1920-1930 жылдарда?ы ?аза?стан м?дениеті, халы? а?арту ісі.
lefttopҚазақстан Республикасы
Қызылорда облысы, Шиелі кенті
№48 Ә.Қоңыратбаев атындағы орта мектебінің
тарих пәні мұғалімі Баканова Раушан Бегалықызы
Сабақ жоспарының құрылымы
Қазақстан тарихы 9-сынып
Тақырыбы: 1920-1930 жылдардағы Қазақстан мәдениеті, халық ағарту ісі.
Сабақтар топтамасы аяқталғанда оқушыларының нені білгенін, түсінгенін және жасай алғанын қалар едіңіз?
Білу: Мәдени құрылыс терминін түсінеді, біледі (барлығы) Түсіну: Қазақстанда 1920-1930 жылдардағы мәдениетті қайта құру
шараларының жүзеге асырылуын түсінеді.(көпшілігі) Қолдану: Әдебиет,өнер,театр,бейнелеу өнері тақырыптарына
сипаттама бере алады.(кейбіреуі) Талдау: Қазақстан мәдениетіндегі жаңа құбылыстарға талдау жасай алады.
Жинақтау: Республикадағы мәдени-ағарту жүйесіне тереңнен
үңіліп,анықтай алады.(кейбіреулері)
Бағалау: 1920-1930 жылдардағы Республикадағы мәдени ахуалына сол кездегі жағдайымен,бүгінгі күнмен салыстыра баға береді.(таңдаулылар)
Жұмыстың қандай түрлері оқушылардың белсенді білім алуына әсер етіп, олардың ойлауына барынша ықпал жасайды?
Қазақстандағы 1920-1930 жылдардағы мәдени құрылысты диалогтік оқыту арқылы топтағы талқылауды ұйымдастырамын; Оқушылардың пікірлесуі үшін арнайы сұрақтар беремін; Жеке пікірлер айтуға ықпал жасаймын; Оқушылардың тақырып жөнінде ой пікірі, көзқарасы тыңдалады ( жеке жұмыс)
Оқушыларға білім алуға көмектесу үшін бағалауды қалай пайдаланасыз?
Оқушыларды бағалауда критерий арқылы, формативті бағалауды пайдаланамын, жасалған жеке жұмыс үшін "екі жетістік пен бір ұсыныс" айтып отырамын , оқушылардың өзін-өзі, өзгені бағалауына мән беремін.
Сыныптағы барлық оқушыларды (дарынды және талантты, жасы кіші) жұмысқа қалай тартасыз?
Арнайы тапсырмаларды (анаграмма, инноворд,деңгейлік тапсырмалар) беремін )
Сіз олар үйренеді деп жоспарлаған нәрселердің барлығын олардың үйренгенін қайдан білесіз?
Оқушылардың жұмыс дәптерлеріндегі сұрақтарға жауап беруі арқылы оқушылардың нәтижеге жеткенін анықтауға болады
Сабақ барысы
Уақыт Мұғалім іс-әрекеті Оқушылар іс-әрекеті Ресурстар
Ұйым
дастыру
5мин
Кіріспе Сәлемдесу. Топтық жұмысқа оқушыларды бейімдеу. Топ ережесін еске түсіру.
Топқа бөлу
Топтың ержесіне қысқаша тоқталу,топ мүшелерінің рольдерін бөліп беру.
А. Хатшы-1
Ә.Топ басшы-1
Б. Баяндаушы-2
В. Уақыт сақшысы-1
Д. Бақылаушы-2 (ішкі,сыртқы Оқушыларды топтық жұмысқа тарту.
Мозайкалар арқылы топқа бөлінеді.
1,2,3 топтар Мозайкалар
Тұсау
кесер 5 мин Оқушыларды сабақтың мақсатымен, тақырыбымен таныстыру.
Оқушылар жұмыс парағына күннің реті мен сабақтың тақырыбын жазып алады. Интер. тақта
Үй тапсырмасын тексеру
15 мин.
Негізгі бөлім
15 мин.
І-қадам. Топтық жұмыс
Әр топқа өткен тақырып бойынша тапсырмалар беру арқылы тексеру.
Бағалау. (Критерий арқылы бағалау
(топ баяндамашыларын тыңдау).
Бұған дейін индустрияландыру жайлы не білетінін білу мақсатында кесте толтыру.
ББҮ бөлімінің не білемін, білгім келеді бағанын толтырту.
Электронды оқулық арқылы жаңа сабақ түсіндіріледі
2-қадам Жұптық жұмыс.
Тест сұрағына жауап беру,сәйкестендіру,кестені сәйкестендіру,көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қой,бұл кім білесің бе?
Формативті бағалау (өзін-өзі, өзгені бағалау).
Деңгейі төмен оқушыларға таратпа материалдарын толтырту.
3-қадам. Жеке жұмыс. Шығармашылық жұмыс. Өзіңнің туған жеріңе қандай өнекәсіп орындары салынған.
Ғаламтор,оқулық, жолдастарынан көмек алуға болады
Формативті бағалау (саусақ көтеру арқылы бағалау)
ББҮ бөлімінің үйрендім бағанын толтыру. Топтық ереже бойынша топ мүшелері өз жұмыстарын атқарады
.
Оқушылар жеке-жеке жұмыс парағында берілген тест сұрақтарына жауап береді. Болған соң жұбының жауабын бағалайды.
Деңгейі төмен оқушылар инноворд толтырады.
Оқушылар жеке жұмыс орындау арқылы өзін-өзі бағалайды.
Кестені толтырады.
Интерактивті тақтадан жаңа сабақты тыңдайды.
Тартпа материалдарын пайдаланып жұпта орындайды.
Бағалау критериі ұсынылған парақшаларды толтырады
Ғаламтор,оқулық, жолдастарынан көмек алуға болады
жұмыс парағы
жұмыс парағы
жұмыс парағы
Оқулық
Интерактивті тақта
Интерак. тақта, таратпа материалдары
Бағалау парақшалары
ғаламтор
ОҮБ
5 мин. Қорытынды. Топ ішіндегі жүргізілген жұмыстар туралы сыртқы, ішкі бақылаушыларды сөйлету.
«Сабақтан алған әсерім» рефлексия- ауызша баяндалу ұсынылады. Оқушылар сабақты қорытындылау мақсатында алған әсерлерімен бөліседі, ұсыныс тастайды.
Пәні: Қазақстан тарихы
Сыныбы: 9 «а»
Уақыты: 11.12.2013
Сабақ жоспарының құрылымы
Қазақстан тарихы 9-сынып
Қазақстан Ұлы Отан соғысы қарсаңында
Сабақтар топтамасы аяқталғанда оқушыларының нені білгенін, түсінгенін және жасай алғанын қалар едіңіз?
Білу: Соғыс қарсаңындағы елдің саяси ахуалы қандай болды? (барлығы) Түсіну: Кеңес өкіметі Қазақстанды қандай мақсатпен пайдаланғысы
келді? (кейбіреуі)
Қолдану: Соғыс алдындағы елдің өнеркәсіп саласындағы даму денгейіне
сипаттама бере алады.(таңдаулылары) Жұмыстың қандай түрлері оқушылардың белсенді білім алуына әсер етіп, олардың ойлауына барынша ықпал жасайды?
Қазақстан Ұлы Отан соғысы қарсаңындағы жылдардағы елдің әлеуметтік,экономикалық дамуын диалогтік оқыту арқылы топтағы талқылауды ұйымдастырамын; Оқушылардың пікірлесуі үшін арнайы сұрақтар беремін Жеке пікірлер айтуға ықпал жасаймын. Оқушылардың тақырып жөнінде ой пікірі, көзқарасы тыңдалады ( жеке жұмыс)
Оқушыларға білім алуға көмектесу үшін бағалауды қалай пайдаланасыз?
Оқушыларды бағалауда критерий арқылы, формативті бағалауды пайдаланамын, жасалған жеке жұмыс үшін "екі жетістік пен бір ұсыныс" айтып отырамын , оқушылардың өзін-өзі, өзгені бағалауына мән беремін.
Сыныптағы барлық оқушыларды (дарынды және талантты, жасы кіші) жұмысқа қалай тартасыз?
Арнайы тапсырмаларды (анаграмма, инноворд,деңгейлік тапсырмалар) беремін
Сіз олар үйренеді деп жоспарлаған нәрселердің барлығын олардың үйренгенін қайдан білесіз?
Оқушылардың жұмыс дәптерлеріндегі сұрақтарға жауап беруі арқылы оқушылардың нәтижеге жеткенін анықтауға болады
Сабақ барысы
Уақыт Мұғалім іс-әрекеті Оқушылар іс-әрекеті Ресурстар
Ұйым
дастыру
7мин Кіріспе Сәлемдесу. Топтық жұмысқа оқушыларды бейімдеу. Топ ережесін еске түсіру.
Топқа бөлу
Топтың ержесіне қысқаша тоқталу,топ мүшелерінің рольдерін бөліп беру.
А. Хатшы-1
Ә.Топ басшы-1
Б. Баяндаушы-2
В. Уақыт сақшысы-1
Д. Бақылаушы-2 (ішкі,сыртқы Оқушыларды топтық жұмысқа тарту.
Мозайкалар арқылы топқа бөлінеді.
1,2,3 топтар Мозайкалар
Тұсау
кесер 5 мин Оқушыларды сабақтың мақсатымен, тақырыбымен таныстыру.
Оқушылар жұмыс парағына күннің реті мен сабақтың тақырыбын жазып алады. Интер. тақта
Үй тапсырмасын тексеру
10 мин.
Негізгі бөлім
16 мин.
І-қадам. Топтық жұмыс
Әр топқа өткен тақырып бойынша тапсырмалар беру арқылы тексеру.
Бағалау. (Критерий арқылы бағалау
(топ баяндамашыларын тыңдау).
Бұған дейін индустрияландыру жайлы не білетінін білу мақсатында кесте толтыру.
ББҮ бөлімінің не білемін, білгім келеді бағанын толтырту.
Электронды оқулық арқылы жаңа сабақ түсіндіріледі
2-қадам Жұптық жұмыс.
Тест сұрағына жауап беру,сәйкестендіру,кестені сәйкестендіру,көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қой,бұл кім білесің бе?
Формативті бағалау (өзін-өзі, өзгені бағалау).
Деңгейі төмен оқушыларға таратпа материалдарын толтырту.
3-қадам. Жеке жұмыс. Шығармашылық жұмыс. Өзіңнің туған жеріңе қандай өнекәсіп орындары салынған.
Ғаламтор,оқулық, жолдастарынан көмек алуға болады
Формативті бағалау (саусақ көтеру арқылы бағалау)
ББҮ бөлімінің үйрендім бағанын толтыру. Топтық ереже бойынша топ мүшелері өз жұмыстарын атқарады
.
Оқушылар жеке-жеке жұмыс парағында берілген тест сұрақтарына жауап береді. Болған соң жұбының жауабын бағалайды.
Деңгейі төмен оқушылар инноворд толтырады.
Оқушылар жеке жұмыс орындау арқылы өзін-өзі бағалайды.
Кестені толтырады.
Интерактивті тақтадан жаңа сабақты тыңдайды.
Тартпа материалдарын пайдаланып жұпта орындайды.
Бағалау критериі ұсынылған парақшаларды толтырады
Ғаламтор,оқулық, жолдастарынан көмек алуға болады
жұмыс парағы
жұмыс парағы
жұмыс парағы
Оқулық
Интерактивті тақта
Интерак. тақта, таратпа материалдары
Бағалау парақшалары
ғаламтор
ОҮБ
5 мин. Қорытынды. Топ ішіндегі жүргізілген жұмыстар туралы сыртқы, ішкі бақылаушыларды сөйлету.
«Сабақтан алған әсерім» рефлексия- ауызша баяндалу ұсынылады. Оқушылар сабақты қорытындылау мақсатында алған әсерлерімен бөліседі, ұсыныс тастайды.
Бекітемін:____________
Оқуісініңмеңгерушісі:Г.Мананбаева
_______________________________
Сабақ жоспарының құрылымы
Қазақстан тарихы 9-сынып
Тақырыбы: Қазақстан –соғыс арсеналы.
Уакыты: 13.12.2013
Сабақтар топтамасы аяқталғанда оқушыларының нені білгенін, түсінгенін және жасай алғанын қалар едіңіз?
Білу: Соғыс қарсаңындағы елдің саяси ахуалы қандай болды? (барлығы) Түсіну: Кеңес өкіметі Қазақстанды қандай мақсатпен пайдаланғысы
келді? (кейбіреуі)
Қолдану: Соғыс алдындағы елдің өнеркәсіп саласындағы даму денгейіне
сипаттама бере алады.(таңдаулылары) Жұмыстың қандай түрлері оқушылардың белсенді білім алуына әсер етіп, олардың ойлауына барынша ықпал жасайды?
Қазақстан Ұлы Отан соғысы қарсаңындағы жылдардағы елдің әлеуметтік,экономикалық дамуын диалогтік оқыту арқылы топтағы талқылауды ұйымдастырамын; Оқушылардың пікірлесуі үшін арнайы сұрақтар беремін Жеке пікірлер айтуға ықпал жасаймын. Оқушылардың тақырып жөнінде ой пікірі, көзқарасы тыңдалады ( жеке жұмыс)
Оқушыларға білім алуға көмектесу үшін бағалауды қалай пайдаланасыз?
Оқушыларды бағалауда критерий арқылы, формативті бағалауды пайдаланамын, жасалған жеке жұмыс үшін "екі жетістік пен бір ұсыныс" айтып отырамын , оқушылардың өзін-өзі, өзгені бағалауына мән беремін.
Сыныптағы барлық оқушыларды (дарынды және талантты, жасы кіші) жұмысқа қалай тартасыз?
Арнайы тапсырмаларды (анаграмма, инноворд,деңгейлік тапсырмалар) беремін
Сіз олар үйренеді деп жоспарлаған нәрселердің барлығын олардың үйренгенін қайдан білесіз?
Оқушылардың жұмыс дәптерлеріндегі сұрақтарға жауап беруі арқылы оқушылардың нәтижеге жеткенін анықтауға болады
Сабақ барысы
Уақыт Мұғалім іс-әрекеті Оқушылар іс-әрекеті Ресурстар
Ұйым
дастыру
7мин Кіріспе Сәлемдесу. Топтық жұмысқа оқушыларды бейімдеу. Топ ережесін еске түсіру.
Топқа бөлу
Топтың ержесіне қысқаша тоқталу,топ мүшелерінің рольдерін бөліп беру.
А. Хатшы-1
Ә.Топ басшы-1
Б. Баяндаушы-2
В. Уақыт сақшысы-1
Д. Бақылаушы-2 (ішкі,сыртқы Оқушыларды топтық жұмысқа тарту.
Мозайкалар арқылы топқа бөлінеді.
1,2,3 топтар Мозайкалар
Тұсау
кесер 5 мин Оқушыларды сабақтың мақсатымен, тақырыбымен таныстыру.
Оқушылар жұмыс парағына күннің реті мен сабақтың тақырыбын жазып алады. Интер. тақта
Үй тапсырмасын тексеру
10 мин.
Негізгі бөлім
16 мин.
І-қадам. Топтық жұмыс
Әр топқа өткен тақырып бойынша тапсырмалар беру арқылы тексеру.
Бағалау. (Критерий арқылы бағалау
(топ баяндамашыларын тыңдау).
Бұған дейін индустрияландыру жайлы не білетінін білу мақсатында кесте толтыру.
ББҮ бөлімінің не білемін, білгім келеді бағанын толтырту.
Электронды оқулық арқылы жаңа сабақ түсіндіріледі
2-қадам Жұптық жұмыс.
Тест сұрағына жауап беру,сәйкестендіру,кестені сәйкестендіру,көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қой,бұл кім білесің бе?
Формативті бағалау (өзін-өзі, өзгені бағалау).
Деңгейі төмен оқушыларға таратпа материалдарын толтырту.
3-қадам. Жеке жұмыс. Шығармашылық жұмыс. Өзіңнің туған жеріңе қандай өнекәсіп орындары салынған.
Ғаламтор,оқулық, жолдастарынан көмек алуға болады
Формативті бағалау (саусақ көтеру арқылы бағалау)
ББҮ бөлімінің үйрендім бағанын толтыру. Топтық ереже бойынша топ мүшелері өз жұмыстарын атқарады
.
Оқушылар жеке-жеке жұмыс парағында берілген тест сұрақтарына жауап береді. Болған соң жұбының жауабын бағалайды.
Деңгейі төмен оқушылар инноворд толтырады.
Оқушылар жеке жұмыс орындау арқылы өзін-өзі бағалайды.
Кестені толтырады.
Интерактивті тақтадан жаңа сабақты тыңдайды.
Тартпа материалдарын пайдаланып жұпта орындайды.
Бағалау критериі ұсынылған парақшаларды толтырады
Ғаламтор,оқулық, жолдастарынан көмек алуға болады
жұмыс парағы
жұмыс парағы
жұмыс парағы
Оқулық
Интерактивті тақта
Интерак. тақта, таратпа материалдары
Бағалау парақшалары
ғаламтор
ОҮБ
5 мин. Қорытынды. Топ ішіндегі жүргізілген жұмыстар туралы сыртқы, ішкі бақылаушыларды сөйлету.
«Сабақтан алған әсерім» рефлексия- ауызша баяндалу ұсынылады. Оқушылар сабақты қорытындылау мақсатында алған әсерлерімен бөліседі, ұсыныс тастайды. №48 орта мек мектеп
Баканова Раушан
2013-2014 оқу жылы
Қолданбалы курс
«Археология»
Бекітемін:____________
Оқуісініңмеңгерушісі:Г.Мананбаева
Уақыты:13.12.2013_______________________________
Сыныбы: 10 «б»
Сабақтың тақырыбы: Арал маңындағы сақтардың мәдениеті.
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың тақырыпты терең меңгеріп, алған білімдерін тестте, өмірде қолдана біліп, елжанды азамат болып қалыптасуы
Сабақ түрі: аралас
Сабақ типі: жаңа сабақты меңгерту
Пәнаралық байланыс: әдебиет, география, сурет
Пайдаланылған әдебиеттер: оқулық
кезеңдер Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Әдісі бағалау
Кіріспе бөлім 5-7 мин Сәлемдесу. Психологиялық ахуал қалыптастыру. Шаттық шеңбері. Топқа нөмер арқылы бөлу. Интерактивті тақтада жабық сұрақтар беру Сәлемдесу. Шаттық шеңберінде жақсы тілектер айтады. Топқа нөмерлер арқылы бөлінеді. Интерактивті тақтадағы сұрақтарға жауап береді тренинг өзін-өзі бағалау, 2 жұлдыз 1 ұсыныс
Тұсаукесер 10-12 мин Кубузм ойыны Жеке және топтық тапсарма беріледі. Бағалауға тапсырма береді. Тапсырма нәтижесін бақылайды. Топтарға жаңа сабақтың мәтінін береді. ББҮ кестесін толтырады. Әр топ кубизм әдісі ойыны бойынша сұрақтарға жауап береді, топтар нәтижесін қорғайды, мәтінді топтар алады, ББҮ кестесінің ББ бөлімі толтырылады Түсіндірмелі, иллюстративті, көрнекілік, ДЖИГСО 2 жұлдыз 1 ұсыныс
Негізгі бөлім 20-25 мин Блум Таксонономиясының үш деңгейі бойынша топтарда мәтінді игеру тапсырылады. Дарынды балаға шағын реферат жазуға тапсырма беріледі. ББҮ кестесін толық толтыруға тапсырма беру Топтар түйінді ойларын қорғауға түсіріп, баяндамашылар топтық еңбектерін қорғайды, топтар бірін-бірі бағалайды. Критериалды бағалау жүргізу. ББҮ кестесін толық толтыру Түсіндірмелі, иллюстративті, көрнекілік, эвристикалық, АКТ, СТО Критериалды бағалау, топтық бағалау
қорытынды «Автор орындығы» ойыны бойынша тақырыпты қорытындылауға тапсырма береді «Автор орындығы» ойыны бойынша сұрақ-жауап ойыны Танымдық ойындар өзін-өзі бағалау, жұптық бағалау
Рефлексия
Не жақсы өтті: Оқушылардың топтық жұмыста белсенділік танытулары,ынтымақтастықтары.
Қайсы жаман шықты:Уақыттың аздығы,АКТ ның кедергілері
Нені дамытар едім: Шығармашылық тапсырмаларды
№48 орта мек мектеп
Баканова Раушан
2013-2014 оқу жылы
Қолданбалы курс
«Археология»
Бекітемін:____________
Оқуісініңмеңгерушісі:Г.Мананбаева
Уақыты:18.12.2013_______________________________
Сыныбы: 10 «б»
Сабақтың тақырыбы: Оғыз мемлекеті
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың тақырыпты терең меңгеріп, алған білімдерін тестте, өмірде қолдана біліп, елжанды азамат болып қалыптасуы
Сабақ түрі: аралас
Сабақ типі: жаңа сабақты меңгерту
Пәнаралық байланыс: әдебиет, география, сурет
Пайдаланылған әдебиеттер: оқулық
кезеңдер Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Әдісі бағалау
Кіріспе бөлім 5-7 мин Сәлемдесу. Психологиялық ахуал қалыптастыру. Шаттық шеңбері. Топқа нөмер арқылы бөлу. Интерактивті тақтада жабық сұрақтар беру Сәлемдесу. Шаттық шеңберінде жақсы тілектер айтады. Топқа нөмерлер арқылы бөлінеді. Интерактивті тақтадағы сұрақтарға жауап береді тренинг өзін-өзі бағалау, 2 жұлдыз 1 ұсыныс
Тұсаукесер 10-12 мин Кубузм ойыны Жеке және топтық тапсарма беріледі. Бағалауға тапсырма береді. Тапсырма нәтижесін бақылайды. Топтарға жаңа сабақтың мәтінін береді. ББҮ кестесін толтырады. Әр топ кубизм әдісі ойыны бойынша сұрақтарға жауап береді, топтар нәтижесін қорғайды, мәтінді топтар алады, ББҮ кестесінің ББ бөлімі толтырылады Түсіндірмелі, иллюстративті, көрнекілік, ДЖИГСО 2 жұлдыз 1 ұсыныс
Негізгі бөлім 20-25 мин Блум Таксонономиясының үш деңгейі бойынша топтарда мәтінді игеру тапсырылады. Дарынды балаға шағын реферат жазуға тапсырма беріледі. ББҮ кестесін толық толтыруға тапсырма беру Топтар түйінді ойларын қорғауға түсіріп, баяндамашылар топтық еңбектерін қорғайды, топтар бірін-бірі бағалайды. Критериалды бағалау жүргізу. ББҮ кестесін толық толтыру Түсіндірмелі, иллюстративті, көрнекілік, эвристикалық, АКТ, СТО Критериалды бағалау, топтық бағалау
қорытынды «Автор орындығы» ойыны бойынша тақырыпты қорытындылауға тапсырма береді «Автор орындығы» ойыны бойынша сұрақ-жауап ойыны Танымдық ойындар өзін-өзі бағалау, жұптық бағалау
Рефлексия
Не жақсы өтті: Оқушылардың топтық жұмыста белсенділік танытулары,ынтымақтастықтары.
Қайсы жаман шықты:Уақыттың аздығы,АКТ ның кедергілері
Нені дамытар едім: Шығармашылық тапсырмаларды
№48 орта мек мектеп
Баканова Раушан
2013-2014 оқу жылы
Қазақстан тарихы
Бекітемін:____________
Оқуісініңмеңгерушісі:Г.Мананбаева
Уақыты:18.12.2013_______________________________
Сыныбы: 9 «а»
Сабақтың тақырыбы:Қайталау
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың тақырыпты терең меңгеріп, алған білімдерін тестте, өмірде қолдана біліп, елжанды азамат болып қалыптасуы
Сабақ түрі: аралас
Сабақ типі: жаңа сабақты меңгерту
Пәнаралық байланыс: әдебиет, география, сурет
Пайдаланылған әдебиеттер: оқулық
кезеңдер Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Әдісі бағалау
Кіріспе бөлім 5-7 мин Сәлемдесу. Психологиялық ахуал қалыптастыру. Шаттық шеңбері. Топқа нөмер арқылы бөлу. Интерактивті тақтада жабық сұрақтар беру Сәлемдесу. Шаттық шеңберінде жақсы тілектер айтады. Топқа нөмерлер арқылы бөлінеді. Интерактивті тақтадағы сұрақтарға жауап береді тренинг өзін-өзі бағалау, 2 жұлдыз 1 ұсыныс
Тұсаукесер 10-12 мин Кубузм ойыны Жеке және топтық тапсарма беріледі. Бағалауға тапсырма береді. Тапсырма нәтижесін бақылайды. Топтарға жаңа сабақтың мәтінін береді. ББҮ кестесін толтырады. Әр топ кубизм әдісі ойыны бойынша сұрақтарға жауап береді, топтар нәтижесін қорғайды, мәтінді топтар алады, ББҮ кестесінің ББ бөлімі толтырылады Түсіндірмелі, иллюстративті, көрнекілік, ДЖИГСО 2 жұлдыз 1 ұсыныс
Негізгі бөлім 20-25 мин Блум Таксонономиясының үш деңгейі бойынша топтарда мәтінді игеру тапсырылады. Дарынды балаға шағын реферат жазуға тапсырма беріледі. ББҮ кестесін толық толтыруға тапсырма беру Топтар түйінді ойларын қорғауға түсіріп, баяндамашылар топтық еңбектерін қорғайды, топтар бірін-бірі бағалайды. Критериалды бағалау жүргізу. ББҮ кестесін толық толтыру Түсіндірмелі, иллюстративті, көрнекілік, эвристикалық, АКТ, СТО Критериалды бағалау, топтық бағалау
қорытынды «Автор орындығы» ойыны бойынша тақырыпты қорытындылауға тапсырма береді «Автор орындығы» ойыны бойынша сұрақ-жауап ойыны Танымдық ойындар өзін-өзі бағалау, жұптық бағалау
Рефлексия
Не жақсы өтті: Оқушылардың топтық жұмыста белсенділік танытулары,ынтымақтастықтары.
Қайсы жаман шықты:Уақыттың аздығы,АКТ ның кедергілері
Нені дамытар едім: Шығармашылық тапсырмаларды
№48 орта мек мектеп
Баканова Раушан
2013-2014 оқу жылы
Дүние жүзі тарихы
Бекітемін:____________
Оқуісініңмеңгерушісі:Г.Мананбаева
Уақыты:19.12.2013_______________________________
Сыныбы: 9 «а»
Сабақтың тақырыбы: Екінші дүние жүзілік соғыс
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың тақырыпты терең меңгеріп, алған білімдерін тестте, өмірде қолдана біліп, елжанды азамат болып қалыптасуы
Сабақ түрі: аралас
Сабақ типі: жаңа сабақты меңгерту
Пәнаралық байланыс: әдебиет, география, сурет
Пайдаланылған әдебиеттер: оқулық
кезеңдер Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Әдісі бағалау
Кіріспе бөлім 5-7 мин Сәлемдесу. Психологиялық ахуал қалыптастыру. Шаттық шеңбері. Топқа нөмер арқылы бөлу. Интерактивті тақтада жабық сұрақтар беру Сәлемдесу. Шаттық шеңберінде жақсы тілектер айтады. Топқа нөмерлер арқылы бөлінеді. Интерактивті тақтадағы сұрақтарға жауап береді тренинг өзін-өзі бағалау, 2 жұлдыз 1 ұсыныс
Тұсаукесер 10-12 мин Кубузм ойыны Жеке және топтық тапсарма беріледі. Бағалауға тапсырма береді. Тапсырма нәтижесін бақылайды. Топтарға жаңа сабақтың мәтінін береді. ББҮ кестесін толтырады. Әр топ кубизм әдісі ойыны бойынша сұрақтарға жауап береді, топтар нәтижесін қорғайды, мәтінді топтар алады, ББҮ кестесінің ББ бөлімі толтырылады Түсіндірмелі, иллюстративті, көрнекілік, ДЖИГСО 2 жұлдыз 1 ұсыныс
Негізгі бөлім 20-25 мин Блум Таксонономиясының үш деңгейі бойынша топтарда мәтінді игеру тапсырылады. Дарынды балаға шағын реферат жазуға тапсырма беріледі. ББҮ кестесін толық толтыруға тапсырма беру Топтар түйінді ойларын қорғауға түсіріп, баяндамашылар топтық еңбектерін қорғайды, топтар бірін-бірі бағалайды. Критериалды бағалау жүргізу. ББҮ кестесін толық толтыру Түсіндірмелі, иллюстративті, көрнекілік, эвристикалық, АКТ, СТО Критериалды бағалау, топтық бағалау
қорытынды «Автор орындығы» ойыны бойынша тақырыпты қорытындылауға тапсырма береді «Автор орындығы» ойыны бойынша сұрақ-жауап ойыны Танымдық ойындар өзін-өзі бағалау, жұптық бағалау
Рефлексия
Не жақсы өтті: Оқушылардың топтық жұмыста белсенділік танытулары,ынтымақтастықтары.
Қайсы жаман шықты:Уақыттың аздығы,АКТ ның кедергілері
Нені дамытар едім: Шығармашылық тапсырмаларды
№48 орта мек мектеп
Баканова Раушан
2013-2014 оқу жылы
Дүние жүзі тарихы
Бекітемін:____________
Оқуісініңмеңгерушісі:Г.Мананбаева
Уақыты:19.12.2013_______________________________
Сыныбы: 7 «в»
Сабақтың тақырыбы: Шіркеу және дін кызметкерлері,крест жорықтары
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың тақырыпты терең меңгеріп, алған білімдерін тестте, өмірде қолдана біліп, елжанды азамат болып қалыптасуы
Сабақ түрі: аралас
Сабақ типі: жаңа сабақты меңгерту
Пәнаралық байланыс: әдебиет, география, сурет
Пайдаланылған әдебиеттер: оқулық
кезеңдер Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Әдісі бағалау
Кіріспе бөлім 5-7 мин Сәлемдесу. Психологиялық ахуал қалыптастыру. Шаттық шеңбері. Топқа нөмер арқылы бөлу. Интерактивті тақтада жабық сұрақтар беру Сәлемдесу. Шаттық шеңберінде жақсы тілектер айтады. Топқа нөмерлер арқылы бөлінеді. Интерактивті тақтадағы сұрақтарға жауап береді тренинг өзін-өзі бағалау, 2 жұлдыз 1 ұсыныс
Тұсаукесер 10-12 мин Кубузм ойыны Жеке және топтық тапсарма беріледі. Бағалауға тапсырма береді. Тапсырма нәтижесін бақылайды. Топтарға жаңа сабақтың мәтінін береді. ББҮ кестесін толтырады. Әр топ кубизм әдісі ойыны бойынша сұрақтарға жауап береді, топтар нәтижесін қорғайды, мәтінді топтар алады, ББҮ кестесінің ББ бөлімі толтырылады Түсіндірмелі, иллюстративті, көрнекілік, ДЖИГСО 2 жұлдыз 1 ұсыныс
Негізгі бөлім 20-25 мин Блум Таксонономиясының үш деңгейі бойынша топтарда мәтінді игеру тапсырылады. Дарынды балаға шағын реферат жазуға тапсырма беріледі. ББҮ кестесін толық толтыруға тапсырма беру Топтар түйінді ойларын қорғауға түсіріп, баяндамашылар топтық еңбектерін қорғайды, топтар бірін-бірі бағалайды. Критериалды бағалау жүргізу. ББҮ кестесін толық толтыру Түсіндірмелі, иллюстративті, көрнекілік, эвристикалық, АКТ, СТО Критериалды бағалау, топтық бағалау
қорытынды «Автор орындығы» ойыны бойынша тақырыпты қорытындылауға тапсырма береді «Автор орындығы» ойыны бойынша сұрақ-жауап ойыны Танымдық ойындар өзін-өзі бағалау, жұптық бағалау
Рефлексия
Не жақсы өтті: Оқушылардың топтық жұмыста белсенділік танытулары,ынтымақтастықтары.
Қайсы жаман шықты:Уақыттың аздығы,АКТ ның кедергілері
Нені дамытар едім: Шығармашылық тапсырмаларды
№48 орта мек мектеп
Баканова Раушан
2013-2014 оқу жылы