Тема: Додавання і віднімання чисел у межах 20. Задачі на різницеве порівняння.

Урок 3
Тема: Додавання і віднімання чисел у межах 20. Задачі на різницеве порівняння.
Мета: Удосконалювати навички додавання і віднімання чисел у межах 20. Вчити розв'язувати задачі на різницеве порівняння двох чисел. Вчити будувати відрізки заданої довжини. Розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість. Виховувати позитивне ставлення до предмета.
Обладнання: М’ячик, лінійка, олівець, віяло.
Хід уроку
Організаційний момент.
Створення позитивного настрою.
Дорогі діти! Сьогодні, як і на кожному нашому уроці, вас чекають нові відкриття. Наш девіз уроку. (Слайд 2.)
Міркуємо-швидко,
Відповідаємо правильно,
Лічимо-точно,
Пишемо-гарно.

II. Перевірка рівня засвоєння змісту навчального матеріалу.
1. Повторити поняття «пряма задача», «обернена задача».
Послухайте задачу. (Слайд 3.)
У саду росте 12 кущів смородини і 7 кущів порічок. Скільки всього кущів ягід росте у саду?
Складіть задачу, обернену до неї.(Усно)
Чи можна скласти іншу обернену задачу?
Розв'яжіть задачі усно.
2. Усний рахунок
Почнемо з математичної розминки .
«Обчисли» (Слайд 4-5)
«Склади задачу за малюнком і розв’яжи» (Слайд 6)
«Продовжи лацюжок» (Слайд 7)
«Знайди сусідів» (Слайд 8)
Учитель: ви напевно, втомились, то ж трохи відпочинемо.
Фізкультхвилинка (Слайд 9)

3. Гра «Швидка відповідь».
Знаєш відповідь, часу не гай,
швидко руку піднімай.
15 більше ніж 10 на .... 5 менше ніж 15 на ... .
16 більше ніж 6 на .... 14 менше ніж 10 на ... .
III. Актуалізація опорних знань.
Заверши твердження: (Слайд 10)
Компоненти при додаванні називаються
Компоненти при відніманні називаються
Щоб знайти, на скільки одне число більше (менше) від іншого треба
IV. Повідомлення теми і мети уроку.
V. Закріплення знань і способів дій.
Робота за підручником.
1. Формування обчислювальних навичок.
1) Виконання № 1. (Вчитель диктує завдання, а учні записують лише відповіді.) (Слайд 11)
запишіть числа, в яких 1 десяток 3 одиниці,; 1 десяток 5 одиниць;
число 15 збільшити на 1
число 16 зменшити на 16
запишіть різницю чисел 13 і 3
Учитель: Подивіться, на дошку і перевірте, правильність написання диктанту.
Відповіді: 13,15,16,0,10,20,16,17,
Підніміть руку хто допустив 1 помилку, 2, 3
Учитель: ви напевно, втомились, то ж трохи відпочинемо.
VI. Фізкультхвилинка (Слайд 12)

2) Виконання № 2. (коментовано у звичайних зошитах)
2. Розв'язування задач на різницеве порівняння двох чисел.
Виконання № 4.
Що однакове, а що різне?
3. Побудова відрізка заданої довжини. Виконання № 3.
Звернути увагу учнів на те, що є кілька варіантів довжини другого відрізка. Запропонувати учням обрати свої варіанти і виконати побудову відрізка у зошиті.
VII. Закріплення знань і способів дій (продовження).
Робота в зошитах із друкованою основою. Виконання № 1 5. (коментовано)
Розгадайте ребус. (Слайд 13)
VIII. Підсумок уроку. (Слайд 14)
Ви молодці, знаєте математику, розумні, кмітливі та ще й дружні.
Ось закінчено урок,
І дзвенить для вас дзвінок!
Працювали добре, друзі,
Відпочиньте по заслузі!
Методичні рекомендації щодо роботи зі слайдами:
слайд 1: настроєно автоматично. Для переходу на наступний слайд натиснути
на - ;
слайд 2: девіз - автоматично., далі – ;
слайд 3: задача - автоматично, по - міняються компоненти для складання оберненої задачі, перехід на наступний слайд - ;
слайд 4,5 : усний рахунок натискаючи на правильне число з’являється смайлик, помилка- число зникає, далі -
слайд 6: задача – малюнок автоматично , розв'язання по - настроєно . Для переходу на наступний слайд натиснути на - ;
слайд 7: «Продовжи лацюжок» з’являється результат обчислення після натискання на , перехід далі - ;
слайд 8: «Знайди сусідів» ,натисканням на - з’являються сусіди чисел , перехід далі - ;
слайд 9: фізхвилинка , перехід - ;
слайд 10: автоматично, далі - ;
слайд 11: взаємоперевірка по ;
слайд 12 зарядка для очей – автоматично;
слайд 13 : ребуси , кожен наступний по , далі - ;
слайд 14 : автоматично, - завершення.





?



15