Засвоєння таблиць додавання і віднімання 3. Розв’язування задач на знаходження суми.
Урок математики в 1 класі
Тема: Засвоєння таблиць додавання і віднімання 3. Розв’язування задач на знаходження суми. Вимірювання довжини відрізків.
Мета: Закріпити знання таблиць додавання і віднімання числа 3; розвивати вміння розв’язувати задачі на знаходження суми; використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; вправляти учнів у вимірюванні довжини відрізків.
Розвивати логічне мислення, увагу, вміння ставити питання й знаходити на них відповіді, навички каліграфічного письма.
Виховувати старанність, інтерес до математики.
Обладнання: таблиці, картки, цифри, сигнальні картки, ребуси,звірята «Лісової школи».
Хід уроку
І. Організація класу.
Пролунав і стих дзвінок,
Починається урок.
Девіз уроку: Міркуємо – швидко!
Відповідаємо – точно!
Рахуємо – швидко!
Пишемо – гарно!
ІІ. Повторення вивченого матеріалу
Вступне слово вчителя.
Сьогодні ми проведемо незвичайний урок. Ми побуваємо у зимовому лісі. З нами будуть присутні лісові звірята. Мудра Сова склала різноманітні завдання, а ми допоможемо лісовим мешканцям їх розв’язати.
Весела лічба.
Дві сороки прилетіли,
Скрекотіли, скрекотіли
Глянь! Он три іще летять,
Скрекотух вже стало ( 5 )
Десять ялинок у лісі росли,
В школу на свято одну привезли.
Скільки ялинок лишилося там?
Добре подумаєш, скажеш це сам. (10 - 1=9)
Дружно мурахи живуть
І без справи не снують.
Дві несуть травинку,
Дві несуть билинку,
Три несуть голки,
Скільки їх скажи? (2 + 2 + 3 = 7)
Гляньте, білочка одна
Визирає із дупла.
Ще одна стрибнула з гілки,
А за нею ще три білки.
Ми просимо, діти милі,
Щоб всіх білок полічили. ( 1 + 1 + 3 = 5 )
Білка сушить на мотузці
Два гриби і три морквини.
Прибіг їжачок, забрав грибок,
А зайчата – три морквини.
Що залишилося на мотузці? ( 1 грибок )
Гра «Дивись, не позіхай! Правильно звіряток називай!»
Хто сидить другим зліва?
Хто є шостим справа?
Хто є першим справа?
Хто сидить четвертим зліва?
Хто сидить третім? (2 відповіді) Чому?
Гра « Так чи ні». За допомогою сигнальних карток діти дають правильну відповідь.
5 пальців на руці (так)
2 сигнали у світлофора (ні )
У веселки 6 кольорів ( ні )
У тижня -- 7 днів ( так )
У трикутника 4 сторони ( ні )
Гра «Яке число загубилось?»
1 2 4 5 7 8 10
9 8 6 5 3 2 1
(записати в зошиті )
Каліграфічна хвилинка
«Конкурс красунь» ( цифра 6 )
«Конкурс лицарів» (число 42 )
Математичний диктант
6 збільшити на 3 ( 9 )
10 зменшити на 3 ( 7 )
4 плюс 2 ( 6 )
5 мінус 1 ( 4 )
Перший доданок – 5, другий доданок – стільки ж. Знайдіть суму. ( 10 )
Фізкультхвилинка
Сірі зайчики маленькі,
Вушка є у них довгенькі.
В лісі грались, веселились, --
Танцювати вже втомились.
А щоб добре працювати,
Треба трішки пострибати.
Відпочили, розім’ялись
Й до роботи знову взялись.
ІІІ. Ознайомлення з новим матеріалом.
Розв’язування прикладів з коментуванням.
4 + 3 + 1 =
0 + 3 – 2 =
9 - 3 – 3 =
Розв’язування задачі за малюнком.
Допоможи звірятам «Лісової школи»
Що потрібно для того, щоб розв’язати задачу?
Назвіть умову задачі.
Складіть запитання.
Як розв’язати дану задачу?
Дайте відповідь на запитання.
- 7
}
?
- 3
Робота з відрізками. Робота в зошиті.
Дістаньте прості олівці та лінійки.
Виміряйте довжину кожного відрізка.
Який відрізок найдовший?
Яка його довжина?
В зошиті накресліть відрізок на 2 см довший від даного.
ІV. Закріплення вивченого матеріалу.
Самостійна робота в зошиті.
9 – 3 7 7 – 3 4
3 + 3 6 7 + 3 9
Робота над геометричним матеріалом.
Проведи в кожній фігурі відрізок так, щоб утворилися трикутник і чотирикутник.
·
·
Пальчикова гімнастика
От помічники мої,
Їх як прагнеш поверни.
Прагнеш едак, прагнеш так –
Не образяться ніяк.
Працюємо з ребусами
ВІ 3 НА АК 3 СА ЕЛЕК 3 КА
V. Підсумок уроку.
– Молодці! Допомогли звірятам. Добре працювали на уроці.
– Чи сподобався вам урок? Якщо так – покажіть сигнальну картку зеленого кольору, якщо ні – червоного.
15