсырмалар беру
Қадағалау Сабаққа дайындалу.Шеңбер құрып, өлеңді бірге айтады.
Шеңберде тұрып, тілек айту
Магнит түсіне байланысты топқа бөлініп отырады.
Топпен жақшамен шығатын есеп құру, талдау, шешу
25717512890500352425128905019050128270 13
4+3+
25717512890500352425128905019050128270 16
7+ + 8
Берілген есептерді шығару
(7+3)-4
(5+8)-3
Жақшасы бар өрнектерде алдымен жақшаның ішіндегі амал орындалады
№4 есеп
Р-14
І- ? 8 кем
Ш:14-8=6
Ж:Інісі 6 кеме жасады.
5905505715001сын -9
2сын-19 ? артық
Ш:19-9=10
Ж:10 кеме артық жасады.
Би қимылдарын жасайды
Сұрақтарға жауап беру
Өрнектердің мәнін табу
Теңдік тура болатындай етіп жақшаны қою
Жарайсыңдар!
Өте жақсы!
Бағалау кестесіне өзін-өзі бағалайды
Қадағалау арқылы бағалау
Топтық бағалау
«Бас бармақ»
Бағалау кестесі
Бірін-бірі бағалайды. магниттар
Смайликтер
Флипчарт, маркер, стикер
Математика оқулығы
Стикер
Компьютер
Қысқа мерзімді жоспар. Математика
Мерзімі:12.11.14ж
Сыныбы: 2«ә»,
Тақырыбы:Жақшасы бар және жақшасыз берілген анды өрнектерде қосу және азайту амалдарын орындау реті. №37 сабақ
Мақсаты: Жақшасы бар және жақшасыз санды өрнектерді, қосып, азайтуға үйрету. Есептерді өз бетінше шығарта отырып, өз бетінше мәселені шеше білуге дағдыландыру. Алған білімін өмірде пайдалану дағдыларын қалыптастыру.Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Қолданылған модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Оқыту мен оқуда ақпараттық коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану», Жас ерекшелігіне сай оқыту
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Жүректен жүрекке», Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы, «Ой қозғау », «Блум» таксономиясы, «Ыстық орындық» стратегиясы,
Сабақ кезеңі Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті бағалау ресурстар
І. Кіріспе
3 мин
ІІ. Тұсау кесер.
5 мин
ІІІ.
Негізгі бөлім
30 мин
Қорытынды
7мин Ынтымақтастық құру
Оқушылар шеңберге тұрып,өлеңді айтады.

"Жүректен жүрекке"
Мақсаты: тұлғааралық байланыс.
Бір-біріне тілек айтады
Үй тапсырмасын тексеру
Сыныптың білім деңгейін анықтау.
Білу, түсіну. Ой қозғау
Сабақтың мақсатын ашу
Жақшасы бар өрнектердің мәнін табуда жақша ішіндегі амал алдымен орындалатынына мысалдар келтіру, шығару
Қолдану 1-тапсырма.
Оқулықпен жұмыс
92бет №1есеп
Түсіндіре отырып шығару
2+тапсырма. Ойлан, тап!
№3,
Тиісті жерге жақша қою
Сергіту сәті
Музыкамен жаттығулар жасау
Талдау
Тақтамен жұмыс
Оқулықтағы №4 есепті шығару
Дәптерге жазу
Ш\т
Ойдан сөзді есеп құру, сызбанұсқасын сызып, шешуін табу.
Қабілеті жоғары оқушылар екі амалмен шығатын сөзді есеп құру
Жинақтау
№5 есепті шешу
Үйге тапсырма беру
№6, №7
Бағалау Оқушылармен шаттық шеңбер құрып, психологиялық дайындық жасайды
Шеңберде тұрып, тілек айту
Шығарған есептерін оқыту
Оқушылардың іс-әрекеттерін бақылайды.Барлық оқушының жұмысқа қатысуын қадағалайды
Барлық оқушының жұмысқа қатысуын қадағалайды
Компьютерде музыка қойып, жаттығу қимылдарын көрсету
Оқушыларды қадағалау.
Үй тапсырмасын беру.
Сабаққа дайындалу.Шеңбер құрып, өлеңді бірге айтады.
Мысалдар келтіру
№1есеп
Ұ-20
Қ- 10
Барлығы-32
Ш:32-(20+10) =2
Ж:2 оқушы келмей қалады
№2есеп
Қ-2
С- 4
Д-?
Барлығы-16
Ш:16-(4+2) =10
Ж:10 бала домбыра тартты
Амалдардың тиісті жақшасы мен амалдарын қойып, шешуін табады.

Сергіту сәтін жасау
№4 есепті тақтада орындайды
Амалдар мен жақшаларды тиісті орнына қояды
Ойдан сөзді есеп құру, сызбанұсқасын сызып, шешуін табу.
Қабілеті жоғары оқушылар екі амалмен шығатын сөзді есеп құру
15 санының құрамын табу
Үй тапсырмасын күнделікке жазу
«Жарайсыңдар!»
Жақсы!
Өте жақсы!
«Бас бармақ»
Қадағалау арқылы бағалау
27622512128500
Топтық бағалау
Бағалау кестесі
2 жұлдыз, 1тілек!
Математика оқулығы
Смайликтер
Стикер
Қысқа мерзімді жоспар. Математика
Мерзімі:13.11.14ж
Сыныбы: 2«ә»,
Тақырыбы: Қосудың терімділік қасиеті. №38сабақ
Мақсаты:Қосудың терімділік қасиетін есептер шығарта отырып, өздігінен түсінуге, мәселені шеше білуге үйрету. Топтық жұмысқа, ынтымақтастыққа дағдыландыру. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Қолданылған модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Оқыту мен оқуда ақпараттық коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану»
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Ыстық алақан», Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы, «Блум» таксономиясы, Кім жылдам?
Сабақ кезеңі Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті бағалау ресурстар
І. Кіріспе
3 мин
ІІ. Тұсау кесер.
5 мин
ІІІ.
Негізгі бөлім
30 мин
Қорытынды
7мин Ынтымақтастық құру
Оқушылар шеңберге тұрады
"Ыстық алақан" тренингін жүргізу.
Мақсаты: тұлғааралық байланыс.
Бір-біріне тілек айтады
Топқа бөліну.
Оқушылар бірлесе жұмыс істеу үшін топқа бөлінеді.(Түрлі геометриялық фигуралар ішінен біреуін таңдап, сол бойынша топтасады)
Әр топқа тапсырмалар беріп жарыстыру.
Үй тапсырмасын тексеру
Сыныптың білім деңгейін анықтау.
Топта жұппен отырып, есептерін тексерту, талдау
Білу, түсіну
№1
Түсіндіре отырып шығару
(6+1)+2=6+(1+2)
Қолдану
1-тапсырма. Тез есепте
Топтық жұмыс
№2 №3 есеп
2-тапсырма. Талдау
№4 есеп
Ауызша талдау
№5 есеп сөзді есепті ңшешуін табу
Сергіту сәті
Қане, сапты түзейік,
Тіземізді бүгейік.
Ыршып алға түсейік,
Ыршып артқа түсейік.
Көбелекше ұшамыз,
Отырамыз, тұрамыз.
3- тапсырма
Жек тапсырма беру, карусель арқылы тексерту
№7
Жинақтау
4-тапсырма
«Кім жылдам?»
№8есеп теңдеу шешу
«Шынжыр» әдісі
Үйге тапсырма беру
№6, №9. 99бет
Бағалау Оқушылармен шаттық шеңбер құрып, психологиялық дайындық жасайды.
Топқа бөліп отырғызады.
Шығарған есептерін оқыту
Оқушылардың іс-әрекеттерін бақылайды.Барлық оқушының жұмысқа қатысуын қадағалайды
Оқушыларды қадағалау.
Жаттығу жасату
Жеке тапсырмалар беру
Теңдеу шешкізу
Сұрақтар жазылған қағаз тарату
Үй тапсырмасын беру.
Сабаққа дайындалу.Шеңбер құрып, өлеңді бірге айтады.
Шеңберде тұрып, тілек айту
Фигураларға байланысты топқа бөлініп
отырады.
Есептерін тексеру, оқу
Есептерді шығару
4+2+3=9
(4+2)+3=9
4+(2+3)=9
4+2+3=(4+2)+3=4+(2+3)
Көршілес қосылғыштарды жақшаға алып жазуға болады
№2
Қосудың терімділік қасиетін қолдану
(8+3)+7
8+(3+7)
№5
(4см+2см)+6см=12см
4см+(2см+6см)=12см
№5
Берілген есептерді шығару
10788656413500Ш-7
Т- ? 5-еуі артық
Ш:7+5=12
Ж:Терезе алдында 12 құмыра
Жаттығу жасау
8826512001514-(4+2)
16-(11-4)
0014-(4+2)
16-(11-4)

882654127518-(15-6)
(6+7)-3
0018-(15-6)
(6+7)-3

8826510350530+(47-40)
(11+9)-10
0030+(47-40)
(11+9)-10

Дәптерге теңдеудің шешімін табады
Қағаздағы сұрақтарға топпен жауап жазып, желіммен жапсырып, шынжыр жасау, ол шынжырды басқа топқа тексеруге беріп, ауыстыру Жарайсыңдар!
Басбармақ
Жұлдызшалар
арқылы бағалау
Бағалау кестесі
Бірін-бірі бағалайды.
+, -, қызықты Геометриялық фигуралар
Смайликтер
Математика оқулығы
Жұлдызшалар
Қысқа мерзімді жоспар. Математика
Мерзімі:14.11.14ж
Сыныбы: 2«ә»,
Тақырыбы: Қосындыдан санды және саннан қосындыны азайту. №39 сабақ
Мақсаты: Қосындыдан санды және саннан қосындыныазайтуға үйрету. Есептерді өз бетінше шығарта отырып, ойлау қабілеттерін дамыту.Өз бетінше мәселені шеше білуге дағдыландыру. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Қолданылған модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Оқыту мен оқуда ақпараттық коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану»
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Ыстық алақан», Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы, «Ой қозғау », «Блум» таксономиясы, стратегиясы,
Сабақ кезеңі Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті бағалау ресурстар
І. Кіріспе
3 мин
ІІ. Тұсау кесер.
5 мин
ІІІ.
Негізгі бөлім
30 мин
Қорытынды
7мин Ынтымақтастық құру
Оқушылар шеңберге тұрып,өлеңді айтады.
Мейірімділік-асыл қасиетіміз,
Жүректегі таза ақ ниетіміз.
Жан дүние кілті,
Шаттық пенен күлкі.
Биік ұстап соны,
Қадірлейік біз!
"Ыстық алақан" тренингін жүргізу.
Мақсаты: тұлғааралық байланыс.
Бір-біріне тілек айтады
Үй тапсырмасын тексеру
Сыныптың білім деңгейін анықтау.
Білу, түсіну
Сабақтың мақсатын ашу
Тақырып бойынша толық мағлұмат алу.
Оқулықпен жұмыс
№1
11 санынан 3 пен 2 сандарының қосындысын қалай азайтуға болады?
Қолдану
№2, №3 ,№4 есептерді шығару
Сергіту сәті
«Қара жорға» биін билету
Талдау
Тақтамен жұмыс
Оқулықтағы №5, №6 есептерді шығару
Дәптерге жазу
Жинақтау
№8, №10 есептер
Үйге тапсырма беру
№9, №11. 93 бет
Бағалау Оқушылармен шаттық шеңбер құрып, психологиялық дайындық жасайды.
Шеңберде тұрып, тілек айту
Шығарған есептерін оқыту
Есепті шығарту
Оқушылардың іс-әрекеттерін бақылайды.Барлық оқушының жұмысқа қатысуын қадағалайды
Оқушыларды қадағалау.
Сөзді есептерді талдату. Ойдан есеп құру, кері есеп құрату
Карточкалар тарату
Үй тапсырмасын беру.
Сабаққа дайындалу.Шеңбер құрып, өлеңді бірге айтады.
.
Мысалдар келтіру
Есептерді шығару
№1
11-(3+2)=(11-3)-2=(11-2)-3
(7+4)-3=(7-3)+4=(4-3)+7
түсіндіре отырып шығару
есептерді шығарып, жұппен тексеру

Сергіту сәтін жасау
Сұрақтарға жауап беру
№5теңдеу құру, шешуін табу
Х-7=8 12-х=4
№6
Барлығы-16
Аяқтады-9
Аяқтамады- ?
Ш:16-9=7
Ж: 7 ат аяқтамады
Мұғалжар-40
Күшім-30
Барлығы-?
Ш:40+30=70
Ж:Барлығы70 асыл тұқымды жылқы
46-40
32-2
30+40
12-5
5+7
16-8
«Жарайсыңдар!»
Жарайсыңдар!
Жақсы!
Өте жақсы!
476259969500
Бағалау кестесіне өзін-өзі бағалайды
Қадағалау арқылы бағалау
Топтық бағалау
«Бас бармақ»
Бағалау кестесі
Смайликтер
Математика оқулығы
Стикер
смайлик
Қысқа мерзімді жоспар. Математика
Мерзімі:18.11.14ж
Сыныбы: 2«ә»,
Тақырыбы: Сантиметр және дециметр арасындағы қатынас.Ұзындығы 1см дәлдікпен алынған кесіндіні салу. №40сабақ
Мақсаты: Сантиметр және дециметр арасындағы қатынас туралы түсінік беру. түрлерінің Заттардың ұзындығын өлшей отырып білуге баулу. Байқампаздыққа тәрбиелеу.Алған білімдерін сыни ойлау арқылы өмірде қолдана алу дағдысының қалыптастыру;
Қолданылған модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Оқыту мен оқуда ақпараттық коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану», «Талантты және дарынды балаларды оқыту», «Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу», «Оқытуды басқару және көшбасшылық».
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Топқа бөлу. «Жүректен жүрекке», Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы, «Блум» таксономиясы, «Ыстық орындық» стратегиясы,
Сабақ кезеңі Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті бағалау ресурстар
І. Кіріспе
3 мин
ІІ. Тұсау кесер.
5 мин
ІІІ.
Негізгі бөлім
30 мин
Қоры-тынды
7мин Ынтымақтастық құру
Оқушылар шеңберге тұрып,өлеңді айтады.

"Жүректен жүрекке" тренингін жүргізу.
Мақсаты: тұлғааралық байланыс.
Бір-біріне тілек айтады
Топқа бөліну.
Оқушылар бірлесе жұмыс істеу үшін топқа бөлінеді.
Топ атын өздері қояды
Білу, түсіну
Сабақтың мақсатын ашу
Сыни ойлау арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, сабақтың мақсатын ашу.
«Ыстық орындық»
Мақсаты: оқушылардың ойын жинақтауға бағыттау, өткен тақырыптарды еске түсіру;
№1
Оқулықпен жұмыс
«Ойлан/жұптас/ талқыла» стратегиясы
Мақсаты:
өз бетімен білім алу,өзін-өзі реттеу дағдыларын қалыптастыру.
№2
Қолдану
№3есеп, №4 есеп
салыстыру
Кім жылдам?
Логикалық сурақтар
Сергіту сәті
«Суыр» биі
Талдау
Топтық жұмыс
Оқулықтағы №7 есептің сызбанұсқасын жасап, теңдеу арқылы шығару
Жинақтау
Семантикалық картамен жұмыс
Үйге тапсырма беру
№11. 54бет
Бағалау Оқушылармен шаттық шеңбер құрып, психологиялық дайындық жасайды.
Топқа бөлу үшін оқушыларға түрлі жіптер таңдату.Топтарға бөлінуін қадағалау.
Әр топтың партасына өз атын жазып қою.
Балаларды ортадағы ыстық орындыққа отырғызып, сұрақ қойғызу.
«Ойлан/жұптас/талқыла» стратегиясы қолданылады.
Оқушылардың іс-әрекеттерін бақылайды.Барлық оқушының жұмысқа қатысуын қадағалайды
Әр топтағы балаларға тапсырмаларды орындату
Оқушылардың іс-әрекеттерін бақылайды.Барлық оқушының жұмысқа қатысуын қадағалайды
Балаларды орындарынан тұрғызу, би қимылдарын көрсету
Топтық жұмыстың барысын қадағалайды
Сұрақтар қою
Барлық оқушының жұмысқа қатысуын қадағалайды
Үй тапсырмасын беру.
Сабаққа дайындалу.Шеңбер құрып, өлеңді бірге айтады.
Жіптердің түсіне байланысты топқа бөлінеді.
Ойларын жинақтау.Сұрақтарға жауап беру.
4дм-?смм
14см-?дм см
№2 тапсырманы оқып, талдайды
Өлшем бірліктерін жазу
1дм=10см
10см=1дм
4дм=40см
8дм-80см
60см=6дм
100см-10дм
№4 есеп салыстыру
1.Көпірде талдар өсіп тұр, содан көліктер қалай өтеді?
2.Төрт түйеқұс ұшып бара жатыр біреуі қонды, нешеуі қалды?
3.Жеті майшам жанып тұр үшеуін өшірдім нешеуі қалды?
би қимылдарын жасау
Берілген тапсырманы орындайды
9+ =12 9+=15 9+=13
6 + 3 + 4 +
«Жарайсыңдар!»
Жарайсыңдар!
Жақсы!
Өте жақсы!
266700-762000
Бағалау кестесіне өзін-өзі бағалайды
Қадағалау арқылы бағалау
«Бағдаршам»
Бағалау кестесі
Топтар бір-бірін бағалайды. Түрлі-түсті жіптер
Орындық
Смайликтер
математика оқулығы
Бағалау кестесі
Флипчарт, маркер

Қысқа мерзімді жоспар. Математика
Мерзімі:19.11.14ж
Сыныбы: 2«ә»,
Тақырыбы: Сынық сызық.Сынық сызықтың ұзындығы. №41сабақ
Мақсаты:Сынық сызық туралы түсінік беру, өздігінен түсінуге, мәселені шеше білуге үйрету. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Қолданылған модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Оқыту мен оқуда ақпараттық коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану»
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Ыстық алақан», Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы, «Блум» таксономиясы
Сабақ кезеңі Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті бағалау ресурстар
І. Кіріспе
3 мин
ІІ. Тұсау кесер.
5 мин
ІІІ.
Негізгі бөлім
30 мин
Қорытынды
7мин Ынтымақтастық құру
Оқушылар шеңберге тұрады
"Ыстық алақан" тренингін жүргізу.
Мақсаты: тұлғааралық байланыс.
Бір-біріне тілек айтады
Үй тапсырмасын тексеру
Сыныптың білім деңгейін анықтау.
Жұппен отырып, есептерін тексерту, талдау
Білу, түсіну
№1 Геометриялық мазмұнды тапсырмамен жұмыс
Қолдану
№2 сынық сызықтардың ұзындықтарын табу
Дәптерге 5 буынды сынық сызық сызу
Сынық сызық түрлері: Тұйықталған, тұйықталмаған
№4 есеп, №5 есептерді шығару
Сергіту сәті
Қане, сапты түзейік,
Тіземізді бүгейік.
Ыршып алға түсейік,
Ыршып артқа түсейік.
Көбелекше ұшамыз,
Отырамыз, тұрамыз.
№6
Екі амалды есептің шешуін табу, салыстыру
Жек тапсырма беру, карусель арқылы тексерту
№8
Жинақтау
« Шынжыр» әдісі
Сұраққтар қою
Үйге тапсырма беру
№7 131 бет
Бағалау Оқушылармен шаттық шеңбер құрып, психологиялық дайындық жасайды.
.
Сұрақ қою.
Оқушылардың іс-әрекеттерін бақылайды.Барлық оқушының жұмысқа қатысуын қадағалайды
Оқушыларды қадағалау.
Жаттығу жасату
Барлық оқушының жұмысқа қатысуын қадағалайды.
Есепті оқытып сұрақтар қояды,шығару жолын сұрайды.
Теңдеу шешкізу
Сұрақтар жазылған қағаз тарату
Үй тапсырмасын беру.
Сабаққа дайындалу.Шеңбер құрып, өлеңді бірге айтады.
Шеңберде тұрып, тілек айту
Есептерін тексеру, оқу
Сызықтардың түрлерін атай отырып сынық сызықты ажыратып табу
478790889000
1374140116205
73596513906600383540139065Сынық сызықтың ұзындығын
14503401308110095504012128500табу
3835406667600
тұйықтылғын сынық сызық
№4
100-(18+36) 92-(44-36)
Жаттығу жасау
№6
Берілген есептерді шығару
9740906540512026906413500Ақмарқа-50см
12217405715014503405588000Сазан- ? 30см ұзын
Қаракөз-?45см қысқа
Ш:50+30=80 80-45=35
Ж: Қаракөз балық 35см
1126490-444500897890-3175Бекіре-80кг
12217403619514503403492500Шоқыр? 20кг кем
Көксерек-?30кг кем
Ш: (80 - 20) -30=30
Ж: Көксерек30кг
40 - х=25 х+31=49
х + 28=71 34+х=62
Дәптерге теңдеудің шешімін табады
Қағаздағы сұрақтарға топпен жауап жазып, желіммен жапсырып, шынжыр жасау, ол шынжырды басқа топқа тексеруге беріп, ауыстыру Жарайсыңдар!
Басбармақ
Жұлдызшалар
арқылы бағалау
Бағалау кестесі
Басбармақ
+, -, қызықты Смайликтер
Математика оқулығы
Жұлдызшалар
Қысқа мерзімді жоспар. Математика
Мерзімі:21.11. 14ж
Сыныбы: 2«ә»,
Тақырыбы: Өздік жұмысы№3 №42сабақ
Мақсаты: Есептерді өз бетінше шығарта отырып, өз бетінше мәселені шеше білуге, топтық жұмысқа, ынтымақтастыққа дағдыландыру. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Қолданылған модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Оқыту мен оқуда ақпараттық коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану», «Талантты және дарынды балаларды оқыту», «Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу», «Оқытуды басқару және көшбасшылық».
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Күн шұғыласы», Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы, «Ой қозғау », «Блум» таксономиясы,
Сабақ кезеңі Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті бағалау ресурстар
І. Кіріспе
3 мин
ІІ. Тұсау кесер.
5 мин
ІІІ.
Негізгі бөлім
30 мин
Қорытынды
7мин Ынтымақтастық құру
Оқушылар шеңберге тұрады
"Күн шұғыласы" тренингін жүргізу.
Мақсаты: тұлғааралық байланыс.
Бір-біріне тілек айтады
Үй тапсырмасын тексеру
Сыныптың білім деңгейін анықтау.
Топта жұппен отырып, есептерін тексерту, талдау
Білу, түсіну
Өздік жұмысымен таныстыру, екі нұсқаның есептеріп бөліп беру
1-тапсырма.
2-тапсырма
Математикалық диктант ретінде №3 есепті оқып, жазғызу
7мен 3 сандарының қосындысынан 4-ті азайт.
5 пен 8 сандарының қосындысынан 3 санын азайт
Ережені шығарып, өздері айту
3-тапсырма. Қолдану
№4 есеп Топпен есепті шешу
№5 есепті шешу
Дәптерге жазу
Сергіту сәті
Қане, сапты түзейік,
Тіземізді бүгейік.
Ыршып алға түсейік,
Ыршып артқа түсейік.
Көбелекше ұшамыз,
Отырамыз, тұрамыз.
Талдау
4- тапсырма
«Ойлан, жұптас, талқыла»
Дәптермен жұмыс
№8 есептер
Жинақтау
5-тапсырма
«Кім жылдам?»
№10
Үйге тапсырма беру
№7, №11.86-87бет
Бағалау Оқушылармен шаттық шеңбер құрып, психологиялық дайындық жасайды.
Шығарған есептерін оқыту
Оқушылардың іс-әрекеттерін бақылайды.Барлық оқушының жұмысқа қатысуын қадағалайды
Оқушыларды қадағалау.
Ережені қайталатып айтқызу
тапсырмалар беру
Қадағалау Сабаққа дайындалу.Шеңбер құрып, өлеңді бірге айтады.
Шеңберде тұрып, тілек айту
Есептерін оқу, сұраққа жауап беру.
Өздік жұмысы№3
І нұсқа
1.Салыстыр
2дм+3дм*14дм 62-2*60
1дм+2дм*3см 14+3*24
6см-3см*2см+1см 16*6+10
2.Мәнін тап
25-(9+2) (64-4)+6
16+(20-10) (72+2)+10
3. Асанда 25 тор ткөз дәптер және одан 5-еуі кем жол дәптер бар. Асанда барлығы неше дәптер бар?
4. Теңдеуді шеш
Х-60 = 4 15+а = 20
ІІ нұсқа
1.Салыстыр
3см+2см*4см 62-60*12
1дм+3см*13см 4*6+4
3дм+1дм*40см 12-2*13
2.мәнін тап
62+(44-40) (75-70)+3
35+(42-12) (14+4)+20
3. Дүкенге 5кг сәбіз, одан 7 кг артық пияз келді. Дүкенде барлығы инеше кг көкөніс келді?
4.Теңдеуді шеш
13+х = 20 а-10 =5
Берілген есептерді шығару
(7+3)-4
(5+8)-3
Жақшасы бар өрнектерде алдымен жақшаның ішіндегі амал орындалады
№4 есеп
Р-14
І- ? 8 кем
Ш:14-8=6
Ж:Інісі 6 кеме жасады.
5905505715001сын -9
2сын-19 ? артық
Ш:19-9=10
Ж:10 кеме артық жасады.
Би қимылдарын жасайды
Сұрақтарға жауап беру
Өрнектердің мәнін табу
Теңдік тура болатындай етіп жақшаны қою
Жарайсыңдар!
Өте жақсы!
Бағалау кестесіне өзін-өзі бағалайды
Қадағалау арқылы бағалау
Топтық бағалау
«Бас бармақ»
Бағалау кестесі
Бірін-бірі бағалайды. магниттар
Смайликтер
Флипчарт, маркер, стикер
Математика оқулығы
Стикер
Компьютер
Қысқа мерзімді жоспар. Математика
Мерзімі:28.11.14
Сыныбы: 2«ә»,
Тақырыбы:Бақылау жұмысы №3. №47сабақ
Мақсаты: Өткен тақырыптар бойынша білім деңгейлерін тексеру. Есептерді өз бетінше шығарта отырып, өз бетінше мәселені шеше білуге, дағдыландыру. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Жылы лебіз», Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы, «Блум» таксономиясы
Сабақ кезеңі Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті бағалау ресурстар
І. Кіріспе
3 мин
ІІ. Тұсау кесер.
2мин
ІІІ.
Негізгі бөлім
35мин
Қорытынды
5мин Ынтымақтастық құру
Оқушылар шеңберге тұрады
"Ыстық алақан" тренингін жүргізу.
Мақсаты: тұлғааралық байланыс.
Бір-біріне тілек айтады
Үй тапсырмасын тексеру
Сыныптың білім деңгейін анықтау.
Білу, түсіну
Бақылау жұмысымен таныстыру
І нұсқа ІІ нұсқа
Өрнектерді салыстыру
20-10*35-5 24+4*28-2
14+11*16+4 15-2 * 36+4
15см-5см * 13см+5 см 14см-6см * 11см-5см
16см-8см * 10см+2см 5см * 16см-9см
Мәнін тап
(15-8)+6 3+ (5+8)
(24-4)+4 ( 69-9)+2
(64-4)+3 74-(64-60)
3.
Ардақта 25 жай дәптер Дүкенге 20 домбыра және
жәнеодан 5-еуі кем одан 7-еуі кем қобыз келді.
қалың дәптер дәптер бар. Дүкенге барлығы неше Ардақта барлығы неше аспап келді?
дәптер бар?
Теңдеулерді шеш
15+х=25 36 - х= 10
а-9=20 47+ а = 67
2см кесінді сыз және одан 3см артық кесінді сыз
5см кесінді сыз және одан 1см кем кесінді сыз
Жинақтау
Үйге тапсырма беру Оқушылармен шаттық шеңбер құрып, психологиялық дайындық жасайды.
Оқушылардың іс-әрекеттерін бақылайды.Барлық оқушының жұмысқа қатысуын қадағалайды
Үй тапсырмасын беру.
Ойдан екі амалды есеп құру Сабаққа дайындалу.Шеңбер құрып, өлеңді бірге айтады.
Шеңберде тұрып, тілек айту
Есептерін тексеру, оқу
Берілген есептерді шығару
Жарайсыңдар!
Жарайсыңдар!
Жақсы!
Өте жақсы!
476259969500
Топтық бағалау
«Бас бармақ»
Смайликтер
Қысқа мерзімді жоспар. Математика
Мерзімі:2.12..14ж
Сыныбы: 2«ә»,
Тақырыбы: Өзара кері есептер №48 сабақ
Мақсаты: өзара кері есепті шешіп, кері есепті өздігінен құруға үйрету. Есептерді өз бетінше шығарта отырып, ойлау қабілеттерін дамыту.Өз бетінше мәселені шеше білуге дағдыландыру. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Қолданылған модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Оқыту мен оқуда ақпараттық коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану»
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Ыстық алақан», Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы, «Ой қозғау », «Блум» таксономиясы, стратегиясы,
Сабақ кезеңі Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті бағалау ресурстар
І. Кіріспе
3 мин
ІІ. Тұсау кесер.
5 мин
ІІІ.
Негізгі бөлім
30 мин
Қорытынды
7мин Ынтымақтастық құру
Оқушылар шеңберге тұрып,өлеңді айтады.
Мейірімділік-асыл қасиетіміз,
Жүректегі таза ақ ниетіміз.
Жан дүние кілті,
Шаттық пенен күлкі.
Биік ұстап соны,
Қадірлейік біз!
"Ыстық алақан" тренингін жүргізу.
Мақсаты: тұлғааралық байланыс.
Бір-біріне тілек айтады
Үй тапсырмасын тексеру
Сыныптың білім деңгейін анықтау.
Білу, түсіну
Сабақтың мақсатын ашу
Тақырып бойынша толық мағлұмат алу.
Оқулықпен жұмыс
№1
Санға 6 және 7 сандарын қосу
№2 есеп
Кері есепті шешу, құру жолдарын таладу
Қолдану
Есептерді шешу №3, №4
Сергіту сәті
«Қара жорға» биін билету
Талдау
Тақтамен жұмыс
Оқулықтағы №5 есеп
Дәптерге жазу
Жинақтау
№6, №11
Үйге тапсырма беру
№7, 105 бет №9 106бетБағалау Оқушылармен шаттық шеңбер құрып, психологиялық дайындық жасайды.
Шеңберде тұрып, тілек айту
Шығарған есептерін оқыту
Ойдан есеп құрғыза отырып, оған кері есеп құру жолын түсіндіру
Оқушылардың іс-әрекеттерін бақылайды.
Барлық оқушының жұмысқа қатысуын қадағалайды
Оқушыларды қадағалау.
Сергіту сәтін жасату
Сөзді есептерді талдату. Ойдан есеп құру, кері есеп құрату
№6 Карточкалар тарату
Үй тапсырмасын беру.
Сабаққа дайындалу.Шеңбер құрып, өлеңді бірге айтады.
Мысалдар келтіру
Есептерді шығару
№1
8+6 9+6 7+6 10+6
4+6 5+6 8+7 9+7 5+7 4+7 10+7
№2 түсіндіре отырып шығару
Домбыра-7 Ш:
Скрипка-6 Ж:
Барлығы-?
Кері есеп
Домбыра-7 Ш:
Скрипка-? Ж:
Барлығы-13
Қосылғыш 8 8 8 8
Қосылғыш 4 6 8
Қосындының мәні 18 Азайғыш Азайтқыш 2 3 4 5
Айырманың мәнімәні 9 9 9 9
а=4см, 6см, 5см, 8см, 0см
11см-а
есептерді шығарып, жұппен тексеру
Сергіту сәтін жасау
№5
Қобыз- 4
Домбыра-?
Барлығы-13
Ш:
Ж:
Кері есеп құру
Қобыз- ?
Домбыра-9
Барлығы-13
Ш:
Ж:
Қобыз- 4
Домбыра-9
Барлығы-?
Ш:
Ж:
Сұрақтарға жауап беру
№11 неге кері есеп болмайды? дәлелдеу «Жарайсыңдар!»
Жарайсыңдар!
Жақсы!
Өте жақсы!
476259969500
Бағалау кестесіне өзін-өзі бағалайды
Қадағалау арқылы бағалау
Топтық бағалау
«Бас бармақ»
Бағалау кестесі
Смайликтер
Математика оқулығы
Стикер
смайлик