Математика п?ні Рационал сандар?а амалдар ?олдану ашы? саба? жоспары 6 сынып
Пән: математика
Сынып: 6
Күні:
Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарға амалдар қолдану.
Сабақтың мақсаты: Рационал сандарға қолданылатын амалдарды, пайдаланатын ережелерді қолдана білу,өтілген сабақтарды оқушы санасына бекіту, пысықтау.
-Сабаққа қызығушылығын және ұзақ есте сақтауын қалыптастыру,логикалық ойлау қабілетін мен дағдыларын жетілдіру.
-Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, ұжым намысын жоғары қоюға, еңбекті сүюге, адамгершілікке тәрбиелеу,
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, кестелер, денгейлік тапсырмалар, кеңесші карточкалар.
Сабақтың түрі: Қайталау сабағы.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі .
Үй тапсырмасын тексеру.Көршіңмен қалайсын? Ойыны арқылы.
Ой қозғау сұрақ-жауап.
Кім жылдам . Қате берілген есептің дұрыс жауабын тап.
Кітаппен жұмыс.
Таудың шыңына көтеріл ойыны.
Кестемен жұмыс.
Бағалау.
Үйге тапсырма.
Сабақты қорытындылау.
«Ой қозғау» Сұрақ-жауап.
1. Қандай сандарды қарама-қарсы сандар деп атаймыз. 2. Таңбалары бірдей сандарды қалай қосамыз 3 Таңбалары әр түрлі сандарды қос. 4 Рационал сандар қалай азайтылады. 5 Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісі қалай табылады. 6 Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі қалай табылады. 7 Көбейткіш тердің біреуі нөлге тең болғанда көбейтінді неге тең. 8 Таңбалары бірдей және таңбалары әр түрлі сандарды бөлу ережесін айтып бер.
Берілген сандар амалдар қолдану.
Таудың шыңына көтеріл!
1-деңгей
Есептеңдер:
Жауабы: -1
2-деңгей
Өрнекті ықшамдаңдар
Жауабы:
3-деңгей
Теңдеуді шешіңдер:
Жауабы:
Оқулықпен жұмыс.№ 644, 174 бет
1) 13-58∙67=14 2) -512-730: 1315=-34 ;
3) -34-16:-138=23;
4) 14-518∙36=-1.Өрнектің мәнін есептемей-ақ, салыстырыңдар:
I - нұсқа
1. -425 ∙25 < -425 ∙(-25)
2. 646:42 = -646:(-42)
3. -304∙ (-5) > 304:5
4. 0:(-32) = - 32∙0
5. -1∙29 < 1∙29
II - нұсқа
1. 854∙(-24) = -854∙24
2. -275:(-25) > 275:(-25)
3. 794:8 < -794∙(-8)
4. -11∙0 = 0:(-7)
5. 1∙77 > 77∙(-1)
Өздік жұмыс
Бағалау.
РефлекцияҮйге тапсырмас ы: №644, №645