Урок по естествознание на тему Жануарлар ?ыста ?алай жылынады
Тексерілді:
САБАҚ:дүниетану Мектеп: №268
Күні:13.04.2017ж Мұғалімнің есімі:Ерімбетова А
Тақырыбы:Жануарлар немен қоректенеді? Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақ негізделген оқу мақсаты 1.Оқушылардың ойын жинақтап, сөйлеуге үйрету, жануарлар туралы алған білімдерін пысықтай отырып, жануарлар тіршілігі туралы мағлұмат алады
Сабақ мақсаттары (Табыс критерийі) Барлық оқушылар: Оқушыларға жануарлардың жемін қалай табатындығы туралы білім қалыптасады
Оқушылардың басым бөлігі: Жануарларға қыс кезінде адам көмегі қажеттілігін түсініп, оларды қорғау жұмыстарына кірісе алады.
Кейбір оқушылар: Жануарлар тіршілінде өзгерістер негіздерінен қысқы суық – аязда жануарларды үсіп өлуден сақтайтынын түсініп, қамқорлық жасау шараларын ойластыра ала алады
Құндылықтар:Жануарларды қорғауға, оларды күтіп бағуға тәрбиелеу
Алдыңғы оқу Жарық – жануарлар тіршілігіне қажетті жағдай
Жоспар
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жатттығулар
(төменде жоспарланған
жаттығулармен қатар,
ескертпелер де жазылады Ресурстар
Басы
0-7мин
Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.Оқу құралдарын түгендеу.Назарларын сабаққа аудару. Ортасы
8-40мин
Психологиялық дайындық
Табиғаттан нәр алған ғой жанымыз,
Ұсынайық жүрек нұрын бәріміз
Үй тапсырмасы
1-топ “Бунақденелілер
2 –топ“Қосмекенділер
3-топ“Жорғалаушылар
“Білімді мыңды жығар” кезеңі
1-топ Бунақденелілер
1.Жануарлар тіршілігі үшін не қажет?
2.Олар немен тыныс алады?
3.Топырақта нелер тіршілік етеді?
2-топ Қосмекенділер
1.Топырақтың барлық қуыстарын не толтырып тұрады?
2.Су бетін мұз басқанда ауа өте ме?
3.Балықтар ойыққа не үшін жиналады?
3-топ Жорғалаушылар
1.Қандай жануарлар түнде жем аулайды?
2.Ұзақ су ішпей жүретін жануарды ата.
3.Салқын түссе жорғалаушылар, қосмекенділер, жәндіктер не істейді?
“Көп біл, аз сөйле” кезеңі
Шығармашылық жұмыс 1 топ
Шығармашылық жұмыс 2 топ
Шығармашылық жұмыс 3 топ
Сәйкестендіру сауалнамасы
“Ойлан тап” кезеңі
1 топ Бунақденелілер
Екі басы жұдырықтай,
Ортасы қылдырықтай
1 топ Қосмекенділер
Қанаты бар ұшпайды,
Жұрт айламен ұстайды.
1 топ Жорғалаушылар
Жер бетінде жатқан арқан,
Ұстауға оны бәрі қорыққан
1-топ Қандай жануарлар ұзақ уақыта сусыз тіршілік ете алады?
2-топ Жануарлармен қоректенетін аңдар мен құстарды ата
3-топ Жәндікқоректі жануарларды ата
Суреті
жануарлардың
суреттері
Аяқталуы
41-45мин Үйге тапсырмасы: Жануарлар немен қоректенеді? мазмұндау Қосымша ақпарат Саралау – сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсыраны күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Пәнаралық байланыс:дүниетану,бейнелеу
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап бер.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?