?аза?станны? биік таулы айма?ы 8 сынып


Сабақтың тақырыбы:
Қазақстанның биік таулы аймағы. Атырау облысы Исатай ауданы жалпы білім беретін Новобогат орта мектебі
Мерзімі: 20.10.2015ж
Мұғалім: Имашева Шынаргүл Қанатқалиқызы
Сыныбы: 8
Қатысқан оқушы саны:
8а-12,8б-16 Қатыспағандар:
Сабақ мақсаты:
Африка Биік таулы аймақтар туралы білімдерін қалыптастыру.Тақырыпты оқып үйрету,алдыңғы сабақтардан алған білімдерін шыңдау,тереңдету.Түрлі әдіс-тәсілдердің көмегімен оқушылардың жан-жақты ойлау қабілетін дамыту.Сабақ барысында өз елін сүюге,ұжымшылдыққа, жылдамдыққа, уақытты үнемдеуге, пәнге деген көзқарасты, білімдеріне деген құштарлыққа тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже: Оқушылар биік таулардың ерекшеліктері және түзілуі жайлы білімдерін жетік меңгереді.

Сабақтың жүрісі:
Сабақтың кезеңдері :
Жоспарланған іс- әрекет Ресурстар, әдебиет
Оқыту Оқу Ұйымдас тыру бөлімі
2мин
-2349550377
Үй тапсыр
масын тексеру
8 мин
-28575152682
Негізгі бөлім
30 мин

Тапсырма: 1
-45720111196
Қорытынды бөлім-5 мин
10160109220
Кері байланыс:
5433-423
Үйге тапсырма:
Бағалау Сабақтың тақырыбы, мақсаты, күтілетін нәтиже анықталады. бағалау бетшесі, бағалауға арналған ресурстар таратылады.
«Мақсатқа жету» тренинг
Парақшаларға жазылған биік таулар атауы.
Алтай тауы
Сауыр –Тарбағатай тауы
Жетісу Алатауы
Тянь-Шань тауы
«Үздік хабарлама»
арқылы үй тапсырмасын тексереміз.
«Дөңгелек үстел» стратегиясы бойынша жұмыс жасау – 15 мин
Кескін картамен жұмыс
Биік таулар туралы кестемен жұмыс
Сабақты қорыта келе Биік таулар туралы бейнебаян.
«Рұқсат парағы»
Бүгін не үйрендіңіз?
Ең маңыздысы не?
Қандай сұрақтарың бар?
«Сұрақтар жәшігі»
Дәптеріне жазады.
Топтық жұмыс ережесін еске түсіреді.
Оқушылар ортаға шығып, бүгінгі сабақта алдарына қойған мақсаттарын айтады( екі н/е үш оқушы айтады) тау аты жазылған парақшаларды алып, топтасады.
Оқушылар 3 н/е 4 топқа бөлінеді
«Байқаулар кестесі» бойынша хабарлама оқыған оқушылар бағаланады.
Оқушылар оқулықтағы тақырыппен толық танысып, оқиды. Оқып болғасын оқыған тақырыптары бойынша топтағылар кезектесіп, алдарына берілген ақ қағазға жаза береді. Мұғалім белгі бергенде тоқтайды.Жазып болғасын топтарға бір рет айналдырады келесі топ қағаздың ортасындағы дөңгелекке бағалайды.
Оқушылар кескін картамен жұмыс жүргізеді.
Кесте толтырады
Оқушылар көреді,тыңдайды.
Кері байланыс ретінде стикерлерге жазып, жапсырады
Бүгінгі тақырып туралы түсінбеген сұрақтарын жазып қалдырады.
”Топтық жұ мыс ережесі“
жартақтасы


Парақшалар
«Байқаулар кестесі»
Бағалау критерийлері мен дескрипторлары
Оқулық, дидактикалық материалдар
Бетшелер, оқулық
Атлас,кескін карталар.
«Рұқсат парағы»
«Сұрақтар жәшігі»
«Байқаулар кестесі»
Бағаланушы Баға беруші Баға критерийлері
Баға
Шығармашылқ жұмысты қорғауы
Тақырыптың толық ашылуы Баяндау тілі Баяндама маңызы 1.
2.
3.
4. Ұпай саны 2-4 сандары аралығында қойылады.
Бағалау
«5» - критерийлердің барлығы да орындалса;
«4» - бір критерий орындалмаса;
«3» - бсатапқы 2 критерий орындалса;

р/с Таулардың атауы Орналасқан орны Биіктігі Биік нүктесі
1 2 3 4 р/с Таулардың атауы Орналасқан орны Биіктігі Биік нүктесі
1 2 3 4 р/с Таулардың атауы Орналасқан орны Биіктігі Биік нүктесі
1 2 3 4 р/с Таулардың атауы Орналасқан орны Биіктігі Биік нүктесі
1 2 3 4 р/с Таулардың атауы Орналасқан орны Биіктігі Биік нүктесі
1 2 3 4 Сабақтың тақырыбы:
Ауыл қалхы,халықтың тығыздығы және қоныстануы. Атырау облысы Исатай ауданы жалпы білім беретін Новобогат орта мектебі
Мерзімі: 20.10.2015ж
Мұғалім: Имашева Шынаргүл Қанатқалиқызы
Сыныбы: 9
Қатысқан оқушы саны: 23
Қатыспағандар:
Сабақ мақсаты:
Африка Оқушыларға тақырыпты оқып үйрету,алдынғы алған түсініктерін шыңдау,тереңдету, алған білімдерін өмірде қолдану даңғдысын қалыптастыру;Түрлі әдістердің көмегімен оқушылардың жан –жақты ойлау қабілетін, өз білімін өзбетінше толықтыра алу қабілетін,есеп шығару қабілетін дамыту;Сабақ барысында өз елін сүюге, өзара көмек және ұжымшылдыққа,ұқыптылыққа, нақтылыққа,жылдамдыққа, уақытты сезінуге тәрбиелеу,пәнге деген қөзқарасты,білімге құштарлықты тәрбиелеу;
Күтілетін нәтиже: Оқушылар ауыл қалхы,халықтың тығыздығы және қоныстануы жайлы білімдерін жетік меңгереді.
Сабақтың жүрісі:
Сабақтың кезеңдері :
Жоспарланған іс- әрекет Ресурстар, әдебиет
Оқыту Оқу Ұйымдас тыру бөлімі
2мин
1672218175100
Үй тапсыр
масын тексеру
8 мин
-455797323600
Негізгі бөлім
30 мин
Тапсырма:
16510-127000Қорытынды бөлім-5 мин
-568687634100
Кері байланыс:
Үйге тапсырма:
Бағалау Сабақтың тақырыбы, мақсаты, күтілетін нәтиже анықталады. бағалау бетшесі, бағалауға арналған ресурстар таратылады.
«Үздік хабарлама»
арқылы үй тапсырмасын тексереміз.
«Түртіп алу» стратегиясы бойынша жұмыс жасау – 15 мин
Тақырыптың соңындағы Не істей білу керек? тапсырмасын орындаймыз. Өздерің тұрған ауыл халқының әлауқатына,орналасу ерекшелігіне сипаттама беріңдер.
«Дөңгелек үстел» стратегиясы бойынша тапсырма орындау.
«Сұрақтар жәшігі»
«Рұқсат парағы»
Бүгін не үйрендіңіз?
Ең маңыздысы не?
Қандай сұрақтарың бар?
Тақырыпты оқып,мәліметтер жинақтау. Дәптеріне жазады.
Топтық жұмыс ережесін еске түсіреді.
Оқушылар ортаға шығып, тау аты жазылған парақшаларды алып, топтасады.
Оқушылар 4 топқа бөлінеді
«Байқаулар кестесі» бойынша хабарлама оқыған оқушылар бағаланады.
Оқушылар оқулықтағы тақырыппен толық танысып, оқиды. Оқып болғасын оқыған тақырыптары бойынша, «Түртіп алу» кестесіне түсінгендерін түсіреді.
Сынып оқушылары топтық жұмыс жүргізеді.
Топтан бір-екі оқушы шығып қорғайды.
Топтық жұмыс жүргізеді.
Туған жерлері туралы «Дөңгелек үстел» жүргізеді. Топтағылар бір-бірлеп бүгінгі тақырып аясында жаза береді.Мұғалім тоқта дегенде тоқтайды.
Оқушылар бүгінгі сабақ тақырыбы туралы тағы білгісі келген сұрақтарын жазып қалдырады.
Кері байланыс ретінде стикерлерге жазып, жапсырады.
Күнделікке жазып алады.
”Топтық жұ мыс ережесі“
жартақтасы

Парақшалар
«Байқаулар кестесі»
Оқулық, дидактикалық материалдар
Бетшелер, оқулық
«Байқаулар кестесі» бағалау бетшесі
«Рұқсат парағы»
«Түртіп алу» стратегиясы
V - + ?
Бұл ақпаратты бұрыннан білемін немесе осы оймен келісемін. Бұл ақпарат мен ойлағандай емес,келісе алмаймын,басқаша болуы керек. Бұл ақпарат мен үшін жаңа.
Әлде де анықтап білгім келеді,сұрағым бар,мен үшін түсініксіз.