Урок математики з теми : Послідовність чисел від 0 до 10. Додавання і віднімання числа 0. Складання та обчислення виразів на додавання і віднімання. (1 клас)


Тема: Послідовність чисел від 0 до 10. Додавання і віднімання числа 0. Складання та обчислення виразів на додавання і віднімання.
Мета: закріплювати вміння віднімати рівні числа, вправляти у складанні та розв’язуванні прикладів на додавання та віднімання; розвивати логічне мислення, обчислювальні навички, спостережливість, пам’ять; виховувати пізнавальний інтерес та почуття взаємодії.
Перебіг уроку
1. Організація класу.
Щоб робота в нас кипіла
Працювати будемо:
Швидко, дружно, вміло.
2. Мотивація навчальної діяльності.
- Задумувались ви звідки беруться казки? Добрі бабці-феї випікають їх в казковій пекарні. Та казковий дух давно розлетівся по всьому світу.
- Чи відчуваєте ви, що в класі теж пахне казкою та грою?
-Сьогодні до нас на урок завітав гість. Скажіть, як його зовуть?
(Колобок)
3. Повідомлення теми та завдань уроку.
- Сьогодні на уроці ми повторимо послідовність чисел від 0 до 10, закріпимо вміння складати та розв’язувату приклади на додавання та віднімання.
4. Розвиток і закріплення математичних знань.
- Спекла баба увечері Колобок і поклала на вікно, щоб прохолонув. Колобок на диво вийшов незвичний. Мало того що непосидючий, але й допитливий. Лежить він на вікні, дивиться на небо та зірки рахує. Допоможемо йому.
4.1. Усний рахунок.
- Назвіть числа:
- від 0 до 10;
-від 10 до 0;
-від0 до 7.
-Назвіть сусідів числа 1.
-Які числа стоять між 5 і 7; 8 і 10.
4.2 Гра «Число заблукало».
1 2 8 3 4 5 7 6 9 10 0
4.3 Порівняння чисел.

<4 >8
- Мріяв, мріяв Колобок і не помітив, як прийшов ранок .Скочив він з вікна і покотився доріжкою.А назустріч йому заєць.

- Колобок, Колобок, я тебе з’їм!
- Виконай спочатку моє завдання , а тоді їж.
4.4 Віднімання рівних чисел.
9-0=9 7+0=7 10-0=10
3-3=0 8-8=0 7-7=0
6+0=6 2-0=2 9+0=9
5-5=0 1-1=0 6-6=0
( Учням треба знайти правильну відповідь записану на морквинах).
-Замислився заєь. А Колобок далі побіг. А назустріч йому вовк.

- Колобок, Колобок, я тебе з’їм!
- Склади спочатку приклади!
4.5 Складання прикладів за малюнками.

7-2=5

4-1=3

7+3=10

5+2=7
-А Колобок далі пококтився. Раптом назустріч йому ведмідь.
- Який ти апетитний, Колобок! Я тебе, напевно, з’їм!
- Ні, Михайло Потаповичу, розв’яжи спочатку задачі.
4.6 Віршовані задачі.
- На травиці біля хати метушаться цуценята
Двоє білих, наче сніг.
Троє чорних. Скільки всіх? (2+3=5)
- Їжак по гриби пішов
8 рижиків знайшов.
6 грибів поклав на спину.
Скільки наколов на спину? (8-6=2)
4.7 Фізхвилинка.
- Стало вранці ясне сонце,
Зазирнуло за віконце.
Ми до нього потяглися,
За промінчики взялися.
Стали дружно присідати,
Сонечко розвеселяти.
Встали, сіли, встали, сіли -
Бачте, як розвесели.
Стало сонце танцювати,
Нас до танцю закликати.
Нумо разом, нумо всі
Потанцюймо по росі!
4.8 Робота в зошиті.
№1 Впиши пропущенні числа.
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
№2 Розв’яжи приклади.
4-3=1 8+0=8 10-10=0
7-7=0 8-8=0 10-0=10
6-0=6 8-1=7 10+0=10
- Котиться Колобок, а назустріч йому лисиця.

- Колобок, Колобок, рум’яний бочок! Я тебе з’їм!
- Ні, лисонька, нічого в тебе не вийде! Знаю я про твої хитрощі. Загадаю я тобі завдання з яким ти ніколи не впораєшся.
4.8 Цікаві приклади.

- Молодці, діти! Допомогли Колобку залишитися цілим. Але він приготував і вам завдання.
4.10 Гра «будь уважним».
-Скільки лапок у котів?
-Скільки в песика хвостів?
-Скільки вушок у зайців?
-Скільки сонечок на небі?
-Скільки пальців на руці?
-Скільки крил є у лисиці?
-Скільки жаб літає в небі
-Скільки хвостиків у тебе?
5. Підсумок уроку
-Діти, я вам дякую за співпрацю! Дякуючи вам, Колобок зумів врятуватися.
-Яке завдання сподобалось більше?
-Чому ви навчилися?
-Колобок приготував вам подарунок. З’єднайте числа по порядку і дізнаєтесь, що він вам приніс.
( Діти отримують малюнок колобка з розставленими цифрами від 1 до 10, з’єднавши їх діти отримують зображення зірки).
356235000
3695700381009429753810
- Що у вас вийшло?Правильно, зірочка. Говорять, що коли людина народжується, то на небі загорається її зірка. Нехай ця зірочка осяює ваш шлях все життя. Допомагайте одне одному так, як ви це робили на уроці. Зігрівайте всіх своєю добротою.