Та?ырыбы: «Travelling» Ма?саты: Балаларды а?ылшын тілінде жолда ж?ру ережелерімен, ба?даршам ?ызметімен таныстыру.Жолда ж?ру ережесін м??ият са?тау?а,жауапкершілік сезімдерін дамыту.Жол белгілерін айыра білу да?дысын ?алыптастыру,к?ше жа?дайында?ы ке?іст
Тақырыбы: «Travelling»
Мақсаты: Балаларды ағылшын тілінде жолда жүру ережелерімен, бағдаршам қызметімен таныстыру.Жолда жүру ережесін мұқият сақтауға,жауапкершілік сезімдерін дамыту.Жол белгілерін айыра білу дағдысын қалыптастыру,көше жағдайындағы кеңістікті бағдарлай білу дағдыларын дамыту.Балаларды мейірімділікке және зейінді болуға,өзін-өзі қорғай білуге тәрбиелеу.Балалар саяхаттай отырып, есте сақтау қабілетін дамыту, ой-өрісін қалыптастыру.
Көрнекіліктер: Жол макеті, жол белгілері,бағдаршам үлгісі, түстер, жаяу жүргіншілер жолы,ойыншық көліктер, жеміс-жидектер, көкөністер, жиһаздар, отбасы мүшелері.
Ұйымдастыру кезеңі
1.Балалар шаттық шеңберге тұрып амандасады.
Good afternoon, good afternoon
Good afternoon to you,
Good afternoon, good afternoon
I’m glad to see you!
Негізгі бөлім
Мұғалім, балаларды жаңа сабақпен таныстырады.Балаларды бағдаршам қызметімен және көлік түрлерімен таныстырады.Балалар бағдаршам түсімен танысайық.
Red- Қызыл
Yellow- Сары
Green- Жасыл
Car- Көлік
Bus- Автобус
Motorbike- Мотоцикл
Train- Поезд
Plain- Ұшақ
Chip- Кеме
Boat- Қайық
Фонетикалық жаттығу
Балалар поезд жүргенде қандай дыбыс шығады p, p, p , ал поезд тоқтағанда қандай дыбыс шығады s, s ,s, деп айтады.
Балалар кімнің әжесі мен атасы ауылда тұрады? Мақсат, менің деп жауап береді.Балалар, ауылға поездбен саяхаттауға барайық! Ауылда туысқандарымыз бар.(Мұғалім отбасы мүшелерімен таныстырады.)
Mother- Ана
Father- Әке
Grandmother- Әже
Grandfather- Ата
Sister- Сіңлі, қарындас
Brother-Аға, іні
Baby- Сәби
Балалар,ауылғада келіп жеттік.Мақсаттың әжесі ауылда тұрады екен.Мақсат ауылдағы әжесінің үйіне кіреді.(Мұғалім үй-жиһаздарымен таныстырды.)
Sofa- Диван
Table- Стол
TV-set- Теледидар
Armchair-Кресло
Chair- Орындық
Lamp- Шам
Computer- Компютер
Мақсат әжесіне үй шаруасына көмектеседі.Мақсат бақшада себетке жемістерді жинайды.(Себетке неше алма жинады екен,санайық.)
One- Бір
Two- Екі
Three- Үш
Four- Төрт
Five- Бес
Six- Алты
Seven- Жеті
Eight- Сегіз
Nine- Тоғыз
Ten- Он
Балалар,жазда ауылда жеміс-жидектер және көкөністер піседі екен.(Мұғалім жемістер мен көкөністерді таныстырып өтеді.)
Apple- Алма
Pear-Алмұрт
Cucumber- Қияр
Cabbage- Қырыққабат
Carrot- Сәбіз
Tоmato- Қызанақ
Балаларға жазда ауылға саяхаттаған ұнады.Балалар ауылдан қалаға поездбен жол тартты және жол ережесі жайлы тақпақтар үйренді.
Тақпақтар
Red on top,
Green below.Red says stop
Green says go
Yellow, yellow, it say wait!
Even though you might be late!
Twinkle,twinkle traffic light,
Standing on the corner bright.When it’s green, it’s timeto go.
When it’s red, it’sstop, you know.
Twinkle, twinkle traffic light.Row, row, row your boat
Gently down the dream.
Merrily, merrily, merrily
Life is such a dream.
Drive, drive, drive yout car
Gently down the street.
Merrily, merrily, merrily
Life is such a treat.
Fly, fly, fly your plane
Way up in the air.
Merrily, merrily, merrily
Life without a care.Дидактикалық ойын: «Кім жылдам»
Мұғалім тақтаға түрлі түстерді іледі, балалар түстерден жылдам бағдаршам
құрастыруы керек және түсін ағылшын тілінде айтуы тиіс, дұрыс бағдаршам жасап,түсін дұрыс айтқан бала жеңімпаз болады. Мысалы: Қызыл-Red.
Сергіту сәті.( Physical training)
Hands up, clap, clap!
Hands down, jump, jump!
Hands on hips sit down!
One, two, three, hop!
Four, five, six, stop!
Қорытынды бөлімі.
Мұғалім балалардан бағдаршамды ағылшын тілінде сұрайды және бағдаршам қандай қызмет атқаратынын,жол ережесін,өтілген сабақтарды қайталап сұрайды.
Балалар,бүгін қандай тақырыпта сабақ өттік?
Бүгін сабаққа кім жақсы қатысты деп ойлайсыңдар?
Сендерге сабақ ұнадыма?
Good bye, children
Good bye, teacher!