Урок образотворчого мистецтва ТЕМА: усвідомлення особливостей будови та зовнішнього вигляду тварини розвиток уміння спостерігати , зіставляти , аналізувати поняття про значення тонового контрасту як засобу виразного зображення . Художник невдаха. 
            2-4 класи
Образотворче мистецтво 2  клас
ТЕМА:
усвідомлення  особливостей будови та зовнішнього вигляду тварини;
розвиток уміння  спостерігати , зіставляти , аналізувати  поняття про значення  тонового контрасту  як засобу  виразного зображення . Художник невдаха. (Гра вправа ). Біла кізонька.
МЕТА:
Ознайомити учнів з особливостями будови  та зовнішнього  вигляду тварини ;
 	Розвивати вміння спостерігати , спів ставляти , аналізувати ;
Формувати поняття про значення тонового  контрасту як засобу підсилення виразності зображення ;
Виховувати любов до навколишнього середовища , а саме до братів наших менших – тварин .
ОБЛАДНАННЯ :
Альбом . олівець . гумка , малюнки тварин , чорний кольоровий папір , біла гуаш.
                        ХІД УРОКУ
І ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА
 Перевірка робочого місця.
ІІ ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
ІІІ Р ОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1 Читання вірша 
Біжить біла кізонька ,
 Шовкова берізонька,
 Рівнесенькі ніжки ,
 Тонесенькі ріжки 
			Марійка Підгірянка.
Прослухавши цей вір ви напевно вже здогадалися про кого він , і що ми сьогодні з вами будемо малювати ?
Так правильно Білу кізоньку.
 Але перш ніж починати  малювати . Послухайте  уважно загадки про тварин.
2 Розгадування загадок.
1. 
Справжнє диво незбагненне
У г
·осподі нашій є ,
Бо бере собі зелене ,
 А мені біле дає (Корова)
2. 
Я , маленький  і пухнастий,
Сірий , чорний  чи смугастий ,
 Маю доленьку гірку .
 Продають мене в мішку (кіт)
3. 
Це біда чи не біда ?
 Є і роги й борода ,
 То не дід і не корова.
 Хоч щіпа траву в дібровах.
 Людям молоко дає .
Відгадайте хто то є ? (Коза)
4.
Хоч на морі не буває .
 А тільняшки не скидає.(Зебра)
5.
 Не по модних містах ,
 Не по селах –
 Ідемо по пісках, по пустелях.
Дуже мало в дорозі їмо,
І в оазисах воду п’ємо. (Верблюд)
6.
Ходить диво по траві ,
 Носить ліс на голові. (Олень)
7. 
На оленя він схожий ,
 Такий же сильний , гожий,
 Та трішечки горбатий .
 І дуже головатий.(Лось)
- Як ви бачите  тварини на планеті дуже різні і їх дуже багато
- А на вашу думку важко їх малювати ?
- Ні зовсім не важко . Треба тільки уважно їх роздивитися .
(на дошці картинки з тваринами , учні роздивляються і обписують їх)
Зверніть увагу  на дошку тварини відрізняються одна від одної передусім  формою тіла (силуетом )
3. Робота з підручником  ст.. 27 
ГУРТОК  
"РУКОДІЛЛЯ"Times New Roman