Географиялы? бойлы?, географиялы? координаталар ??ымы ж?не координатты аны?тау


Сабақтың тақырыбы:
Географиялық бойлық, географиялық координаталар ұғымы және координатты анықтау Атырау облысы Исатай ауданы жалпы білім беретін Новобогат орта мектебі
Мерзімі: 22.10.2015ж
Мұғалім: Имашева Шынаргүл Қанатқалиқызы
Сыныбы: 6
Қатысқан оқушы саны: 18 Қатыспағандар:
Сабақ мақсаты: Африка Түрлі карталарда меридиандар мен параллельдердің сызықтары, градус торы, географиялық координаталар туралы түсінік қалыптастыру. Географиялық координаталарды анықтай білу, оқушылардың географиялық ой-өрісін дамыту. пәнге деген қызығушылығын арттыру, танымдық қызығушылығын дамыту, географиялық ойлауын қалыптастыру. 
Күтілетін нәтиже: «Параллель», «экватор», «меридиан», «градус торы» ұғымдарының анықтамасын; экваторды, параллельдерді, 0° және 180° меридиандарды, географиялық полюстерді атап, көрсетуді; көкжиек тұстарын анықтауды, градус торының мақсатын білуі/түсінуі тиіс 
Сабақтың жүрісі:
Сабақтың кезеңдері :
Жоспарланған іс- әрекет Ресурстар, әдебиет
Оқыту Оқу Ұйымдас тыру бөлімі
2мин
10350514797
Үй тапсыр
масын тексеру
8 мин
-28575152682
Негізгі бөлім
30 мин

-45720111196
Қорытынды бөлім-5 мин
1016050165
Кері байланыс:
-40005147320
Үйге тапсырма:
Бағалау Сабақтың тақырыбы, мақсаты, күтілетін нәтиже анықталады. бағалау бетшесі, бағалауға арналған ресурстар таратылады.
«Мақсатқа жету» тренинг
«Үздік хабарлама»
арқылы үй тапсырмасын тексереміз.
«Дөңгелек үстел» әдісі бойынша жұмыс жасау – 15 мин
Тапсырма:
Сұрақтар мен тапсырмалар.
Салыстыру
Географиялық координаталар туралы бейнебаян
«Рұқсат парағы»
Бүгін не үйрендіңіз?
Ең маңыздысы не?
Қандай сұрақтарың бар?
«Сұрақтар жәшігі»
Дәптеріне жазады.
Топтық жұмыс ережесін еске түсіреді.
Оқушылар орындарынан тұрып бүгінгі сабақта алдарына қойған мақсаттарын айтады.
«Байқаулар кестесі» бойынша хабарлама оқыған оқушылар бағаланады.
Оқушылар оқулықтағы тақырыппен толық танысып, оқиды. Оқып болғасын оқыған тақырыптары бойынша топта отырған оқушылар ақ қағазға дөңгелетіп, жаза береді. Жазып болғасын топтағылар бір-бірінің жауаптарын айналдырып қарап, кімнің жауабы үздік екенін анықтайды. Үздік болған мәлімет оқылады.
Оқушылар сұрақтарға жауап жазады.
Оқушылар Параллель мен меридианды салыстырмалы түрде жазады.
Оқушылар көреді,тыңдайды.
Кері байланыс ретінде стикерлерге жазып, жапсырады
Бүгінгі тақырып туралы түсінбеген сұрақтарын жазып қалдырады.
”Топтық жұ мыс ережесі“
жартақтасы


«Байқаулар кестесі»
Бағалау критерийлері мен дескрипторлары
Оқулық, дидактикалық материалдар
Бетшелер, оқулық
«Рұқсат парағы»
«Сұрақтар жәшігі»
«Байқаулар кестесі»
Бағаланушы Баға беруші Баға критерийлері
Баға
Шығармашылқ жұмысты қорғауы
Тақырыптың толық ашылуы Баяндау тілі Баяндама маңызы 1.
2.
3.
4. Ұпай саны 2-4 сандары аралығында қойылады.
Бағалау
«5» - критерийлердің барлығы да орындалса;
«4» - бір критерий орындалмаса;
«3» - бсатапқы 2 критерий орындалса;