?йсіндер тарих п?нінен саба?


Қазақстан  тарихы  Күні:19.01 Сынып – 6
 
Сабақтың тақырыбы: ҮйсіндерСабақтың мақсаты:  Үйсін мемлекеті туралы білу
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Топтық жұмыс, СТО элементтері, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, ой-қозғау, венн диаграммасыКүтілетін нәтиже:  Жаңа тақырып бойынша өз бетімен жұмыс істейді, ізденіс жұмыстарын меңгереді.
Ұйымдастыру  кезінде  оқушылармен амандасып, ынтымақтастық атмосферасын көңіл-күйді көрсет тренингі арқылы жақсартамын және топқа бөлемін. Топқа үйсін қоғамындағы ру басшылары, байлар, абыз суреттері арқылы бөлу.
Мұғалімнің іс-әрекетіОқушының әрекеті   Білу
2. Тест тапсырмасыБілім  тексеруТест
1.«Тарих атасы» Геродот – «Киімі мен өмір сүру дағдысы скифтерге ұқсас. Олар егін екпейді, үй малдары мен өзеннен аулайтын балықтарды азық етеді. Сүт ішеді» деп кім жайында жазған?
А) сақтар
Ә) үйсіндер
Б) ғұндар
2. Сақтардың негізгі шаруашылығы
А) егіншілік
Ә) мал шаруашылығы
Б) терімшілік
3. Бесшаыр қорымы қанша обадан тұрады
А) 21
Ә) 41
Б) 31
4. Шірік-Рабат қаласы қайда орналасқан
А) Үле өзенінің оң жақ жағалауында
Ә) Қызылордадан 300 шақырым жерде
Б) Алматыдан 50 шақырымдай жерде
5. Алтын киімд адам қайдан табылды
А) Бесшатыр қорымынан
Ә) Шірік-Рабат қаласынан
Б) Есік обасынан Оқушылар қойылған сұрақтар бойынша білімдерін көрсетеді.
Күтілетін жауаптары
1.сақтар
2. мал шаруашылығы
3.31
4.Қызылордадан 300 шақырым
5. Есік обасы
   
2.Түсіну
Тақырып бойынша видео көрсетіледі.
Видеоға байланысты постер жасайды Оқушылар видеоны мұқият тыңдап, постер жасайды
3.Қолдану.
Оқулықпен жұмыс «Тарихи шынжыр» ойыны 
4.Талдау.  
-   Оқушылар топ бойынша оқулықпен жұмыс жасайды.Берілген суреттер бойынша шынжыр құрастырады 
5.Жинақтау. Сабақты бекіту
Венн диаграммасы
 
Бағалау шкаласы бойынша бағаланады.
 
 
 
 
 
 
  Оқушылар Венн диаграммасын жасайды. Онда бірінші топ екінші топқа, екінші топ бірінші топқа Үйсін мемлекеті туралы сұрақтар қояды.
       Венн диаграммасы
үйсін                             сақ
1.      Бағалау. Әр топ ішінен бір оқушы бағалау парақшасы арқылы бағалап отырады және топ ішінде бағалау жүреді.
2.      Үй тапсырмасы.
  Кескін картадан үйсіндер тақырыбын сызу