Бінарний урок на тему: Виражальні можливості силуетної форми. Практична робота „Гарбузові родичі”. Музична стежинка.
Тема: Виражальні можливості силуетної форми. Практична робота „Гарбузові родичі”. Музична стежинка.
Мета: вчити порівнювати та аналізувати зовнішню форму та розміри предметів, передавати їх в малюнку, вчити рівномірно заповнювати усю площину аркуша паперу Розвивати естетичні почуття, творчу уяву. Виховувати любов до народної пісні.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань, умінь, навичок.
Обладнання: малюнки, ілюстрації із зображенням овочів, музичний інструмент, виставка книжок «Читаємо про овочі», комп’ютер, мультимедійний проектор.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
– Добрий день! У добрий час рада я вітати вас!
Давайте поглянемо один на одного, усміхнемося. Нехай на нашому уроці панує атмосфера доброзичливості, взаєморозуміння, взаємоповаги, пізнання та успіху.
Сьогодні ви приготувалися до двох уроків образотворчого та музичного мистецтва.
- Перевірте чи все необхідне є у вас на партах. Слайд №1
Вправа «Очікування»
II. Актуалізація знань учнів
- Діти, я знаю, що ви любите відгадувати різні загадки. Із загадок, які я вам загадаю, здогадаєтесь, хто прийде до нас у гості на урок.
Загадування загадок. Слайд №2
· Сидить дівчина в коморі, а коса її надворі. (Морква)
· На городі виріс дужий,Круглий, жовтий і байдужийДо червоних помідорів,До капусти і квасолі.Хто цей гордий карапуз?Здогадалися?...(Гарбуз)
· На городі в нас грядки,На грядках – рясні листки:Там зростають малюки,Зелененькі (Огірки)
· Печуть мене, смажать і варять,Їдять мене і дуже хвалять.(Картопля)
· В полі хороше мені Зеленіти навесні.Чим же я не молодець? .Маю диво-корінець, Все про нього дбаю, Цукор відкладаю. (Буряк)
· Я жовтенька, я маленька,Мов медочок солоденька.На баштані достигаю,Тепле сонечко вітаю.(Диня)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні до нас у гості завітали овочі.
ІV. Робота над темою уроку.
Вчитель музичного мистецтва: Діти ось перед нами стежинка, та непроста, а музична. Вирушимо по ній. Слайд №3
Фізкультхвилинка: (діти імітують, що йдуть по доріжці і виконують рухи)
По стежиночці підемо,
Чудо музику знайдемо,
Подивися вліво,
А тепер направо,
Поглянь на світ , що навкруги,
Чудо музику знайди.
- Діти, куди ж це ми потрапили. Уважно подивимося на екран (перегляд мультфільму « Ходить Гарбуз по городу» ) Слайд №4
-Чи знайомий вам сюжет мультфільму?
Так вірно ми з вами вивчили українську народну пісню «Ходить Гарбуз по городу».
( Виконують інсценівку пісні «Ходить Гарбуз по городу»)
1. Гра "Чарівний мішечок» Слайд №5
Будемо відгадувати різні овочі. Протягуємо в мішечок руку і на дотик описуємо який овоч спіймали, а потім його дістати і переконатися чи правильно впізнали.
2. Робота з демонстраційним матеріалом.
- На сьогоднішній урок до нас завітав пан Гарбуз зі своїми родичами. Вони нам допоможуть виконати завдання уроку.
(Метод ”Мікрофон”)
- Які овочі ви бачите?
- Які овочі круглої форми?
- Які овочі овальної форми?
- Якої форми інші овочі?
- Які овочі великого розміру?
- Які менші?
- Назвати овочі зеленого кольору.
- Назвати овочі червоного кольору.
V. Практична діяльність учнів.
На початку нашої роботи пригадаємо правила.
1. Інструктаж: «Правила роботи з олівцями»
а) олівці потребують дбайливого ставлення. Вони досить тендітні, тому кидати їх або стукати ними по парті не можна, вони зламаються;
б) після роботи олівці люблять повертатися до своєї домівки – коробки для олівців;
в) олівець слід правильно тримати, не стискати його надто сильно.
2. Підготовка руки до малювання Слайд №6
3. Малюванні овочів.
4. Аналіз та виставка учнівських робіт.
VІ. Закріплення вивченого.
- Діти, послухайте це один куплет пісні «Ходить гарбуз по городу»
Ой гарбузе ти перістий
З чим тебе ми будем їсти
Миска пшона, кусок сала
Ось до мене й вся приправа!
Що ж отрималось з гарбуза?
Різноманітні страви з гарбуза. Слайд №7
А зараз наш гість Гарбуз пригостить всіх гостей смачною гарбузовою кашею.
VІ. Підсумок уроку