К?сіптік білім беруде о?ытуды? жа?а ?дістерін ?олдануды? тиімділігі


Маңғыстау облысы,Бейнеу ауданы
Н.Аюпова – Бейнеу гуманитарлық-
экономикалық колледжінің
арнайы пән оқытушысы

Тақырыбы: Кәсіптік білім беруде оқытудың жаңа әдістерін қолданудың тиімділігі
(Білім берудегі оқытудың жаңа әдістерін қолдану бойынша)
Мақсаты: Оқытушыларға кәсіптік білім беруде оқытудың жаңа әдістерін қолданаудың
тиімді жақтары жайында мәліметтер алуға жағдай жасау, практикалық
тапсырмалар арқылы түсініктерін кеңейту.Оқушылардың көңіл-күйіне, сабақтағы
іс-әрекетке, оқу материалдарына рефлексия жасау жолдарын жоспарлауды
бірлесіп қарастыру.
Оқыту нәтижесі: Оқытушылар оқытудағы жаңа әдістер жайлы, оның классификасиясы,
әдістері жайлы білімдерін кеңейтеді. Оқушылардың көңіл-күйіне, оқу
материалдарына қалай кері байланыс жасау керектігін біледі.
Қолданылған әдіс-тәсілдер: «Ассоциация» жасау, бейнебаян көрсету, формативті бағалау,
постер қорғау, «6 қалпақ» әдісі, «Тазалық» рефлексиясы
Сабақтың кезеңдері: Коуч пен коучинг сессияға қатысушылардың іс-әрекеттері
І. Кіріспе.
Психологиялық жағымды ахуал туғызу: қатысушыларды дөңгелене тұрғызып, бүгінгі сессияда жақсы көңіл-күймен қатысушы үшін тілек тілеу;
Топқа бөлу: қатысушыларға қазақ билерінің, түрлі ел басыларының, министрлердің суреттері таратылып 3 топқа бөлінеді.
Топтың «Алтын ережесін құру»
Сабаққа кешікпеу;
Мұғалімнің сөзін тыңдау;
Бір-бірінің пікірлерін тыңдай білу;
Ұялы телефондарын үнсіздікке қою.
« Бейнеролик» көрсету.
Осы үзінді туралы өз ойларыңыз.
Үзіндідегі 3 құрлысшыны білім жүйесіне келтіріп қалай бағалар едіңдер?
ІІ. Тұсаукесер.
Көрсетілім. «Қошқар мен теке» мультфильмінен үзінді.
3. Мультфильм үзіндісін көрсету арқылы ой шақыру:
1. Осы үзінді туралы өз ойларыңыз.
2. Үзіндідегі теке мен қошқар образына кімді келтірер едіңдер?
3. Осы үзіндіні білім жүйесіне қалай келтірер едік?
4. Тағы нені байқадық?
5. Бұдан қандай қорытынды аламыз?
Олай болса, енді өз пікірімізді қағаз бетіне түсірейік. 3 жұп бір-бірін төмендегі критерийлер бойынша бағалайды.
Кезеңдер
жұптар Постер жасау Бағалау
Мазмұны ашылған Шығарма-шылық орындауы Сөйлеу мәдениеті Жұптың белсенділігі І жұп ІІ жұп ІІІ жұп Бағалау дискриптерлері:
0 – жоқ; 1 – нашар; 2 – сәтті.
Ассоциация жасау. «Кері байланыс»
ІІІ. Негізгі бөлім.
Сергіту сәті.
Топқа бөлу: Қатысушыларға ақша түрлері таратылып 3 топқа бөлінеді.
Тапсырма: Постер дайындап, қорғау. (3 топқа бірдей тапсырма)
«Мұғалім неге өзгеруі керек?» постер
Топтар бір-бірін бағалайды.
IV. Қорытынды.
Рефлексия.
«Ақылдының 6 қалпағы» әдісі бойынша сабақтан алған әсерлерін, көңіл-күйін жеткізеді.
Ақылдының 6 қалпағы
- өткізген сабақты баяндап береді (не болды,не өтілді);
- не үйрендік,не білдік;
- қаралайды
- эмоциямен білдіреді;
- сын-идея;
- талдау жасайды.
25552403124201486535336550346075336550 «Тазалық», «чемодан», «қоқыс жәшігі», «ет тартқыш» суреттері берілген.