А? Орданы?, Мо?олстанны?, ?біл?айыр ханды?ыны?, Но?ай Ордасыны? мемлекеттік – ?кімшілік ??рылысы
Сабақ: Ақ Орданың, Моғолстанның, Әбілқайыр хандығының, Ноғай Ордасының мемлекеттік – әкімшілік құрылысы
Мектеп : Құдаш Мұқашев атындағы негізгі орта мектебі.
Күні:
Мұғалімнің есімі: Сарқытова Б.С
Сынып: 7 Қатысқандар
саны: Қатыспағандар
саны:
Сабақ негізделген оқу мақсаты
( мақсаттары)
Сабақ мақсаттары
Оқушылардың тарихи оқиғалар жөнінде өз көзқарасын қалыптастырып, ой қорытуға дағдыландыру.
Түрлі тірек сызбалар, танымдық тапсырмалар арқылы оқушылардың тарихи танымын кеңейту.
Барлық оқушылар :Тақырыпты түсінеді
Оқушылардың басым бөлігі: Салыстырады, жинақтайды
Кейбір оқушылар: Шығармашылық жұмыс жүргізеді
Тілдік мақсаттары: Оқушылар:- ( нені істей алады ) Тарихи деректерді ажырата алады
Негізгі сөздер мен тіркестер: Тағар, Құшыр, Қалан, Зекет, Харадж, Баж, Ұлысбек, Атабек, Көкілташ, Наиб, Жасауыл, Ішік ағабасы, Инақ,Даруға, Вакф, Ихта
Сыныптағы диалог / жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Кесте толтырады
Талқылауға арналған тармақтар: Семантикалық карта
Сіз неліктен ..... екенін айта аласыз ба ?
Алдыңғы оқу§27 оқу Жоспар
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар ( төменде жоспарланған жатығулармен қатар , ескерпелерді жазу )
Ресурстар
Басталуы Ұйымдастыру кезеңі
Үй тапсырмасын тексеру
Кесте толтыру
АКТ, оқулық
Ортасы
Жаңа тақырыпты түсіндіру
Алтын Орда ыдыраған кезде қандай хандықтар құрылды
БББ кестесін толтыру
Оқулық, сызба толтыру
Ақ Орданың, Моғолстанның, Әбілқайыр хандығының, Ноғай Ордасының мемлекеттік – әкімшілік құрылысы
Оқулық, сызба
Сөздік жұмыс АКТ
Тағар, Құшыр, Қалан, Зекет, Харадж, Баж, Ұлысбек, Атабек, Көкілташ, Наиб, Жасауыл, Ішік ағабасы, Инақ,Даруға, Вакф, Иқта
Интерактивті тақта
Дискуссиялық өрнек
компьютер
Семантикалық картамен жұмыс мағынаны айыру компьютер
Аяқталуы бағалау
Қосымша ақпарат Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайды ? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ- мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс.
Түрік әмірлері туралы дерек жинастыру
Бағалау парағы арқылы География
Сабақ барысында
атау
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма ?
Бүгін оқушылар не білді ?
Сыныптағы ахуал қандай болды ?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма ?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе ?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен ?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды бағамдау.
Қандай екі нәрсе табысты болды ? ( Оқытуды да , оқуды да ескеріңіз )
Семантикалық тапсырманы орындатуда АКТ пайдаланылды
Флипчартпен жұмыс істеу
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? ( Оқытуды да , оқуды да ескеріңіз )
Инерактивті тақтаны пайдалану
Оқушылардың өзіндік ізденіс жұмыстарын жүргізуі
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ?