Урок позакласного читання Людина починається з добра (За творами О. В. Сухомлинського) 2 клас


Урок
позакласного читання
«Людина починається з добра»
(за творами В. О. Сухомлинського)

2 клас



























Підготувала
учитель початкових класів
ТНВК «ЗШ І-ІІ ст. №7 – ДНЗ»
Нижник Лариса Іванівни

Урок позакласного читання

Тема: Людина починається з добра (за творами В. О. Сухомлинського)
Мета: - продовжувати знайомити учнів з творами В. О. Сухомлинського;
сприяти виразному, біглому читанню тексту учнями;
навчити дітей оцінювати вчинки головних героїв оповідань, наслідувати їх позитивні риси, прагнути до самовдосконалення;
формувати у дітей доброту, чуйність, повагу до старих і немічних, доброзичливе ставлення до рідних і друзів;
розвивати мовлення учнів;
виховувати віру в силу любові, дружби, доброти та справедливості.
Обладнання: аудіозапис пісні «Барбарики – Гімн дружби», портрет
В. О. Сухомлинського, запис на дошці: крилаті вислови, прислів’я про доброту, «галявина добра» (квіточки з надписами рис і вчинків доброї людини), виставка малюнків дітей «Стежина добра», виставка книг прочитаних творів В. О. Сухомлинського.
Очікування результату: Створення «Галявини добра» зі слів та вчинків доброї людини.
Хід уроку
І. Організаційний момент
(Звучить музика «Барбарики – Гімн дружби», на дошці розташовані малюнки дітей під надписом «Той, хто творить добро, творить саме життя»






















(Діти разом з учителем читають надпис з екрану)

Давайте усмішки усім дарувати;
І друзям, і гостям, і мамі, і татові
Хай радість злітає у небо, як птах,
І добрі слова у всіх на вустах.

- Доброго дня! Я дарую всім усмішку, тепле слово та гарний настрій.
Любі діти, судячи з того, що ми з вами зараз бачимо на дошці, чули таку чудову дитячу пісеньку, читали такі добрі слова, чого ви чекаєте від сьогоднішнього уроку позакласного читання?

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
1. - Щира усмішка, добре слово і хоча б краплиночка тепла мають дуже велику силу. На сьогоднішньому уроці вони допоможуть нам пройти дорогою добра за мудрими творами В. О. Сухомлинського (на екрані з’являється портрет В. О. Сухомлинського)

















- Ми повинні з вами з’ясувати (читання учителем запису питань, які на протязі усього уроку залишаються на дошці)
Що таке добро?
Які риси повинна наслідувати добра людина?
Якими своїми добрими вчинками ви пишаєтесь?
2. Вправа «Мікрофон»
- Що ви знаєте про В. О. Сухомлинського?

ІІІ. Робота над темою
1. Розгляньте виставку книг. Які твори ви читали?









Фізкультхвилинка для очей
2. Робота в групах
Вікторина «Фрагмент якого твору В. О. Сухомлинського ви бачите?» (демонстрація на екрані фрагментів із творів В. О. Сухомлинського, які розміщені на виставці. Діти відшукують книжку фрагмент твору якого бачили на екрані) Перемагає та група, на столі якої більша частина творів В. О. Сухомлинського.(«Гвинтик», «Страшний черв’ячок», «Каяття»).
3. Ознайомлення з твором В. О. Сухомлинського «Суниці для Наталі».
а) Читання-гра «Вовк та заєць» (за сильним учнем)
- Яке лихо трапилося з Наталею?
б) Вибіркове читання.
- Що порадила мама принести Андрійкові для Наталі?
- Чи відразу хлопчик поніс суниці дівчинці?
- Як Наталя зустріла Андрійка?
- Чого вчить це оповідання?
Фізкультхвилинка
(Танцювальні рухи під музику «Барбарики – Гімн дружби»).

4. Ознайомлення з твором В. О. Сухомлинського «П’ять дубів»
а) Гра «Рибки». (Самостійне читання оповідання учнями мовчки)
- Назвіть головних героїв оповідання.
б) Робота в парах.
- Знайдіть і зачитайте відповідь на запитання
1п. – Що дав учитель Дмитрикові й Сергійкові?
2п. – Хто з хлопчиків по-справжньому доглядав за деревцями, а хто не виконав свою роботу?
3п. – Чому мовчав Дмитро-батько?
4п. – Який висновок можна зробити з прочитаного?
5. Колективне складання правил про доброту (правила зявляються на екрані)
Допомагай меншим за себе, хворим, людям похилого віку.
Умій прощати
Не будь заздрісним
Люби і бережи природу.
Умій не тільки поспівчувати у горі, а й порадіти чужому успіху.
Складіть слово з виділених літер.
Запишіть «добрі» слова на квіточках і приєднайте їх до нашої галявини доброти
(На заздалегідь заготовлених квіточках діти записують «добрі» слова та кріплять їх на «галявину доброти»)














IV. Підсумок уроку

З якими творами В. О. Сухомлинського ми ознайомилися?
Чого вони нас навчають?
Розкажіть, яким своїм добрим вчинком ви пишаєтесь?

V. Домашнє завдання
- Наступний урок позакласного читання ми проведемо за темою «Зимонько, снігурочко, наша білогрудочко» Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача.



Радість

Співчуття

Терпіння

Ввічливість

Милосердя

Повага



15