Урок в новом формате на тему Do you help in the house?


Қысқа мерзімді жоспарлау
Күні: Пәні: Ағылшын тілі Сынып: 5
Сабақтың тақырыбы Do you help in the house
Сабақтың мақсаты Тақырып бойынша жан-жақты мағлұмат бере отырып, сөздік қорларын молайту.
Оқытудың нәтижелері Тақырып бойыншамағлұмат алады. Сөздік қорлары молаяды.
Модульдің кіріктірілуі Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқудағы үшін бағалау, Ақпараттық-коммуникативтік технологияларды оқыту, Дарынды және талантты балаларды оқыту

Сабақтың барысы
Сабақ бөлімінің кезеңдері Уақыт Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресурстар, көрнекіліктер
Кіріспе 2 минут Топқа бөлу
Адамның жақсы қасиеттерін стикерг жазу арқылы 5 оқушыдан 4 топқа бөлінеді. (Сабырлы, ұстамды, төзімді, шыдамды) Түрлі-түсті стикерлер
2 минут Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
Оқушылар қастарында отырған көршілеріне көршісінің есімінің бас әріпімен байланысты тілек айтады.
5 минут Үй тапсырмасын тексеру.
«Уақыт шеңбері» әдісімен үй тапсырмасын бекітемін.
Шеңбер болып тұрып, өткен тақырып бойынша сұрақтаға жауап береді. «» тақырыбын How many boys are there in your class? талқылап, бағалайды. Сыныптасын критериалды бағалау.
Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау.
Бағалау парақшасы, А4қағазы.
Жаңа сабақтың таныстырылымы 5 минут

3 минут Білу. «Ой қозғау» әдісі бойынша оқулықтағы суреттерді көрсетіп, түрткі сұрақтар қою арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашамын.
Суретте кімдер бейнеленген?
Кейіпкерлер не істеп жатыр?
Түсіну. «Миға шабуыл» әдісі бойынша интербелсенді тақтада берілген сөздерді айтқызып, мағынасын ашқызамын. Сұрақтарға сыни тұрғысынан жауап беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады.
Әр топ берілген сөздерді айтады. Мағынасын түсіндіреді. Сыныптасын критериалды бағалау.
Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау.
Бағалау прақшасы, А4 қағазы.
Жаңа сабақты қолдану 10 минут
7минут Қолдану. Оқулықта берілген сурет бойынша әңгіме құрату.
Талдау. «Автобус аялдамасы» әдісі бойынша топтық жұмыс орындатамын.
Сурет бойынша әңгіме құрайды. Әр топ өз жұмысын дәлелдейді.
Әр топ аялдама болып аттарын құрастырады. Мәтінге қатысты сұрақтар дайындайды. Джиксо әдісі арқылы топтар тізбектеліп сұрақтарға жауап береді. Сұрақ құрастырған топ жауап беріп жатқан топты бағалайды. Сыныптасын критериалды бағалау.
Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау.
Сыныптасын критериалды бағалау.
Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау.
Бағалау парақшасы, плакат, маркер, оқулық.
А 4 қағазы.
Жаңа сабақты қорытындылау

5 минут Жинақтау. «Зымыран сұрақтар» әдісі бойынша жаңа сабақты қорытындылау. Жаңа тақырып бойынша сұрақтарға жылдам жауап беру арқылы жаңа сабақты қорытындылайды. Сыныптасын критериалды бағалау.
Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау.
Бағалау прақшасы, А 4 қағазы.
3 минут Бағалау. Жұптастырып, критериалды бағалатамын.
Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау.
Бағалау критерийлеріне сүйене отырып бір-бірлерін бағалайды.
Сыныптасын критериалды бағалау.
Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау.
Бағалау прақшасы
2 минут Рефлексия. Не ұғындым? Не ұғынғым келеді? Не ұсынамын? Деген сұрақтарға жауап бергізіп, кері байланыс орнату Берілген сұрақтарға жауаптарын стикерге жазып, рефлексия парағына жаыстырады. Рефлексия парағы, стикерлер
1 минут Үйге тапсырма беру.
Күнделікке жазып алады. Күнделік