?аза? ?дебиетінен ?ыс?а мерзімді жоспар


Тақырыбы: Сайын Мұратбековтың өмірі мен шығармашылығы
Мақсаты: 1)
2) Жұппен, топпен жұмыс істеуді, ой жинақтауды, бірін-бірі, өзін-өзі бағалауды, шапшандыққа, тақырыпты қорытындылауға, сыни тұрғыдан ойлауға үйреніп, көшбасшылық қабілеттерін дамытады.
3) Әдеби шығармада бейнеленген оқиғалар мен кейіпкерлер әрекетін өзіндік қөзқарасын білдіре отырып, сипаттай алады.
Әдіс-тәсілдер:
Көрнекілік: интербелсенді тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, бейнебаян.
Жұмыс факторлары: жұппен, топпен.
Сабақ барысы:
І. Психологиялық ахуал
ІІ. Топқа бөлу
ІІІ. Тақырыпқа шығу
Барысындағы
іс-әрекет Қолданылатын
әдіс-тәсіл Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының ic-әрекеті
Уақыт
Модуль
Психологиялық ахуал Ұйымдастырады. Қайырлы күн, достым! (амандасады)
Сен қалайсың? (иықтарын қағады)
Қайда болдың? (құлақтарынан тартады)
Мен сені сағындым (қолдарын жүректеріне қояды)
Жақсы болды (құшақтайды) 1 минут БОжК
Топқа бөлу Суреттер таратады. Суреттер бойынша екі топқа бөлініп, орындарына жайғасады. 1 минут Білу.Жаңа тақырыпқа шығу Бағыт беру, уәж беру, формативті бағалау. Жаңа тақырыпқа ену үшін алдыңғы сабақта меңгерілген мәтін бойынша сұрақтар жазылған үлестірмелі қағаздардағы сұрақтарға жауап бере отыра, жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашады. 10 минут СТОү, ОЖЕСО
Түсіну “Миға шабуыл”стратегиясы
- Қазір сіздер мәтіндегі кейіпкерлер, ондағы басты кейіпкер туралы сұрақтар дайындайсыздар?
1. Оқушылар ойларын ортаға салады, пікір алысады.
2. Топпен жұмыс барысында қойылған сұрақтарға жауап береді.
Екі жұлдыз, бір тілек. минут СТОү,
Қолдану Ситуациялық жағдай:
Егер сенің Аян сияқты досың болса, сен не істер едің...?
Сен автор болсаң шығарманы қалай аяқтар едің? Ойларын постерге түсіреді.
Шағын эссе жазады. минут Сергіту сәті Сергіту сәтін жасайды. 3 минут АКТ
Талдау -Интебелсенді тақтадағы бейнебаянға назар аударып, көргенімізді ойға түйейік. Бейнебаяннан не көргендерін айтады. Бейнебаян мазмұны бойынша постер салады. минут АКТ, СТО, ДО
Жинақтау Нені үйрендім?
Не ұнады? Не ұнамады? Не білгім келеді?
“insert” әдісі арқылы қорытындылады. Сұрақтар қояды. Оқушылар “insert” әдісі арқылы кестені толтырып сабақты қортындылайды.
Сұрақтар қояды. минут Бағалау “Синквейн” әдісі қолдану “Аян” минут Бағалау Критериалды бағалау әдісіне сүйене отырып бағалау. Сабақты бағалау. Өзін-өзі бағалау, топтық бағалау. ОүБжОБ, ДО