?аза?стан жа?а экономикалы? саясат жылдарында (9класс)


Пәні: Қазақстан тарихы
Сыныбы: 9 сынып
Уақыты:21.10.2014
Тақырыбы: Қазақстандағы Жаңа Экономикалық Саясат
Мақсаты: Қазақстанда ЖЭС саясатының қандай жолдармен іске асқанын түсіндіру, ЖЭС-тың мақсатын ашу, Қазақстан экономикасына тигізген әсерін ашып айту.
Міндеттері:
-диалогтік оқыту(сұрақ-жауап, пікірталас) барысында логикалық ойлауын дамыту;
-топ алдына шығып сөйлей алу дағдыларын қалыптастыру;
- оқушыларды ұлтжандылыққа, отансүйгіштікке баулу;
Нәтижесі: Сабақта алған білімдерін тәжірибе жүзінде пайдаланады, тақырыпқа байланысты ақпаратты толық біліп шығады.
Қолданылған модульдер:
-Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсілдер;
-Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету;
-Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау;
-Оқытуда АКТ-ны қолдану;
-Талантты және дарынды балаларды оқыту;
-Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу;
-Оқытудағы басқару және көшбасшылық;
Стратегиялар:- СТО элементтері, ой-қозғау, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, «Миға шабуыл» сұрақтары, инсерт кестесі
Сабақ жоспары:

Сабақ кезеңдері Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті Бағалау Ресурстар
І Кіріспе Психологиялық ахуал
Ұйымдастыру кезеңі
Тұлғааралық байланысты орнату.
Топқа бөлу. Оқушылармен амандасамын, оқушыларды түгендеймін.
Оқушылардың құрал-жабдықтарын тексеремін
Бір біріне тілек айтып сыныптын ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
Оқушыларды топқа бөлемін.Әр топтың топ басшысына бағалау парақшасы беремін. Оқушылар бір-біріне тілектер айтады
Топ ішінде топ басшысын өздіктерінен сайлайды.
Топтық бағалау
Флипчарттар, маркер, стикерлер, ноутбук, интербелсенді тақта т.б
Бағалау парақшалары
Power-pоint слайд,
Стикер
Маркер
ИНСЕРТ кестесі парақшасы, оқулық
ресурстар
ноутбук
интернет-флешка
Күнделік
Сынып журналы
ІІ Тұсаукесер Өткен сабақты қайталау.
Флипчарттағы сұраққа-жауап.
Интербелсенді тақтадан мәтін шығады.
«Ой түрткі салу» Топтарға "Миға шабуыл" сұрақтарын қоямын
Жаңа тақырыпқа байланысты бірнеше ақпарат беремін Әр топтың оқушысы қол көтеріп, жауабын білетін сұраққа жауап береді.
Топ басшысына берілген бағалау парақшасын ұсынылған критерийлер арқылы тобындағы оқушылардың ұпай сандарын қойып отырады.
Оқушылар тақырыпты ашып, сабақтың мақсатын қояды
"БҮБ" кестесін толтырады. Тақырып бойынша білгілері келетінін дауыстап оқиды.Оқушылар тақырыпты дәптерлеріне жазады. ІІІ Негізгі бөлім
Жаңа сабақты меңгеру кезеңі:
топтарға тақырыпты бөліп беремін. Тақырыппен танысып, оқушылар өз арасынан талқылайды.
Оқушылар интернет көздерінен керек дереккөздерін алады. Қосымша ресурстарды пайдаланады. ІҮ Қорытынды
Рефлексия
Сабақты бекіту:
Кері байланыс Инсерт кестесі арқылы оқушыларға бүгінгі тақырып бойынша "БҮҮ" кестесін толтырыңдар, "Білдім, үйрендім, білгім келеді" парақшалары алдарына таратып беремін
Электронды оқулықтан ауызша сұрақтарға жауап береді.
Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін қандай? Инсерт-Білдім, үйрендім, білгім келеді" кестесі бар парақшаларын толтырып, оқып шығады.
Электронды оқулықтан сұрақтарға ауызша қолдарын көтерген оқушы жауап береді.
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін қолдарының саусақ белгілерімен бағалайды. Үйге тапсырма Тақырыпты оқып, қосымша ресурстармен танысып, тақырыпты оқып, мазмұндау Оқушылар тапсырманы күнделіктеріне жазып алады. Формативті бағалау Қорытынды баға шығару Пәні: Адам. Қоғам. Құқық.
Сыныбы: 9 сынып
Уақыты:21.10.2014
Тақырыбы: Жеке тұлға және ұжым
Мақсаты: Жеке тұлға түсініктерін қалыптастыру
Міндеттері:
-диалогтік оқыту(сұрақ-жауап, пікірталас) барысында логикалық ойлауын дамыту;
-топ алдына шығып сөйлей алу дағдыларын қалыптастыру;
- оқушыларды ұлтжандылыққа, отансүйгіштікке баулу;
Нәтижесі: Сабақта алған білімдерін тәжірибе жүзінде пайдаланады, тақырыпқа байланысты ақпаратты толық біліп шығады.
Қолданылған модульдер:
-Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсілдер;
-Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету;
-Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау;
-Оқытуда АКТ-ны қолдану;
-Талантты және дарынды балаларды оқыту;
-Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу;
-Оқытудағы басқару және көшбасшылық;
Стратегиялар:- СТО элементтері, ой-қозғау, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, «Миға шабуыл» сұрақтары, инсерт кестесі
Сабақ жоспары:

Сабақ кезеңдері Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті Бағалау Ресурстар
І Кіріспе Психологиялық ахуал
Ұйымдастыру кезеңі
Тұлғааралық байланысты орнату.
Топқа бөлу. Оқушылармен амандасамын, оқушыларды түгендеймін.
Оқушылардың құрал-жабдықтарын тексеремін
Бір біріне тілек айтып сыныптын ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
Оқушыларды топқа бөлемін.Әр топтың топ басшысына бағалау парақшасы беремін. Оқушылар бір-біріне тілектер айтады
Топ ішінде топ басшысын өздіктерінен сайлайды.
Топтық бағалау
Флипчарттар, маркер, стикерлер, ноутбук, интербелсенді тақта т.б
Бағалау парақшалары
Стикер
Маркер
ИНСЕРТ кестесі парақшасы, оқулық
Күнделік
Сынып журналы
ІІ Тұсаукесер Өткен сабақты қайталау.
Флипчарттағы сұраққа-жауап.
Интербелсенді тақтадан мәтін шығады.
«Ой түрткі салу» Топтарға "Миға шабуыл" сұрақтарын қоямын
Жаңа тақырыпқа байланысты бірнеше ақпарат беремін Әр топтың оқушысы қол көтеріп, жауабын білетін сұраққа жауап береді.
Топ басшысына берілген бағалау парақшасын ұсынылған критерийлер арқылы тобындағы оқушылардың ұпай сандарын қойып отырады.
Оқушылар тақырыпты ашып, сабақтың мақсатын қояды
"БҮБ" кестесін толтырады. Тақырып бойынша білгілері келетінін дауыстап оқиды.Оқушылар тақырыпты дәптерлеріне жазады. ІІІ Негізгі бөлім
Жаңа сабақты меңгеру кезеңі:
топтарға тақырыпты бөліп беремін. Тақырыппен танысып, оқушылар өз арасынан талқылайды.
Оқушылар интернет көздерінен керек дереккөздерін алады. Қосымша ресурстарды пайдаланады. ІҮ Қорытынды
Рефлексия
Сабақты бекіту:
Кері байланыс Инсерт кестесі арқылы оқушыларға бүгінгі тақырып бойынша "БҮҮ" кестесін толтырыңдар, "Білдім, үйрендім, білгім келеді" парақшалары алдарына таратып беремін
Электронды оқулықтан ауызша сұрақтарға жауап береді.
Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін қандай? Инсерт-Білдім, үйрендім, білгім келеді" кестесі бар парақшаларын толтырып, оқып шығады.
Электронды оқулықтан сұрақтарға ауызша қолдарын көтерген оқушы жауап береді.
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін қолдарының саусақ белгілерімен бағалайды. Үйге тапсырма Тақырыпты оқып, қосымша ресурстармен танысып, мазмұндап келу Оқушылар тапсырманы күнделіктеріне жазып алады. Формативті бағалау Қорытынды баға шығару