Урок з математики у 3 класі на тему «Додавання і віднімання круглих десятків. Розв’язування рівнянь, які містять нерозв’язану дію додавання або віднімання. Ускладнені задачі з пропорційними величинами»


Урок з математики у 3 класі на тему
«Додавання і віднімання круглих десятків. Розв’язування рівнянь, які містять нерозв’язану дію додавання або віднімання. Ускладнені задачі з пропорційними величинами»

Підготувала вчитель
вищої категорії ,
старший вчитель класний керівник 3 класу Новоданилівської ЗОШ,
Гороз Ельміра Ідрисівна
2015-2016 н.р.

Тема. Додавання і віднімання круглих десятків. Розв’язування рівнянь, які містять нерозв’язану дію додавання або віднімання. Ускладнені задачі з пропорційними величинами( продуктивність праці, час роботи. загальний виробіток).
Мета: познайомити з рівняннями, які містять нерозв’язану дію додавання або віднімання, розв’язуванням ускладнених задач з пропорційними величинами; повторити прийоми усних обчислень, способи обчислення дій з круглими числами, вдосконалювати навички розв’язування задач на знаходження суми. різницеве порівняння, розвивати логічне мислення, виховувати любов до праці.
Обладнання: картки для роботи в групах, кошик, малюнок Червоного Капелюшка, фішки, підручник з математики, 3 клас. автори: Ф. М. Рівкінд,
Л. В. Оляницька
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
I. Організація класу.  - Встали всі рівнесенько, вийшли із-за парт
Урок математики будем починать.
Клас готовий працювати, додавати й віднімати,
На розряди розкладати та задачу розв’язати.
- Кожен урок повинен щось розвивати, вдосконалювати. Які ж уміння розвиває урок математики?
У – удосконалювати
Р – розв’язувати
О – обчислювати
К – каліграфічно писати.
Отож, озброївшись цими термінами, розпочинаємо урок.
II. Створення ігрової ситуації..
- Сьогодні ми пофантазуємо, разом у казку помандруємо.
У чудове й гарне місто – добрих людей королівство.
У королівстві злагода панує, добро і щирість жителі шанують.
І вас запрошують у гості завітати, та спершу знання й розум показати.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні на уроці ми познайомимося з рівняннями, які містять нерозв’язану дію додавання або віднімання, будемо розв’язувати ускладнені задачі з пропорційними величинами. Що ще хотіли би робити на уроці? Чи впізнаєте ви цю дівчинку?(малюнок Червоного Капелюшка)
ІV. Актуалізація опорних знань
-Я у кошик заглядаю – вам завдання прочитаю.
Хто кмітливий і розумний – той мені відповідає
.
1.Каліграфічна хвилинка
1)Продовжити закономірність: 10,12,14…
2)Усний рахунок. Гра «Карусель» (інтерактивний метод).
Діти називають приклади на додавання або віднімання круглих десятків (пересідають на 1 місце вперед).
-Ми чудово справились з усним рахунком.
3)Гра «Допоможи дядечкові Плюс Плюсовичу та Мінус Мінусовичу»
Виконати завдання №291 с 46 підручника
Самоперевірка: (на дошці)
60+50-30=80160-80+80=160
70+70-60=8090+40-50=80
150-60+30=120110-90+80=100
4)Наша гостя пропонує пограти у гру «Ланцюжок». Порівняй значення виразів, не обчислюючи. Завдання №293с 46 підручника
Висновок: розв’язуючи завдання сьогодні на уроці, ви закріпите свої вміння і навички розв’язувати приклади з круглими числами, вдосконалите навички розв’язування задач з пропорційними величинами.
IV. Робота над новим матеріалом
Казкова героїня хоче побачити, як ви працюєте в парах
1. Робота в парах (за правильну відповідь учень одержує 1 фішку).
1)Пояснити один одному розв’язування рівняння виду: 60+х=80+30
2) Самостійна робота учнів за варіантами
1-в: х+20=80+40
2-в: 70+х=130-40
Взаємоперевірка
V. Фізкультхвилинка.
Червоний Капелюшок проводить фізкультхвилинку «На зеленій галявині»
На зеленій галявині .Де рясна трава,
Дзюркотить криниченька,Чиста, лісова.
До води схиляються ,Квіти запашні.
Камінці поблискують В темній глибині.
Ми збирали ягоди, Забрели сюди.
Відпочити в затишку сіликрай води.
Ходять в лісі шелести дзюркотить вода —
Це казки криниченька нам розповіда.
VІ. Закріплення і систематизація вивченого.
1. Робота над задачею № 294. Аналіз задачі, складання короткої умови:
730250101600008807452895600011995151016000І - 60 з.
ІІ - ?,на 10з?
1)60-10=50 (з)
2)60+50=110(з)
(60-10)+60=110(з)
Творча робота над задачею. Складання оберненої задачі
VІІ. Розвиток математичних умінь
1. Розв’язати задачу №295
5∙4+5=25 (см). Після аналізу задачі діти записують розв’язок виразом
2. Розв’язати усно №296
за 4 год – 12 ст
за 1 год - ?
3. Робота над ускладненою задачею, яка містить пропорційні величини. Складання короткої умови
1580515965200018732509652000Ст. За 4 год – 12 ст
учень за 1 год на 2 ст
учень за 4 год - ?
VIII. Підсумок уроку.
Червоний Капелюшок дякує вам за роботу та пропонує порахувати фішки (10 фішок – високий рівень, 7-9 – достатні, менше 7 – середній)
Гра «Продовж речення». - Сьогодні на уроці ми… 
- Найцікавіше завдання… - Найважче було…
ІХ Виставлення оцінок
Х. Домашнє завдання:
1 група - №297, 2 група - №298 (1,2)