О?т?стік американы? физикалы? географиялы? орны


Күні: 10.02.2017 ж
Сынып: 7
Сабақтың тақырыбы Оңтүстік Американың физикалық-географиялық орны
Сабақтың мақсаттары Барлығы:Жаңа білімді меңгереді.
Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
Жетістік критерийлері Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
Пәнаралық байланыс Қазақ әдебиеті, математика
АКТ қолдану дағдылары Слайд ,
Сабақ барысы
Уақыты Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
5 минут Ұйымдастыру
Оқушылармен сәлемдесіп, зейіндерін тұрақтандыру. Психологиялық ахуал орнату мақсатында «жанды жансыз денелер » тренингін жүргізу. Оқушыларды топқа бөлу қаламсаптары арқылы жүргізіледі.
Оқушылар сәлемдеседі, психалогиялық тренингке қатысады.
Топқа қаламсаптары арқылы бөлінеді.
7 минут
Карусель ойыны
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
Жаңа тақырыпты ашу
1 минут Ойқозғау Сурет жұмбақ
Оқушылар қай елдің футболный командасның белгісі

Оқушылар футболный команданы табады
Оқушылар Бразилия елі туралы және де ол Оңт Америкада екендігін айтады
7 мин Жүгіртпе құралы

Оқушылар жардағы сөздерді командасына келіп айтады
3 мин

Қорғау құралы
Жеке ку2л3к
Ролбд3к ойын Оқушылар бір-бірінен алған мәлеметтерді жазады.
5 мин Картамен жұмыс екі топ бір бірінен ұшақпен барып тапсырма береді Оқушылар табады
4 мин Есеп білген ұмтылмас
500*3-1 = 1499 Америго Веспучи материкке келді
400*3+100+198 = 1498 Колумб
2000/2+ 874 =1874 Орыс климат зертеушісі А.И.Воейков климатының өзіндік ерекшеліктерін зерттеді.
(1000-700)/10= 30 А.Гумбольдт О.А табиғатын зерттеу нәтиждесінде 30 томнан астам еңбек жазды
3 мин Қорытындылау
Таза та0та ойыны
Оқушылар арқан тартысамыз қай топ азайса сол топ жеңіске жетеді.
Кері байланыс Кескін карта Оқушалар қағазға ұялы телефон салып кері байланысын жазады.
Үйге тапсырма Тақырыпты түсіну , тақырыптық жоба Оқушылар үй тапсырмасын жазып алады