Виховний захід Ми — різні, але рівні, і тому всі дружимо (1 клас)


1732280-6350
Виховний захід
« Ми – різні, але рівні,
і тому всі дружимо»
у 1 класі
Підготувала вчитель
початкових класів,
Мироненко Лариса Вікторівна
Шахтарськ, 2013
Тема. Ми – різні, але рівні, і тому всі дружимо.
Мета: довести до свідомості учнів, що кожнен з них — особистість, єдина і неповторна, але у колективі всі повинні бути рівними; сприяти згуртованості класного колективу, поліп-шенню психологічного клімату в класі, навчати учнів поважати одне одного; виховувати в учнів повагу до себе і однокласників, впевненість, тактовність та доброту.
Обладнання: паперові пелюстки, олівці, фломастери, пам’ятки «Заповіді першокласника».
Хід заняття
1.Привітання.
Доброго дня!
Хай плещуть долоньки,
Тупають ніжки,
Працюють голівки
І сяють усмішки.
Доброго дня!
Бажаєте ви, бажаю вам я!
2.Вступне слово вчителя.
Послухайте вірш.Риба плаває в воді,Птахи високо літають,Звірі бродять по землі,А людина – виростає.Їздить, плаває, літає,Відкриває, пізнає, геть усе,Що в світі є.
Перш ніж пізнати усе навколо людина повинна пізнати себе. Сьогодні ми спробуємо краще пізнати себе та своїх друзів, однокласників. Кожен з вас – маленька часточка колективу, особистість, яка хоче, щоб до її думки прислухались, поважали, рахувалися з нею.
3. Основна частина.
– Діти, скажіть, чи є серед вас двоє однакових хлопчиків чи дівчаток?
– А у школі чи є хтось, щоб був вашою точною копією?
Так от, вчені довели, що на всій Землі, де проживає понад 6 мільярдів осіб, немає жодної пари людей, які були б точною копією один одного. Уявляєте? Серед більше як 6 млрд. населення кожен із нас – єдиний у своїй неповторності на всій Земній кулі. А давайте зараз з’ясуємо, наскільки ви схожі чи різні. Адже ви ровесники, навчаєтесь в одному класі, можливо, й бажання та захоплення у вас однакові. Отож почнемо.
- Плесніть у долоні ті, хто любить співати.- Тихенько тупніть ногою ті, у кого карі очі.- Піднесіть руку ті, хто любить морозиво.- А тепер хай нявкне той, хто вважає себе веселим.- Похитайте головою ті, хто любить танцювати.
Ну то що, однакові ви чи різні? Деякі бажання та захоплення у вас збігаються, але все ж таки ви різні. Кожна людина відрізняється від іншої своїм характером, звичками, мріями і бажаннями, навіть зовнішнім виглядом, і багато чим іншим.
Гра«Чим схожі ми».
Учитель пропонує учням визначити між собою групи, які об’єднують ociб за:
- статтю; - зростом; - місяцем проживання - кольором очей; - кольором волосся; - іменами.
Отже, між вами icнyє багато спільного i відмінного. Але ycix вас об'єднує те, що ви — учні 1-Б класу школи №18 і мешкаєте у місті Шахтарськ.
Як ми визначили, у кожного з вас свій характер, cвoї думки, почуття, здібності. Погляньте на свої пальці. На них тоненький малюнок iз ліній. У кожної людини він свій, неповторний. Природа немовби підкреслює, що кожен iз вас — диво, яке ніколи не повториться. Зараз ми в цьому переконаємося.
Гра «Скажи мені, хто твій друг».
Учитель пропонує одному з учнів вийти до дошки i стати спиною до класу. Інші учні мовчки, користуючись лише жестами, вибирають поміж себе одного, чиє ім'я має відгагадати той, хто стоїть біля дошки.
Обернувшись до однокласників, учень починає відгадувати, ставлячи такі запитання: 1. На яку квітку схожа ця людина? 2. Якого кольору її волосся? 4. Яке її улюблене заняття? 5. Якої пори року у неї день народження?
6. Яка перша літера її імені?
Подібні запитання ставляться доти, поки ім'я загаданого учня не буде відгадано.
ФізкультхвилинкаДіти промовляють слова і синхронно виконують рухи.
Раз! Два! Всі присіли,
Потім в гору ми злетіли.
Три, чотири! Нахилились,
Із струмочка гарно вмились.
П’ять, шість! Всі веселі
Крутимось на каруселі.
Сім, вісім! Діти милі
Ніжками затупотіли.
Дев’ять, десять! Відпочили
І за парти дружно сіли.
Гра «Комплімент».
–Хлопчики, погляньте, які наші дівчатка красиві!
–Дівчата, а ви помітили, які наші хлопці сильні?
Гра, у яку я пропоную зараз пограти, має назву „Комплімент.” Комплімент – це люб’язний вислів із похвалою. Згадайте найкращі риси характеру своїх однокласників і, звертаючись до кого бажаєте на ім’я, скажіть комплімент. Я пропоную вам звернутися до довідки (на дошці записані слова-компліменти).
(Звучить музика).
- Кому було важко сказати товаришеві комплімент?
- Кому було приємно чути гарні слова на свою адресу?
- Як ви думаєте, чому між людьми виникають непорозуміння, суперечки?
Певно тому, що ми не хочемо зрозуміти співрозмовника, подивитися на ситуацію, що склалася, його очима.
Правила, які допоможуть уникнути непорозумінь.1. Поважай себе та інших людей;2. Іди на поступки іншим, умій жертвувати власними інтересами заради спільних;3. Радій власним успіхам та успіхам інших. Не будь заздрісний, злий.4. Намагайся бачити своїх друзів очима, слухати вухами, а відчувати серцем.
–Які риси притаманні справжньому другу?
Д О Б Р И Й
Р А Д І С Н И Й
У В А Ж Н И Й
Ж А Л І С Л И В И Й
Б Е Р Е Ж Л И В И Й
А К Т И В Н И Й
Вивчення «Заповідей першокласника».
Гра «Квітка дружби».
Учитель роздає учням паперові пелюстки. Завдання — написати побажання своєму другові з класу, можна намалювати його портрет.
Друзі обмінюються пелюстками і утворюють квітку дружби на дошку.
4. Підсумок заняття.
Наш клас – це єдиний колектив, шкільна родина. І хоча ви всі різні, у вас є спільна мета: пізнати світ, рости і товаришувати, добре навчатися, бути щасливими. Успіх, щастя не приходять самі собою, вони залежать від нас, від вміння жити у мирі й злагоді. Отож, вмійте дружити й творити добро один одному.
Твори добро Ти усміхнися сонцю, усім, хто біля тебе: і братику й сестричці, і сонечку й травичці. Люби усіх довкола, удома та у школі, і ця любов безмежна повернеться до тебе. Прощай дрібні образи і помирись одразу. Хто вміє всім прощати, сильнішим здатен стати. Твори добро, дитино, і у твоїй родині воно знайде домівку віднині і довіку.
-34671080645