Методична розробка уроку інформатики в 7 класі з теми: «Розв’язування компетентнісних задач. Робота над власним навчальним проектом»














Методична розробка
уроку інформатики в 7 класі з теми:

«Розв’язування компетентнісних задач.
Робота над власним навчальним проектом»
Вчитель НВК №26 Синельна Н.І.
Вчитель НВК №26 Прохорова М.І.
м. Дніпродзержинськ
УРОК У 7-Б КЛАСІ
з теми: «Розв’язування компетентнісних задач.
Робота над власним навчальним проектом»

Тема. Розв’язування компетентнісних задач. Робота над власним нав-чальним проектом
Мета: навчальна – застосовувати предметні ІКТ-компетентності та формувати уміння розв’язувати компетентнісні задачі, працювати над навчальними проектами, використовуючи міжпредметні зв’язки;
розвивальна – розвивати навички роботи з інформацією, естетичний смак, увагу, логічне мислення, пам’ять, уміння робити висновки;
виховна – виховувати культуру мовлення, спілкування, пізнавальну зацікавленість до предмету, та привчати працювати творчо;
здоров’язберігаюча – виховувати культуру здорового способу життя, дотримуватися техніки безпеки життєдіяльності під час роботи в комп’ютерному класі.
Обладнання та матеріали: комп’ютерний клас (11 комп’ютерів, операційна система Windows ХР), навчальна презентація, презентації учнів, мультиме-дійний проектор, магнітна дошка, картки для схеми, тестові завдання, презентація «Історія вивчення клітин», музичний трек «Фізкультхвилинка».
Тип уроку: комбінований.

ХІД УРОКУ:
І. Організаційний етап
Доброго ранку, шановні!!!
IІ. Мотивація навчальної діяльності
Учитель: за словами сучасного англійського письменника-фантаста Ніла Геймана:
«Інформація та  знання – дві валюти, які ніколи не виходили з моди»
[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ]
Діти, чи згодні ви з цим і чому? (коментарі дітей)
Сьогодні кожному з вас необхідно не лише орієнтуватись в океані інформації, а й організовувати своє життя таким чином, щоб при найменших витратах часу, сил і засобів отримувати від своєї діяльності найбільшу віддачу. В цьому нам допоможуть вміння та навички, які ми отримали при розв’язуванні компетентнісних задач.
Сьогоднішній наш урок – це теж компетентнісна задача, яку я поставила перед учнем вашого класу Панкратовим Кирилом.
Кирило, я надаю тобі слово.
П. К.: Моя мама – вчитель, і я теж мрію стати вчителем. Ця мрія була вирішальною при виборі мною задачі, яка полегла в розробці уроку інформатики.
Учитель: І так, шановний колего, починаємо.
П. К.: Тема нашого уроку: Розв’язування компетентнісних задач. Робота над власним навчальним проектом. Давайте згадаємо:
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Етапи створення проекту. Назвіть, де помилка в схемі: (Відповіді учнів)















Вірні відповіді:













Методичний прийом «Мозковий штурм»
(Повторення з теми «Моделювання»)
П. К.: основа для проектування є створення інформаційної моделі. Як класифікують інформаційні моделі за способом подання? (П.К. після відповідей починає будувати схему-класифікацію з написами на магнітній дошці: «словесні», «графічні», «структурні», «математичні», «спеціальні») Що ми відносимо до кожної з цих форм? Виберіть приклади з пропонованих карток до названих вами форм. Запрошую (таблички з прикладами різних форм подання інформаційної моделі з зайвими картками, на столике лежать і всі разом вибирають)
Учитель: Діти, що залишилось?
Повторення з теми «Компетентнісні задачі»

·Учитель: давайте пригадаємо алгоритм розв’язування компетентнісних задач (слайд презентації з алгоритмом – відповіді учнів)























Зараз весна – час посівних робіт, можливо серед нас аграрії, яким доведеться розв’язувати, наприклад таку задачу (зразок розв’язання компетентнісної задачі – слайд презентації):
Чи вистачить 5 т гороху, щоб засіяти ним поле, яке має форму прямокутника зі сторонами 500 м і 400 м, якщо на 1 га землі треба висіяти 260 кг гороху?

























ІV. Застосування умінь та навичок
П.К: А давайте розглянемо роботи тих учнів, які вже закінчили або завершують свої проекти, хочу звернути вашу увагу на:



















П.К: для того, щоб вдало презентувати свій проект потрібно дотримуватися певних правил, які розміщені на ст.236 нашого підручника. Хто бажає почати?

Очкалова Ангеліна – навчальний проект з хімії (обговорення)
Мельник Сергій – навчальний проект з української літератури (обговорення)
Лялік Сніжана – навчальний проект з основ здоров’я (обговорення)
Фізкультхвилинка (пісня за мотивом «Бременських музикантів» у виконанні учнів 7-Б класу Саверської Дар’ї та Касєнова Михайла, проведе її – Дубина Карина)

Говорят, мы биты, байты – Пр: Ой, ля-ля, ой, ля-ля,
Очень стыдно нас не знать. Программисты – у руля
Мы – основа килобайтов, Ой, ля-ля, ой, ля-ля, эха!
Гигабайтом можем стать.
Пр: Ой, ля-ля, ой, ля-ля, С мышкой справимся проворно,
Для компьютера – семья! Ворд, эксель нам не страшны
Ой, ля-ля, ой, ля-ля, эха! И рисуем бесподобно

Ежедневная работа В Paintе мы свои хиты!
У компьютера кипит. Пр: Вуаля, вуаля – информатика моя!
Файлов, папок очень много, Вуаля, вуаля, эха!
Терабайт ими – забит

Панкратов Кирило – зараз я хочу запропонувати вам розділитися на три групи:
Одна група пройде тестування на комп’ютері – тестування-повторення з трьох розділів, друга група буде розв’язувати компетентностну задачу:
Створіть вітальну листівку до Великодня, використовуючи дані за вимогами вчителя, а третя група створює алгоритм проведення учнівських зборів. (Пропонувати гостям попрацювати за останніми ПК)
Загній Ангеліна – навчальний проект з фізики (обговорення)
Мінаєв Олексій – навчальний проект з геометрії (обговорення)

V. Підсумки уроку
Діти, доповніть речення: Компетентна людина – це людина, яка
Який проект найкращій? Чому? Сподіваюсь, що переглянуті вами роботи надихнуть вас на розв’язання нових задач і створення проектів з різних предметів. Виставте собі оцінку в щоденник, а я підпишу. Урок закінчено, на все добре!









13PAGE 15








планування
продукт
презентація
проблема
проектування

Критерії
для оцінки проектної діяльності

Актуальність і важливість проблеми

Перспективність

Задоволеність учасників

Самостійність розробки проекту

Результативність

Емоційність



Заголовок 215