Коспект уроку Гра-подорож Кислоти
Урок хімії
8 клас
Гра-подорож.Мета: - Вивчити склад, назви, способи добування і властивості основ.
Розвивати пізнавальний інтерес.
Формувати культуру праці, мовлення.
Тип уроку: узагальнення н/з.
Мет. Прийоми: гра-подорож, лабораторна робота.
Що потрібно на уроці?
Карта-схема.
Підбір реактивів: ВаО, СаО, метил оранжевий, ламкус, фенолфталеїн, СиО, Н20, НСl.
Хід уроку.
Сьогодні ви здійснете подорож до країни, яка має дивну назву, зустрінетесь із її мешканцями, які є дуже поважними і важливими, бо вони приносять користь, за їх допомогою працюють заводи по виробництву мила, штучного шовку, паперу, каустичної соди, очистки гасу і нафтопродуктів, в будівництві.
А подорожувати ви будете за допомогою карти-схеми, а супроводжувати вас буде всім відомий Шерлок Холмс.
Відгадавши ключове слово кросворда, ви прочитаєте назву країни, до якої ми вирушимо(2 бали).
1 в О д а
2 С і л ь
3 Н і т р а т н а
4 О к с и д и
5 В о д е н ь
і н И к а т о р и
1. Найпоширеніший природний оксид.
2. Речовина, яка утворюється в результаті реакції взаємодії кислоти з Ме.
3.Одноосновна, оксигеновмісна кислота.
4.Складні речовини, які складаються тільки з 2-х елементів, і один з них Оксиген.
5.Найлегший газ.
6.Речовини, за допомогою яких можна визначити кислоти і не тільки.
Аналіз + бал.
2.“Хімічна естафета”.
Допиши рівняння, яке можливе, назви продукти реакції. (1б.)
а)Nа+Н20=
К+Н20=
Ва+ Н20=
Са+ Н20=
Сu+ Н20=
b) Nа—Na20—NаОН—NаСІ (2б.)
3.“Розкажи про мене”.(запитання-відповідь 1б)
- Які речовини називаються основними? (виходячи із вище написаних формул).
- Який якісний склад основ?
- Яку б загальну формулу основ ви б написали?
- Це складна речовина чи проста?
- Порівняйте формули цих речовин. Чим вони схожі, чим відрізняються?
- Яка валентність гідроксильної групи?
- Чому кількість гідроксильних груп різна? Від чого це залежить? Аналіз + 1 б.
4. “Хімічне лото”. (за назвами речовин встановити формули) (1б.)
Аналіз + 1б.
5.Склади схему (в довільній формі, приведи 2-3 приклади).
- за розчинністю у воді;
- за кількістю -ОН.
Аналіз +1б. (краща схема +1б)
“Щосказав би Шерлок Холмс про основи?” (1б)
NaОН, КОН,
Zn(OН)2, Fе(ОН)3.
А що сказано про ці речовини в підручнику Буринської ст. 115 (Фіз. властивості гідроксидів).
Аналіз + 1б.
7.“Хрестики-нолики”. (0.5 б.)
X - всі розчинні у воді основи,
О - всі багато-кислотні.
Аналіз + 0.5б..
*
8.“Твердження”. (1б.)
1.Чи вірно, що до складу основ входить неМе і кислотний залишок? А що?
2.Чи вірно, що -ОН (II)?
3.Чи вірно, що основи - це прості речовини?
4.Чи вірно, що основи можна добути тільки взаємодією відповідного оксиду з водою?
5.Чи вірно, що основи класифікуються за розчинністю у воді?
6.Чи вірно, що NаОН, КОН називаються їдкими галогенами?
7.Чи вірно, що всі гідроксиди - рідкі?
8.Чи вірно, що луги спричиняють опіки?
Аналіз + 1б.
9.Література: (2б.)
Складіть віршовану форму про правила ТБ при роботі з лугами, або казочку, або оповідання з 10 речень.
Аналіз + 1б.
10.Що ви дізналися про країну “Основи”? Анонс 10 речень. (1б.) Аналіз уроку + сума балів, (всього може бути 10б.).
А вдома вам треба:
- прочитати параграф підручника;
- повторити назви кислот;
- розв’язати задачу №7 ст 114 *7-9
- впр. №6 (б) ст. 114 *7-9.